Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Ne moreš ti združiti. Ti potem sami združijo v neki centrali. V bistvu so bili znotraj enega paketi vsi naročeni paketi posebej zapakirani in s komplet naslovnikom, itd. Očitno v nekem hubu to združujejo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Kolikor se spomnim so bile različne opcije, vsekakor je bila med njimi AL saver shipping.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
pri saverju mi vedno združijo pakete naročene ob približno istem času

ni se pa še zgodilo, da bi to vplivalo na ceno poštnine ali da da bi se mi poštnina spremenila v "standard"
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
jaz tudi prejel 2 paketa iz različnih trgovin v skupni vrečki , očitno nametani skupaj pri Hunih in brez dodatnih stroškov. Odlično.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
A je že kdo odprl dispute kjer je AliExpress razsodil v korist kupca? V mojem primeru je AE tako razsodil in zdaj želijo, da vrnem izdelek, potem pa dobim refund vključno s stroški poštnine.

Je kdo že šel po tej poti in dejansko dobil denar nazaj?
Ker Kitajci so namazani z vsemi žavbami in se bojim, da bodo zavlačevali, zavračali izdelek, ga ne prevzeli in podobno, samo, da ne bi prišlo do končnega razpleta - tracking številka bi bila v tem primeru na razpolago in bi se videlo, da nek paket potuje po Kitajski, ga pa ne prevzame ipd., to bi se lahko vleklo nekaj mesecev.

Nisem še potrdil, da se strinjam s to razsodbo. Najraje bi zavrnil, ampak potem ne vem kaj me čaka potem.
Pritožil pa sem se, ker so mi poslali izdelek, ki je sestavljen iz treh delov, dobil sem pa samo dva dela, tretji manjka-ta je pa ključni del, ki povezuje prva dva dela izdelka.
Vrednost izdelka 30 eur. Vprašanje koliko bi bilo poštnine s tracking številko na Kitajsko?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
A je to končna odločitev od Aliexpressa, ali pa je ponudba od prodajalca? Ker ponavadi prodajalci kar po defaultu zavrnejo tvoj predlog. Lahko vztrajaš pri svojem, pa vidiš kaj bo Aliexpress odločil.

Če je to končna odločitev, se lahko odločiš ali boš popušil 30 eur, ali pa se boš šel pošiljanja nazaj, da boš na koncu v profitu 2? evrov po stroških poštnine.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
A je to končna odločitev od Aliexpressa, ali pa je ponudba od prodajalca? Ker ponavadi prodajalci kar po defaultu zavrnejo tvoj predlog. Lahko vztrajaš pri svojem, pa vidiš kaj bo Aliexpress odločil.

Če je to končna odločitev, se lahko odločiš ali boš popušil 30 eur, ali pa se boš šel pošiljanja nazaj, da boš na koncu v profitu 2? evrov po stroških poštnine.

To je AE odločil, ker je prodajalec zavračal zahtevek. Ampak ravno zdaj berem po netu koliko je nategov ravno na tak način, da vrneš izdelek in potem mora prodajalec potrditi, da je prejel tvoj paket in tega seveda ne naredi, ti pa se obrišeš pod nosom za čisto vse od A do Ž (od izdelka do poštnine). In še celo to se dogaja, da piše, da ti bo prodajalec kril stroške pošiljanja, kar pa na koncu ne drži.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
S temi Kitajci je pa že brezveze poslovat in kupovat, ker zdaj se grejo še same natege. Poleg obstoječega problema na Aliexpressu imam zdaj še tri nove. Čakam štiri pošiljke, ena je še v tranzitu, tri pa naj bi bile kao dostavljene, ampak nekam v tri krasne v drug konec Slovenije in ne v moj kraj.

A je komu jasno v čem je štos tega? Na Aliexpressu pa seveda vse označeno kot da je kao dostavljeno...wtf?!

A je v Petrovčah in Novem Mestu slučajno kakšen sortirni center za kurirje? Ker so tri pošiljke končale v teh krajih. Pa zanimivo je tudi to, da sem naročil stvari kao iz EU skladišč, vse pa je lepo štartalo iz Kitajske.
 

