Covid-19 Aplikacija za sledenje

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.830
-442
113
SDS-ova bivša ministrica Zofija Mazej Kukovič piše, da že ima aplikacijo na svojem iphonu, mi pa vemo, da jo v trgovini še ni :)
Kako si vi to razlagate?

Js si razlagam tako, da se kot zvesta sds-ova čuti dolžno delat reklamo za sledilno aplikacijo, ki bo vohunila za nami, sama jo pa ne misli instalirat, ona že dobro ve zakaj.
Ker če bi jo poiskusila naložit na svoj iphone, bi že vedala, da app za ios še ni na voljo, tako je pa samo nekaj površno brala v medijih, da že dela.
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
meni enako, porabi procent ali dva...
v bistvu sem razočaran nad miselnostjo ljudi. na voljo imamo tehnologijo, s katero bi se lahko ogromno naučili o širjenju tega virusa, kar bi nam veliko pomagalo ne samo pri tej pandemiji, ampak tudi pri naslednjih pandemijah novih virusov, ki bodo še prišli. lahko bi imeli aplikacijo, ki bi vedela kdaj kje in koliko časa smo bili v stiku z okuženim. tako bi lahko točno vedeli, kakšen % okužb se je zgodilo v družini, v takšnem in drugačnem javnem transportu, v šolah, trgovinah, delovnih prostorih, prireditvah, ... in temu primerno oblikovali ukrepe ob minimalnih negativnih učinkih. ne pa tako kot zdaj, kjer predpisujemo pavšalne ukrepe kar vsepovprek, čeprav ne vemo niti, koliko so učinkoviti ali sploh potrebni.
ampak na žalost največ kar smo zmožni narediti, je neka napol uporabna aplikacija, ki zna povedati le, če si bil nekoč nekje blizu nekoga, ki je bil mogoče okužen. in to zaradi ljudi, ki nimajo težav deliti svojega zasebnega življenja z raznimi facebooki, googli, ali pa celo kitajskimi brezplačnimi aplikacijami (le od kod njim denar za razvoj aplikacij?), ampak državi pa že ne bodo povedali, da so bili do sedmih zjutraj doma, nato do štirih v službi, potem eno uro v bližnji trgovini in do sedmih v bufetu čez cesto, potem pa spet doma. tu dam prav johannesu, nekateri vidijo uporabnost tehnologije le za produciranje sranja
IMG-8df3200411c020fb998d3c63909a3ed3-V.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Ginginova

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.830
-442
113
meni enako, porabi procent ali dva...
v bistvu sem razočaran nad miselnostjo ljudi. na voljo imamo tehnologijo, s katero bi se lahko ogromno naučili o širjenju tega virusa, kar bi nam veliko pomagalo ne samo pri tej pandemiji, ampak tudi pri naslednjih pandemijah novih virusov, ki bodo še prišli. lahko bi imeli aplikacijo, ki bi vedela kdaj kje in koliko časa smo bili v stiku z okuženim. tako bi lahko točno vedeli, kakšen % okužb se je zgodilo v družini, v takšnem in drugačnem javnem transportu, v šolah, trgovinah, delovnih prostorih, prireditvah, ... in temu primerno oblikovali ukrepe ob minimalnih negativnih učinkih. ne pa tako kot zdaj, kjer predpisujemo pavšalne ukrepe kar vsepovprek, čeprav ne vemo niti, koliko so učinkoviti ali sploh potrebni.
ampak na žalost največ kar smo zmožni narediti, je neka napol uporabna aplikacija, ki zna povedati le, če si bil nekoč nekje blizu nekoga, ki je bil mogoče okužen. in to zaradi ljudi, ki nimajo težav deliti svojega zasebnega življenja z raznimi facebooki, googli, ali pa celo kitajskimi brezplačnimi aplikacijami (le od kod njim denar za razvoj aplikacij?), ampak državi pa že ne bodo povedali, da so bili do sedmih zjutraj doma, nato do štirih v službi, potem eno uro v bližnji trgovini in do sedmih v bufetu čez cesto, potem pa spet doma. tu dam prav johannesu, nekateri vidijo uporabnost tehnologije le za produciranje sranjaPoglej priponko 35635
Zakaj bi pa državo zanimalo, kje sem hodil in s kom sem se družil? Zakaj vdira v mojo zasebnost?

Pred leti ti je mobitel dal jurja sit, če si jim povedal ime in priimek, naslov od tel. kartice, ki si jo anonimno kupil na petrolu. Kaj misliš zakaj?
Pa med prvo janševo vlado so na vsak način hoteli uvest satelitsko cestninjenje - da bi beležili naše gibanje, pa je k sreči Galileo zamujal tako da iz tega ni bilo nič.
Pa sedaj elektronske vinjete. Le v čem so boljše od sedanjih? razen da sedanje ne omogočajo vohunjenja in sledenja gibanja? Je nabava kamer, elektronskih tablic, računalniška podpora cenejša od neke nalepke?

Pa ne mi rečt, da zaradi virusa. Na Kitajskem imajo kamere s prepoznavo obrazov na vsakem vogalu, pa je virus vseeno udaril.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.954
113
SDS-ova bivša ministrica Zofija Mazej Kukovič piše, da že ima aplikacijo na svojem iphonu, mi pa vemo, da jo v trgovini še ni :)
Kako si vi to razlagate?

