Na toplo (npr. Egipt) med krompirjevimi počitnicami (all inclusive)?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Hej vsem...

Mogoče bi šli med krompirjevimi počitnicami za kak teden na toplo (Egipt in podobno), da bi se še lahko kopali v morju in en teden bolj lenarili in uživali (najverjenteje all inclusive varianto).

Sem bil na agenciji Palma in mi je rekla, da imajo letalo polno. Kolegica, ki dela na TA sonček, mi je rekla, da so termini med krompirjevimi počitnicami skoraj 2x dražji... in kolikor sem na hitro pogledal, je res precej dražje kot drugače. Na booking pa so po mojem za hotele normalne cene (2 odrasla in otrok star 9 let) okoli 700 eur (All inclusive) za vse v 5 zvezdičnih hotelih, kar se mi ne zdi drago...

Sedaj me zanima naslednje:
1. Je že kdo bil npr.: v Egiptu med krompirjevimi počitnicami in je bila full gužva? Čeprav je verjetno v teh časih malenkost drugače...
2. Kolegica iz sončka mi je rekla, naj v te države (ala Egipt) potujem raje s turistično agencijo zaradi transferjev in podobno (ne vem, če sem jo prav razumel).. Je kdo šel v lastni režiji in so bili kakšni problemi? Je problem prit od letališča do nekega hotela ob plaži?
3. Od katerih bližnjih letališč se da poceni prit npr.: v Egipt (hurghada, sharm el sheikh, itd) al pa kaj podobnega?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Dej čekn za foro na odklop.si mal za cene itd. Pač greš iz Salzburga/Munchna samo imaš precej boljše hotele k teli naši gumpci itd.

Sam sem 2krat takole šel tudi v Egipt, sicer res januarja/februarja. So bile nemške agencije vendar nisem rabil čisto nič misliti. Pripeljejo, odpeljejo..
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Obujam temo z novim vprašanjem..

Je za it v Egipt (Sharm El Sheikh) v lastni režiji? Najbolj me skrbi transfer iz letališča do hotela...
 
27. jan 2022
4.777
1.727
113
Egipt je trenutno ful IN za one, ki hočejo neprostovoljno podaljšat počitnice zaradi neizvršenih letov. ;)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Obujam temo z novim vprašanjem..

Je za it v Egipt (Sharm El Sheikh) v lastni režiji? Najbolj me skrbi transfer iz letališča do hotela...
Jaz sem kupil letalske karte za te krompirjeve iz Benetk, preko Wizzair je bila neka ugodna cena, z dvema tavelikima kovčkoma sem dal za 4 osebe skupno manj kot 700 eur. Hotel sem rezerviral pa preko bookinga. Tistih par km od letališča do hotela bomo pa že dobili taksi, bom pa povprašal še v hotelu, če imajo kakšno opcijo, lahko pa rezerviraš tudi preko bookinga taxi.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Si morda vprašal hotel, če nudijo transfer?
Heh, nimam še niti letalskih kart in termina, ampak sprašujem tako na splošno.. Ker sem večkrat slišal, da se v Egiptu (in Tuniziji) ni pametno kar vseposvod sprehajat, da se je bolj pametno zadrževat v okolici resortov... In Me pač tak na splošno zanima, če imajo na letališčih urejene taksi prevoze in podobno.. In če je dovolj varno... ;) Pač če si vse rezerviraš v lastni režiji, če gre vse brez problemov.. Ker če si rezerviraš preko agencije, te tak oni vozijo vsepovsod, kolikor razumem...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Po moje je v Sharm El Sheikhu večja verjetnost, da te bo morski pes napadel kot da te bodo domačini oropali.
V (vsaj nekaterih) muslimanskih državah policija še vedno nekaj velja in so bolj kot ne vsi presrani.
Bil sem 2x v Tuniziji, tudi sama z ženo sva šla s taxijem v mesto, razen da so trgovci sitni v 3 pm, sem se v turističnih krajih povsod počutil varno.
Prej te bodo legalno "okradli" na tržnici, kjer boš kič kupil po previsoki ceni. :valjamse:
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Spet obujam vprašanje.. :D

Kako pa je kaj med prvomajskimi počitnicami v Egiptu? Kolikor sem gledal, je tam že poletje. Sharm el sheikh ali Hurgada? Je že mogoče kdo bil na obeh mestih? Kje je lepši podvodni svet?

Kot sem torej razumel, ni bojazni, če greš v lastni režiji.. ;)

Mogoče ve kdo (ki je bil tam zadnjih par mesecev), se poznajo kaj razmere v Izraelu?