Priponke

  • 123.jpg
    123.jpg
    103,6 KB · Ogledi: 114

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
S temi Kitajci je pa že brezveze poslovat in kupovat, ker zdaj se grejo še same natege. Poleg obstoječega problema na Aliexpressu imam zdaj še tri nove. Čakam štiri pošiljke, ena je še v tranzitu, tri pa naj bi bile kao dostavljene, ampak nekam v tri krasne v drug konec Slovenije in ne v moj kraj.

A je komu jasno v čem je štos tega? Na Aliexpressu pa seveda vse označeno kot da je kao dostavljeno...wtf?!

A je v Petrovčah in Novem Mestu slučajno kakšen sortirni center za kurirje? Ker so tri pošiljke končale v teh krajih. Pa zanimivo je tudi to, da sem naročil stvari kao iz EU skladišč, vse pa je lepo štartalo iz Kitajske.
Ne vem, kakšne problemeš imaš z dostavo, jaz sem še vedno vse dobil na pravi naslov, pa imam kar nekaj nakupov. Pa tudi ne vem, kakšno dostavno službo to izbiraš, za YunExpress na Aliju še nisem slišal.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
S temi Kitajci je pa že brezveze poslovat in kupovat, ker zdaj se grejo še same natege. Poleg obstoječega problema na Aliexpressu imam zdaj še tri nove. Čakam štiri pošiljke, ena je še v tranzitu, tri pa naj bi bile kao dostavljene, ampak nekam v tri krasne v drug konec Slovenije in ne v moj kraj.

A je komu jasno v čem je štos tega? Na Aliexpressu pa seveda vse označeno kot da je kao dostavljeno...wtf?!
Ja, temu se ponavadi reče fejk dostava. Če preveriš v poslovalnici kamor naj bi bile dostavljene tvoje stvari ti bodo zelo verjetno povedali da ljudje pogosto kličejo kje so njihove stvari in zakaj so ravno pri njih - oni pa niso nič dobili.

Daš pritožbo na Aliexpres pa dobiš denar nazaj. Napišeš da si iz povsem drugega mesta - kamor je bilo tudi naročeno - in to je dovolj.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Ne vem, kakšne problemeš imaš z dostavo, jaz sem še vedno vse dobil na pravi naslov, pa imam kar nekaj nakupov. Pa tudi ne vem, kakšno dostavno službo to izbiraš, za YunExpress na Aliju še nisem slišal.

Izberem tisto dostavno službo, ki je na voljo. In če piše, da je na voljo iz EU skladišča pošiljanje preko "LAPOSTE_EU", pač to izberem. Če pa potem prodajalec pošlje izdelek iz Kitajske preko XY kurirja, potem pa za to nisem jaz kriv. Ne vem zakaj bi bil problem v meni.

Tudi jaz sem do zdaj še skoraj vedno dobil izdelek, zdaj odkar pa je prišla ven ta nova uredba glede obdavčevanja paketov izven EU pa se je stvar precej poslabšala. In to lahko rečem s svojo zgodovino 480 nakupov na Aliexpressu in ravno nekje toliko tudi na eBayu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Jaz sem zaenkrat še vse dobil.
Se pa ravno ubadam s Kitajcem, ki mi je poslal artikel v napačni barvi. P hoče od mene tracking, težo, fotko paketa, itd. Pa fotke artiklaciz vseh kotov :). Počakam še danes in odprem dispute.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja možno, da ima en drig "das" tvoj paket, ti pa njegov. ;) Dober gospodar bo poiskal vzrok težave.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
BMK: naslov je bil moj, tracking ima, a zdaj naj mu pa jaz tehtam pošiljko in ne vem kaj še vse delam? Ob tem, da je pisemska ovojnica že zdavnaj v smeteh, ker je blagovoljil odgovoriti po treh dneh. Verjetno vleče, da bi rok potekel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ti bom dal primer iz slovenske firme:
- poslali robo v petih paketih, vseh pet je prispelo, prejemnik ima sistem, da iz vseh paketov zloži vse na mizo in kljuka na dobavnici prejeto robo; ena stvar manjka. Odgovor skladišča - dajte nam dokaz da res manjka, ker če so vsi paketi prispeli, so dobili vse. ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Še malo teoretiziraj in napiši še 10 primerov, ki nimajo veze z mojim.:cheer: