Covid-19 Aplikacija za sledenje

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Tole je za mirsi-ta.
Ostali vemo za to, pred tem dokumentarcem. Vsakič, ko v trgovini damo svojo kartico za 10% popust :)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Nebi. Čez mejo appi nehajo delat - tako se vsi "hvalijo".

Kako bo pa app vedel da si preko meje? :zavijazocmi:

App bo seveda deloval, ampak v praksi ne bo uporaben, saj bo uporabljal ločeno (nemško) bazo problematičnih stikov s katero si pri nas težko kaj pametnega začneš.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Tole je en minimum, ki ga lahko vsi naredimo, da to kitajsko nadlogo držimo čim bolj na kratko. Ampak folk je pameten in tega pač uporabljal ne bo kot je slišat in brat.
Stane me nič, "sledijo" mi že hja 25 let po spletu in prek mobilcev malo manj. Naj imajo pa še malo dela, če imajo teoretiki zarot prav.
Morda pa s samokaranteno prekinem kako nit širjenja v naslednjem obdobju. Upam sicer, da ne bo app v mojih škatlah nikoli pozitiven.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
No evo vam vašo prostovoljno aplikacijo. Kje ste zdej vsi tisti zagovorniki, da bo izključno prostovoljna. Eni ste taki bedaki, da slepo verjamete lepim besedam, namesto, da bi si šli zakon prebrat in bi lepo videli, da vas nategujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Me sploh ne zanima, kaj piše na javnih trobilih in kako skušajo prikazat. Zame je pravi podatek v uradnem listu.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
No evo vam vašo prostovoljno aplikacijo. Kje ste zdej vsi tisti zagovorniki, da bo izključno prostovoljna. Eni ste taki bedaki, da slepo verjamete lepim besedam, namesto, da bi si šli zakon prebrat in bi lepo videli, da vas nategujejo.
Stanje kaže, da bomo potrebovali takšno aplikacijo, vendar je to druga aplikacija," je dejal [minister za javno upravo Boštjan Koritnik]
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Sem povedal, da me trači v cajtngah ne zanimajo. Takole piše v zakonu:

28. člen

(prostovoljnost in brezplačnost)

(1) Mobilno aplikacijo uporabniki namestijo in uporabljajo prostovoljno in brezplačno.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek mora oseba, ki je uporabnik primernega pametnega telefona in ji je bila odrejena karantena ali je potrjeno pozitivna na virus SARS-CoV-2, mobilno aplikacijo namestiti tako, da je vanjo mogoče vnesti naključno kodo iz 30. člena tega zakona.

Drugi odstavek malo nadgradi prvega z obvezo, da MORAŠ namestiti aplikacijo. Tukaj se neha prostovoljnost. Tale app je V1.0 naslednja je verzija 1.1 kjer dodajo GPS in še zakon malo dodelajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in mirsi
5. apr 2015
1.335
691
113
Sem povedal, da me trači v cajtngah ne zanimajo. Takole piše v zakonu:

28. člen

(prostovoljnost in brezplačnost)

(1) Mobilno aplikacijo uporabniki namestijo in uporabljajo prostovoljno in brezplačno.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek mora oseba, ki je uporabnik primernega pametnega telefona in ji je bila odrejena karantena ali je potrjeno pozitivna na virus SARS-CoV-2, mobilno aplikacijo namestiti tako, da je vanjo mogoče vnesti naključno kodo iz 30. člena tega zakona.

Drugi odstavek malo nadgradi prvega z obvezo, da MORAŠ namestiti aplikacijo. Tukaj se neha prostovoljnost. Tale app je V1.0 naslednja je verzija 1.1 kjer dodajo GPS in še zakon malo dodelajo.
Sicer pa kaj imajo od tega, da ti sledijo poleg "korone" in preprečevanj širjenja?

Appi nam tako sledijo že od nekdaj in smo se seveda kvazi zavestno strinjali z vsem, tudi lokacijami in sledenju našega gibanja.

Pa tudi vsi ti zarotniki imajo facebooke in IGje in google mapse in weather appe in.. In.. In...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Sem povedal, da me trači v cajtngah ne zanimajo. Takole piše v zakonu:

28. člen

(prostovoljnost in brezplačnost)

(1) Mobilno aplikacijo uporabniki namestijo in uporabljajo prostovoljno in brezplačno.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek mora oseba, ki je uporabnik primernega pametnega telefona in ji je bila odrejena karantena ali je potrjeno pozitivna na virus SARS-CoV-2, mobilno aplikacijo namestiti tako, da je vanjo mogoče vnesti naključno kodo iz 30. člena tega zakona.

Drugi odstavek malo nadgradi prvega z obvezo, da MORAŠ namestiti aplikacijo. Tukaj se neha prostovoljnost. Tale app je V1.0 naslednja je verzija 1.1 kjer dodajo GPS in še zakon malo dodelajo.

Če boš pozitiven na korono potem pa brez problema rečeš da imaš win naložen na telefonu. Sicer pa kolikor iščeš ovinke si verjetno tisti ki bo tudi med okužbo okrog letal.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ne iščem ovinkov, samo mi gre na jetra, ko lažejo in zavajajo, folk pa slepo verjame.
Ko mi vlada priskrbi telefon, bom pa tudi app imel gor.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Sem povedal, da me trači v cajtngah ne zanimajo. Takole piše v zakonu:

28. člen

(prostovoljnost in brezplačnost)

(1) Mobilno aplikacijo uporabniki namestijo in uporabljajo prostovoljno in brezplačno.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek mora oseba, ki je uporabnik primernega pametnega telefona in ji je bila odrejena karantena ali je potrjeno pozitivna na virus SARS-CoV-2, mobilno aplikacijo namestiti tako, da je vanjo mogoče vnesti naključno kodo iz 30. člena tega zakona.

Drugi odstavek malo nadgradi prvega z obvezo, da MORAŠ namestiti aplikacijo. Tukaj se neha prostovoljnost. Tale app je V1.0 naslednja je verzija 1.1 kjer dodajo GPS in še zakon malo dodelajo.


Ta bo zanimiva - jaz že leta furam samo en telefon - in ti službeni. Sem sicer uporabnik tega telefona in je tudi "primeren" telefon - a kaj mi je delodajalec onemogočil / prepovedal nalaganje "neodobrenih" appov. Delodajalec pa je celo tujec - in kaj zdaj. Bom bil v prekršku, če ne bom "hotel" naložiti dotičnega appa?