Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.490
113
jaz sem naročila nekaj par dni nazaj, je bilo šiping free... imam pa davek za nizozemsko gor. 22%. je to zmeraj tako? nikoli bila pozorna.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.867
3.894
113
Obračunajo ti slovenski davek, to je sedaj odkar so b EU uvedli davek tudi na cenejšo robo oz. ni spodnjega limita. Velja do 150EUR za klasične pošiljke, nad 150EUR pride še carina in takrat ti aliexpress ne obračuna davka ampak prenese ves postopek in stroške uvoza nate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.486
5.490
113
Note:
1.Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited is raising this invoice in accordance to the applicable tax laws in the Netherlands.


Tole je v drobnem tisku na računu.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.867
3.894
113
Samo 22% DDV imamo samo slovenci, nizozemci imajo 21%. Edino logično in pravilno je da se obračuna davek na naslov kupca, je pa čisto možno da gre preko nizozemske podružnice plačevanje EU davka in se računi in poračuni davkov urejajo tam. V glavnem aliexpress že nekaj časa nabija 22% na ceno izdelka, kar predstavlja naš DDV.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.923
283
83
tam ko se terc po tori rola
Včeraj začel nekaj iskati po aliju in so poštnine vse čez 6€... Je to sedaj normalna praksa, ali pač imam ravno "srečo".
Vedno glej končno ceno. Bom dal primer: -izbral si pulover za 12 evrov +6evrov poštnine. Drugi ponudnik pa je cena 19 evrov +shipping free. Ja, Kitajčki niso kar tako. Imaš pa izdelke z nenormalno nizko ceno, pa poštnina gor, da se ti v riti zavrti, ko vidiš končno ceno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
A se samo meni zdi ali so šle cene artiklov (skupaj s poštnino) konkretno gor?
Namreč v trgovini pri nas sem dobil podoben artikel za isto ceno kot bi ga iz Kitajske, pa je ta res kvaliteten, v primerjavi z enim iz Alija, ki ga že imam. Je pa res takrat tisti bil pol cene tega, ampak sedaj je pa morda 10% razlike, kvaliteta pa ni primerjave sploh.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
So ja. Se splaca se vedno, vendar zelo odvisno kaj. Recimo zadnje case jemljem velikp raje na amazou s prime dostavo v abholstation v Avstriji. Top. Pride v dnevu ali dveh. Gledam ze zadeve za maskare. Na Aliju ena zadeva za sina 30€ z dostavo, na Amazonu 16!!
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
102
20
18
Malo si bom sposodil temo. Ali veste, da je geekbuy nehal pošiljat v Slo? Sem preveril in res piše ""cannot ship to Slovenia". Baje se je ena firma z Jimmy sesalci pritožila, da nimajo dobička, ker vsi raje tam naročijo.. Ali imajo res tako moč? Sicer večinoma naročujem preko Aliexpressa, ampak ta Jimmy sesalec za jogije pa sem vseeno naročil zadnjo minuto :).
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
102
20
18
popravek: Sem probal zdaj izbrati sesalec druge znamke in piše, da bi naj šlo pošiljanje v Slo. Tako da če prav razumem so samo Jimmy sesalce blokirali za Slo, kar je super =)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Malo si bom sposodil temo. Ali veste, da je geekbuy nehal pošiljat v Slo? Sem preveril in res piše ""cannot ship to Slovenia". Baje se je ena firma z Jimmy sesalci pritožila, da nimajo dobička, ker vsi raje tam naročijo.. Ali imajo res tako moč? Sicer večinoma naročujem preko Aliexpressa, ampak ta Jimmy sesalec za jogije pa sem vseeno naročil zadnjo minuto :).
Tomsonman , ki je v drugi temi posrednik za Geekbuy, je napisal, da je Jimmy dobil v Sloveniji ekskluzivnega prodajalca.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Kakšne so izkušnje s tema dvema tipoma pošiljanja:
Aliexpress Selection Super Economy Global
Aliexpress Selection Saver
Gre to mimo naše carine ali ne?
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Če prav razumem, se v teh primerih ne rabiš ukvarjat (oz. Carina) s carinskimi zadevami?

(sorry... nisem že dooooolgo nič kupoval iz Tujine-tujine)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.043
594
113
jaz pa čakam en paket, pa grem gledat tracking pa mi napiše v trackingu "Returned properly delivered", pogledam mesto piše Suqian.
pišem prodajalcu, pa mi napiše da logistic company returned has it.

ka majo to zdej kako foro al kaj?
edit: je možno, da je kje fora, ker na aliju nimam napisane svoje telefonske (ampak sam +3860000000) ?

sem mu lepo napisal, da sem v evropi paket pa niti kitajske ni zapustil pa so dobili vrnjenga.
da hočem denar nazaj.
pa ni kr nek prodajalec, gledam ocene DE, SK, FR, UK vsi so dobli paket pa vsi zadovoljni.

bomo vidli :)
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.509
1.004
113
jaz pa čakam en paket, pa grem gledat tracking pa mi napiše v trackingu "Returned properly delivered", pogledam mesto piše Suqian.
pišem prodajalcu, pa mi napiše da logistic company returned has it.

ka majo to zdej kako foro al kaj?
edit: je možno, da je kje fora, ker na aliju nimam napisane svoje telefonske (ampak sam +3860000000) ?

sem mu lepo napisal, da sem v evropi paket pa niti kitajske ni zapustil pa so dobili vrnjenga.
da hočem denar nazaj.
pa ni kr nek prodajalec, gledam ocene DE, SK, FR, UK vsi so dobli paket pa vsi zadovoljni.

bomo vidli :)
Dispute odpri, kopipejstaj info iz trackinga, dobiš ziher nazaj.