Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odpri dispute pa se nehaj frajerja po netu delat!

Jaz tudi nebi enemu kitajcu verjel, da ni prejel prave robe od mene - ne pozabi, spadamo med balkance.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
A si prebral za kaj se gre?
Poslal mi je napačno barvo in fotko predmeta sem tudi mu poslal. Ne rabi 10 fotk, da vidi, da je napačna barva.
Drugič preberi prej, preden pametuješ.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si pomislil, da njegov gugl translejt kaj narobe prevede? Sam jim vedno na dva ali tri načine pojasnim zadevo, ker sem že imel primer - zgubljeno s prevodom.

Saj ne pravim, da si ti kaj kriv, lahko pa ga začneš obravnavati vsaj kot človeka, ne pa navadnega kitajskega nateguna - kar mogoče celo je.

PS: dobro, da si me spomnil, moram začet en dispute na aliju pripravljat - dva meseca se roba "svaljka" po Bejingu, pol pa bo čez 14 dni napisal, da je poslal pred tremi meseci, kar je sicer očitno res in da sem robo prevzel pred dvemi meseci, tracking pa bo čudežno to potrdil. :bonk:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Kot človeka sem ga obravnaval v prvem sporočilu, kjer je vse lepo navedeno in fotka priložena. Tudi nisem svinja in namerno sem mu poslal sporočilo in ne odprl disputa. Vsak se zmoti.
Ko mi je pa poslal neumnosti nazaj, se pa zaključi. No, ima še par ur časa, potem mi pa dol visi. Bo pač dispute dobil.
Ob tem, da mi je odgovoril po TREH dneh.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
495
63
Tole pišem na splošno in se na nikogar ne navezujem, niti na zadnjega v temi ne:

Mene blazno moti ta vsesplošna forumaška nastrojenost proti drugim forumašem. Prideš na forum po nasvet, mnenje, izmenjavo idej, dobiš pa en kup obsojanja brez prave osnove. WTF je narobe z vami ljudje, a pa kdaj vi preberete za sabo kake pišete, a se doma s svojimi tudi tako pogovarjate?

Pa še glede tematike... malo statistike pri meni glede AE in eBay nakupov:
do letošnjega poletja je bilo cca. 2-3% nedostavljenih paketov iz Kitajske. Trenutno pa zgleda da bo po novem takih kar 80%. Vem da je krivda v meni ja.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.370
5.356
113
A je v Petrovčah in Novem Mestu slučajno kakšen sortirni center za kurirje? Ker so tri pošiljke končale v teh krajih. Pa zanimivo je tudi to, da sem naročil stvari kao iz EU skladišč, vse pa je lepo štartalo iz Kitajske.
Si poizkusil te tracking številke vnesti v sledenje od Pošte, DPD, GLS?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Tole pišem na splošno in se na nikogar ne navezujem, niti na zadnjega v temi ne:

Mene blazno moti ta vsesplošna forumaška nastrojenost proti drugim forumašem. Prideš na forum po nasvet, mnenje, izmenjavo idej, dobiš pa en kup obsojanja brez prave osnove. WTF je narobe z vami ljudje, a pa kdaj vi preberete za sabo kake pišete, a se doma s svojimi tudi tako pogovarjate?
:zmaga:
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Iz Aliexpressa sem narocil izdelek in danes dobim od Poste sms, da je predmet del uvoznega carinskega postopka? Cemu? Oznaceno je, da je vat included, vrednost pod 22€. Kako se zdaj izognem strosku postopka?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Žal nikakor drugače, kot da zavrneš in dobiš denar nazaj.
Če izdelek želiš, bo treba plačati 2,5€ za postopek
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Žal nikakor drugače, kot da zavrneš in dobiš denar nazaj.
Če izdelek želiš, bo treba plačati 2,5€ za postopek
S 1.1.2022 velja nov cenik in je cena 2,9 EUR ;).
Poleg tega se zna zakomplicirati, če bo zavrnil. Namreč na Aliexpressu je zelo jasno zapisano, da morebitni stroški carinjenja bremenijo kupca. Tako da lahko ostane brez izdelka in denarja :).
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.456
1.246
113
Iskajoč brata
Jaz sem tudi prvo pošiljko dobil zadržano na carini. Zanimivo je bilo, da je na Aliju izdelek kao že dostavljen, sem že hotel odpreti dispute, še prej pa sem pogledal kje je. V trackerju je bil v Ljubljani in sem vpisal kodo, nato me je postopek vodil do vpisa podatkov. Tam sem pod opombe vpisal, da sem DDV že plačal in to so upoštevali. Plačal preko spleta 2.9€. Včeraj plačal, sedaj čakam :(
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Iz Aliexpressa sem narocil izdelek in danes dobim od Poste sms, da je predmet del uvoznega carinskega postopka? Cemu? Oznaceno je, da je vat included, vrednost pod 22€. Kako se zdaj izognem strosku postopka?
Drugič izberi Standard Shipping, pa ne boš nič plačeval. Odkar veljajo ti predpisi, sem dobil z Alija vsaj dvajset paketov in še nikoli nisem nič dodatnega plačeval. Robo prepakirajo na Nizozemskem ali Madžarskem, tako da nikjer ni vidno, da prihaja iz Kitajske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Jaz si naročim samo kar pride s hitro dostavo 7 dni ,samo je izbira izdelkov dosti manjša. Se mi res ne da s to carino in to.

Drugič izberi Standard Shipping, pa ne boš nič plačeval. Odkar veljajo ti predpisi, sem dobil z Alija vsaj dvajset paketov in še nikoli nisem nič dodatnega plačeval. Robo prepakirajo na Nizozemskem ali Madžarskem, tako da nikjer ni vidno, da prihaja iz Kitajske.

Kako? Ni mi jasno kaj narediš? Mene vedno s to carino maltretirajo pa nočem več naročat razen z evrope.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Jaz si naročim samo kar pride s hitro dostavo 7 dni ,samo je izbira izdelkov dosti manjša. Se mi res ne da s to carino in to.



Kako? Ni mi jasno kaj narediš? Mene vedno s to carino maltretirajo pa nočem več naročat razen z evrope.
Preden zaključiš nakup si izbereš dostavo
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
tisto z evrope stane tam okrog 3-10 eurov poštnina...samo je izbira manjša in pa jaz ne znam iskat kar bi iskalo samo fast delivery.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Cainao Standard for Special Goods
Gre preko naših fehtarjev ali pride brez “dodatka”?