Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
Na Aliexpressu sem lani kupil telefon, ki se je sedaj pokvaril. S prodajalcem ne prideva skupaj in mi ponuja 50E vračila, ker sem telefon ze uporabljal. Kasneje mi je ponujal moznost, da telefon posljem nazaj v Francijo, zdaj pa se zgovarja, da so s Kitajske in to ne bo slo. Skratka nateguje me. Disputea ne morem odpreti. Kako resiti tako tezavo?

Sem imel podobno zadevo, na koncu sem tablico poslal na servis na kitajsko kjer so ugotovili da se ne da popravit in mi je prodajalec v zameno dal drugo rabljeno tablico. Poskusi iztržit čimveč iz te zadeve.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Kar nekaj stvari nisem dočakal ampak sem dobil denar nazaj...po moje je kriva naša pošta.
Zdaj naročujem samo kar je hitra dostava (ponavadi plačljiva okrog 5€) in pride iz poljske,španije,francije in potem me niti naša carina ne lovi. Čakam pa kot piše (teden dni ponavadi) in to je to. V vsakem primeru je zelo priporočljivo preverit ceno izdelka ,če se splača naročit ali ne.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Sem imel podobno zadevo, na koncu sem tablico poslal na servis na kitajsko kjer so ugotovili da se ne da popravit in mi je prodajalec v zameno dal drugo rabljeno tablico. Poskusi iztržit čimveč iz te zadeve.


Aliexpress me ne jebe 5%, pravi, da je čas za dispute (2 tedna minil) in ne odgovarja vec. Kater servis v Lj je ugoden in zaupanje vreden?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Aliexpress me ne jebe 5%, pravi, da je čas za dispute (2 tedna minil) in ne odgovarja vec. Kater servis v Lj je ugoden in zaupanje vreden?
Zelo dobro izkušnjo imam z Mobistekla na Tržaški. Zmerne cene, pa telefon znajo popraviti tako, da ne zbrišejo podatkov, kot to delajo uradni servisi. Popravijo pa tudi v enem dnevu, če si pripravljen malo doplačati, pa še v istem.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Pozabi nanj in nabavi novega Xiaomija pri nas in boš imel garancijo, btw kaj pa je sploh narobe s telefonom?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Med klicem mi ali utiša mikrofon ali da klic na čakanje. Prav sam "pritisne" tipko na zaslonu. Sem probal senzor pokriti s prstom med klicem in se ekran ni prižgal, tako da nimam pojma kaj mu je.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Med klicem mi ali utiša mikrofon ali da klic na čakanje. Prav sam "pritisne" tipko na zaslonu. Sem probal senzor pokriti s prstom med klicem in se ekran ni prižgal, tako da nimam pojma kaj mu je.
Poglej v nastavitve ali nastavi telefon na tovarniške nastavitve.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Tudi meni so dodatno obračunali DDV na že plačan DDV iz Ebay-a.
Na pritožbo so mi odgovorili, da pošiljatelj ni vložil IOSS številke v spletno platformo oz v samo najavo pošiljk in da če je samo na pošiljki se ne more upoštevati. Loool.
Moje vprašanje je, kje lahko preverim IOSS številke oz. katera je ta spletna platforma za najavo pošiljk?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Kolegu se danes isti zgodilo. Pohlep drzave je neverjeten. Pa še €vs$ so dali kar 1:1. Banda.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Morda še ena izkušnja z moje strani.
Sedaj sem že drugič naročil nekaj zadev na Aliju isti dan in so mi pošiljke spet združili in upgrade-ali na Standard Aliexpress shipping, ki je prišel preko Madžarske.
Tako da, sam bom sedaj izvajal nakupe na Aliju preko paketov. Bom kupil več zadev naenkrat in lepo pustil, da se združi v en paket in tako praktično brezplačno nadgradi na to poštnino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann in sajkek