Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

22. jul 2007
12.805
1.318
113
123
Sprejemljive kurirske službe (brez stroška carinjenja)
Naziv poštedržava/kurirlastnostiOpombe
AliExpress Standard ShippingHU/NLtracking numberHitra
AliExpress Saver ShippingHU/BEtracking numberHitra
AliExpress Selection Standard NLtracking numberHitra
AliExpress Premium Shipping NLtracking numberHitra
Cainiao Super EconomyBE/HUtracking numberZlo počasna
Cainiao Super Economy for Special GoodsDE/NLtracking numberZlo počasna
Special Line-YWYP->LU/BEtracking number
Nesprejemljive kurirske službe (dodaten strošek carinjenja)
Naziv poštedržava/kurirlastnostiOpombe
Cainiao Super Economy GlobalUZx
China Post Registered Air MailCNtracking number
China Post Air Parcel CNtracking number
China Post Ordinary Small Packet Plus CN
Seller's Shipping Method
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
A je kakšen nov nateg, da kitajci potrebujejo veliko časa, preden pošljejo paket. Namreč naročil nekaj zadev 6 dni nazaj in jih 3/4 še vedno ni odposlanih. Si s tem kupujejo čas za dostavo?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.503
997
113
Ja, zamude so trenutno še večje kot ponavadi, ampak v zadnjem letu imajo tudi kar radodarne "processing times" torej čas da spakirajo in pošljejo. Prišteješ k shipping time, pa je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
spet sem moral izpolnit tist spletni obrazec na carinski pošti... je že en teden od tega, izdelka pa še ni...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Po slabem mesecu od narocila (mislim da prvo narocilo iz kitajske od julija? Dalje) sem dobil izdelek brez vpletanja carinske poste.
Je pa res da je pisalo VAT included. Ampak sem bil vseeno v skrbeh za stroske nase carinske poste, ki bi izdelku ceno podvojilo prakticno.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Po slabem mesecu od narocila (mislim da prvo narocilo iz kitajske od julija? Dalje) sem dobil izdelek brez vpletanja carinske poste.
Je pa res da je pisalo VAT included. Ampak sem bil vseeno v skrbeh za stroske nase carinske poste, ki bi izdelku ceno podvojilo prakticno.
Katero pošto si pa izbral?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Glede na zgornjo tabelo ni. Ampak stvari so zelo spremenljive, ker za Kitajca je vseeno, ali gre preko NL, ali preko UZ. Verjetno gre preko huba, ki je trenutno ugodnejši oz. sploh ima proste kapacitete.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
No, saj... Na tisti tabeli zgoraj piše, da gre "Cainiao super economy global" preko UZ. Trenutno gre, izgleda, preko HU, že naslednja pošiljka pa bo lahko drugače.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Pravkar sem opazil, da so mi združili 9 majhnih pošiljk v eno veliko.
Vsaka je od drugega trgovca in je vsaka imela svojo sledilno številko - sedaj je sprememba sledilne, ki je za vse enaka - Vseh 10 ima končnico HU.
Sem pa pri vseh izbral "AliExpress Standard Shipping". Dobro so se zorganizirali :zmaga:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
To je res dobra stvar. Združijo tudi, če imaš kakšen drugi način pošiljanja. Vsaj meni so. Le ena je bila AE standard, ostale so bile drugo in so mi vse združili v AE standard.