Js si razlagam tako, da se kot zvesta sds-ova čuti dolžno delat reklamo za sledilno aplikacijo, ki bo vohunila za nami, sama jo pa ne misli instalirat, ona že dobro ve zakaj.
Ker če bi jo poiskusila naložit na svoj iphone, bi že vedala, da app za ios še ni na voljo, tako je pa samo nekaj površno brala v medijih, da že dela.
Ona ničesar dobro ne ve, kaj šele to, al si naložit aplikacijo al ne. In tak kader pač premore SDS.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.954
113
Zakaj bi pa državo zanimalo, kje sem hodil in s kom sem se družil? Zakaj vdira v mojo zasebnost?

Pred leti ti je mobitel dal jurja sit, če si jim povedal ime in priimek, naslov od tel. kartice, ki si jo anonimno kupil na petrolu. Kaj misliš zakaj?
Pa med prvo janševo vlado so na vsak način hoteli uvest satelitsko cestninjenje - da bi beležili naše gibanje, pa je k sreči Galileo zamujal tako da iz tega ni bilo nič.
Pa sedaj elektronske vinjete. Le v čem so boljše od sedanjih? razen da sedanje ne omogočajo vohunjenja in sledenja gibanja? Je nabava kamer, elektronskih tablic, računalniška podpora cenejša od neke nalepke?

Pa ne mi rečt, da zaradi virusa. Na Kitajskem imajo kamere s prepoznavo obrazov na vsakem vogalu, pa je virus vseeno udaril.
Sej veš, da si bik. Vem iz prve roke za razloge za jurja in to je blo daleč od cestninjenja. Bik pač.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.830
-442
113
Sej veš, da si bik. Vem iz prve roke za razloge za jurja in to je blo daleč od cestninjenja. Bik pač.
Potem pa kar na dan z besedo z razlogi, zakaj so ti dali jurja sit, če si povedal kdo si - uporabnik tel številke ki si jo anonimno kupil na petrolu.
Nisem nikoli trdil, daje to povezano s cestninjenjem.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Z zeno se vcasih pogovarjava, da bi rada odsla tja v 80 leta, kjer je bilo zivljenje mnoooogo bolj normalno, ljudje mnooogo bolj normalni, zakoni mnoooogo bolj normalni. Vsi so bili bolj na izi in vse je bilo mnooogo bolj preprosto. Nobeden ni nic hitel...bajto si si postavil za salo..danes lahko samo reces...WTF?

Pretežno zaradi '70 in '80 let plačuje mati Zemlja in tudi celotna današnja civilizacija prekleto visoko ceno.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pretežno zaradi '70 in '80 let plačuje mati Zemlja in tudi celotna današnja civilizacija prekleto visoko ceno.

Nisem cisto preprican...kitajska mesta se dusijo v smogu...a so se tudi v 70 letih? Urejeno je samo tu v Evropi, pa v ZDA kulkr tolko...Ostali svet...Brazilija, Kitajska, Indija...to je tako onesnazenje, da glava boli.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.954
113
Potem pa kar na dan z besedo z razlogi, zakaj so ti dali jurja sit, če si povedal kdo si - uporabnik tel številke ki si jo anonimno kupil na petrolu.
Nisem nikoli trdil, daje to povezano s cestninjenjem.
Da nisi bil več anonimen uporabnik, kar je prednost za operaterja. Verjetno ti razlogov ne rabim razlagat. Bik je letel na povezavo s cestninjenjem in Janšo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.830
-442
113
kako pa boš drugače beležil, kdaj, kje in koliko časa je bil nekdo v stiku z okuženim, pa se je ali se ni okužil?
Zakaj pa je potrebno to beležiti? Pa pošiljat podatke vladi, s kom si se družil?
A da veš da si se okužil prejšnji ponedeljek v šparu ali v torek v mercatorju? močan podatek.
Kako te pa aplikacija zaščiti, če si prijel ograjo v bloku - to je gotovo nevarno, so blokarji za čiščenje stopnišča 2x na dan precejšnje denarje plačali.

Aplikacija bi bila učinkovita, če bi te opozorila, preden pridem v stik z okuženim, ampak aplikacija ne dela tako.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.830
-442
113
Da nisi bil več anonimen uporabnik, kar je prednost za operaterja. Verjetno ti razlogov ne rabim razlagat. Bik je letel na povezavo s cestninjenjem in Janšo.
Pa ravno ti razlogi bi me zanimali.
Saj za nekatere bi bila tudi prednost, če bi vedeli, kdo se s kom druži, kje hodi, kakšne sms-e piše, koga vse pozna in ima v stikih......
recimo marsikdo bi rad vedel, kdo vse je bicikliral po LJ ob petkih.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
Zakaj pa je potrebno to beležiti? Pa pošiljat podatke vladi, s kom si se družil?
A da veš da si se okužil prejšnji ponedeljek v šparu ali v torek v mercatorju? močan podatek.
Kako te pa aplikacija zaščiti, če si prijel ograjo v bloku - to je gotovo nevarno, so blokarji za čiščenje stopnišča 2x na dan precejšnje denarje plačali.

Aplikacija bi bila učinkovita, če bi te opozorila, preden pridem v stik z okuženim, ampak aplikacija ne dela tako.
mater si trd... sem ti napisal, če bi imeli korektno aplikacijo, bi točno vedeli, kje se virus širi in kje ne, ter temu primerno prilagodili ukrepe, ne pa predpisovali omejitve vsepovprek. zaradi omejencev kot si ti, imaš potem tole:Francija: Maske obvezne po celotnem Parizu in tudi na delovnih mestih
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.830
-442
113