Albanija morje

27. jan 2022
4.801
1.737
113
OK, sprejemam vaše argumente, ampak očitno sem jaz bil nazadnje (lani) v eni drugi Albaniji, kot vi. Lani mi je bilo tretjič in če je bilo prvič še kot safari v "vukojebino" je vsakič naslednjič slabše. Lani sem bil v prvi polovici avgusta (od GR do MNG): gneča na cestah in na plaži, v mestih neznosna, parkirat nimaš kam, cene +- enake kot na HR obali, morje - lepo vas prosim, ali ogabna temna mivka v severnem delu s 100m "do jajc", ali pa grobo peščena obala (res lepa), ki pa ob valovanju postane neuporabna.

Ja no, me pač zanima kaj vas tako vleče dol, pa glede na napisano vam predlagam čisto resno Romunijo in Bolgarijo, če se glih o vukojebinah menimo. Tak me spominja to na ona silna smučanja v Tatrah (okoli 1990) - ni boljše smučarije na svetu če greš žret, pit in f.u.k.a.t in vse to za mali denar.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Ja, ti si probal in zdej mormo pa vsi vedt kaj in kako? Jaz ne grem recimo na hr pa da mi placas... Pa zato se ne prepricujem vseh, da so nori pa ne vem kaj k hodjo na hr... Pac, se dobro da je svet tolk velik in da se sami odlocimo kaj in kako...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
OK, sprejemam vaše argumente, ampak očitno sem jaz bil nazadnje (lani) v eni drugi Albaniji, kot vi. Lani mi je bilo tretjič in če je bilo prvič še kot safari v "vukojebino" je vsakič naslednjič slabše. Lani sem bil v prvi polovici avgusta (od GR do MNG): gneča na cestah in na plaži, v mestih neznosna, parkirat nimaš kam, cene +- enake kot na HR obali, morje - lepo vas prosim, ali ogabna temna mivka v severnem delu s 100m "do jajc", ali pa grobo peščena obala (res lepa), ki pa ob valovanju postane neuporabna.

Ja no, me pač zanima kaj vas tako vleče dol, pa glede na napisano vam predlagam čisto resno Romunijo in Bolgarijo, če se glih o vukojebinah menimo. Tak me spominja to na ona silna smučanja v Tatrah (okoli 1990) - ni boljše smučarije na svetu če greš žret, pit in f.u.k.a.t in vse to za mali denar.
Tolk ti je zanič , da si kar 3x šel dol? Ima ludih vidm
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Dobr, ne biti tako občutljiv. Včasih greš večkrat, da dobiš realno sliko. Lahko da je šel na različne kraje, lahko, da je bilo kaj drugega... Meni osebno je Albanija nekaj, kar z lahkoto spustim do nadaljnjega. Enkrat je bilo dovolj. Bil službeno in imeli vodenje. Notranjost, obala itd. Pac, drzava v razvoju z ogromnim prepadom med revnimi in bogatimi. Pozna se plemenska ureditev, smeti, generalna neskrb do okolja itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Eni imamo drugačne dopuste kot tisto - avto/bus/letalo 10 dni apartmaja/hotela/šotora/prikolice in cokom pokom domov.
Nikoli ni bila Albanija končna destinacija ampak pardnevna vmesna - dovolj da je mnenje tudi po tretjem obisku (med 2. in tretjim je iz istega vzroka minilo cca 15 let), da jo lahko z lahkoto spustim do nadaljnega.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
180
98
28
Tudi jaz sem Albanijo vedno samo prečkal, sem se pa namenoma vedno par dni tudi ustavil. Vedno z motorjem.
1: Severna polovica Albanije je res žalost ob morju, se ni niti za ustavljat. Od Vlore južno je pa lepo.
2: prva polovica avgusta (in zadnja polovica julija) kamorkoli ob obalo it je neumnost.
3: pivo sem pil vedno za 1€. Hrvati so mi sedaj v Poreču zanj vzeli 5e.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
drugače je povsod cigoland... sam tam k s kamero snemoajo ni... ostalo pa vse...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Točno tako, nekje v Vorëju se končuje Jadransko in začenja Jonsko morje.
Razlika je vidna.
Absolutno se strinjam, probaj na kak vetrovno/valovit dan prit v morje. :evil:

1654865128428.png ta pa je ena taka klasična s severnejšega dela, drekasta mivka z vidljivostjo 30 cm.
1654865128480.png juhu centrifuga je tu! Pa so bili za moje pojme mali valovi.
1654865128464.png polna plaža, v morju pa 5 ljudi - ne niso vsi neplavalci. :)
1654865128446.png Ena najlepših
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Mi smo sedaj v Albaniji. Tenutno Ksamil
Prej smo imeli postanek malo naprej od Skadarja in Drača.
Zaenkrat ok. Ceste sem pričakoval slabše ,so kakšni zanimivi odsek (vecja luknja na hitri cesti).
Plaže se meni zdijo ok. Morje čisto. Res pa je da se izogibamo turističnih.
Cene:
Campiranje 16-18€ na noč (elektrika, 2odrasla, 2 otroka). V večini so ležalniki zraven zastonj.
Kava z mlekom 1-1.5€, pivo 2€. Se da zihr dobiti ceneje ampak meni se za tisto kavo in pivo na dan nekako ne ljubi raziskovat pop sveta. Bolj cenim odnos. Kar pa je.

Npr Mrizi i Zanave ( agroturizem)
Spanje z elektriko in vodo free hrana njihova lokalna+ ½l vina, 1x pivo 2x sok 45€
Zanimiv pristop da nimajo menija ampak nekaj možnosti da poskusiš vec njihove tradicionalne hrane. Nam je bilo všeč.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Evo, jaz tudi prvi dan v albaniji... Sarande... Nikdar ne bi mislu, da je to albanija. Lepo lepo... Tudi plaza je ok in prazna... Cene pa mal manj kot pri nas.