Samsung galaxy book 3 prenosnik

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Zdravo!

Sem pred nakupom novega laptopa, saj stari macbook air early 2015 že zelo počasi deluje.

Načeloma bi kupil tudi sedaj macbooka, budget sicer do max 1800€.

Sedaj pa me zanima, če si mogoče lasti prenosnika samsung book 3 in če imate kakšne izkušnje z njim?

Všeč mi je, ker ima AMOLED zaslon s 120hz osveževanjem in touch screen, pa še solidna cena je sedaj zanj v Italiji.


Rabim za kakšno "lažjo" video montažo in osnovno uporabo, za resno delo imam hp workstation.

Kaj mislite, je za vzeti ali raje macbooka air s podobno konfiguracijo za 1800€?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Moje skromno mnenje.
Če si navajen Mackbooka, boš težko s čem drugim zadovoljen. Vsaj pri meni je tako. Tudi i5 procesor je slabši kot M2 od jabolke. Če pa misliš, da je zaslon amoled boljši... ja, samo kako resolucijo ima? Macbook Air 13 ima 2560 x 1664 proti Samsungovi 1920 x 1080. Zraven tega, pričakuj burnine če imaš veliko prižgan ekran.
Je pa cena seveda skoraj dvakratna... Moje mnenje, če si lahko privoščiš ostani na Applu.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Če pa ti je pisalo in zaslon obrnjen kot za tablico dealbraker pa seveda Samsung. Impak kupljen v ITA neboš imel šumnikov na tipkovnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Če pa ti je pisalo in zaslon obrnjen kot za tablico dealbraker pa seveda Samsung. Impak kupljen v ITA neboš imel šumnikov na tipkovnici.
Tipkovnica sicer ni problem, si dam nalepko čez in je, če je potreba ni pa nujno...

Najbolj me seveda mika cena pri temu samsungu, glede na to kaj ponuja, čeprav dvomim, da bom touch screen kdajkoli sploh potreboval..

Bo treba kar malo premisliti ja, resolucija je res precej boljša na mac-u in sem ga tudi že v živo sprobal in če ne bi tega samsunga videl bi ga tudi že vzel sigurno.