Albanija morje

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Koliko je kaj gorivo dol? Pa namestitve?
Je bolje menjat v leke ali sprejemajo eure povsod?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ma povsod jemljejo evre... bencin je 260 letku (1 euro je 120 leku), drazje kot pri nas. crna gora je bil dizl 1,82 eura, bosna pa 3,51 marke...

tle kjer sem jaz je top... model je zelo prjazen, oziroma tolk da je ze prov osladen... pa edin hotel tko privat k ima restavracijo oziroma bar spodaj. sem pa v hotel abedini v sarande. navigacija pa ga najde pod villa abedini. 5 nadstropen hotel...
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Jaz sem še v Albaniji se potepamo malo naokoli največ po plažah..dve fotki na hitro kakšne so plaže, če bom mel čas pa naredim potopis..
 

Priponke

  • 20220701_115340.jpg
    20220701_115340.jpg
    3,3 MB · Ogledi: 220
  • 20220706_143626.jpg
    20220706_143626.jpg
    3,3 MB · Ogledi: 213
I

Izbrisan uporabnik #9334

Albanija Himare, avtocamp Kranea. :zmaga:
Tam smo bili že pred tremi leti, tudi prejšnji teden smo startali tam. Verjetno napaka v tem smislu, da je tako avtokamp kot njegov gospodar resnično vrhunski, ko greš potem naprej, greš kar naprej na slabše :D .

Ceste skozi Albanijo so resnično žalostne in vožnja te izčrpa, toda Kranea je vrhunska, toplo priporočam.
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Pozdravljeni,

vidim, da vas je že veliko bilo na jugu Albanije. Iz Sarande grem do Ohrida z motorjem. Katero cesto priporočate?

Hvala.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Jaz sem sel do sarande ob obali... Lepo vendar prometno... Za nazaj sem sel pa v notranjost... Zive duse nikjer, pokrajna pa zelo lepa in razgibana... Tudi za motor so lepi odseki...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Cesta Sarande-Kardhiq je široka,nova,podobna,kot da greš na Pelješac,mogoče motoristično manj zanimiva.
Kuç-Progonat-Tepelene sploh v celoti ni vrisana v mapse,pa je nova,prelazna, lepi ovinki in razgledi.
Kelcyre in po SH75. Vmes pa se še namočiš v termalni vodi, severno od Petrana.
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113

Počitnice iz nočne more: Nemca ogorčena nad dopustom v Albaniji, kjer so ju pričakali kupi smeti in oderuški hotel​

D.Ži
06.09.2023 10:32
Albanija je prava zvezda letošnje dopustniške sezone, nemški par od tam ni prinesel prav veliko lepih spominov.

PROFIMEDIA

Melanie Zeeb in Michael Bürger iz Berlina sta se odločila preživeti 12 dni v Albaniji, hit destinaciji tega poletja, a sta namesto uživanja na sanjskih počitnicah doživela pravo grozljivko, svojo zgodbo sta zaupala novinarjem nemškega RTL.
Pojasnila sta, kako sta rezervirala paket za okoli 1300 evrov, ki je vključeval hotel s štirimi zvezdicami in let.

PROFIMEDIA

"Ko sva pristala v Albaniji, sva vzeli taksi, taksist pa naju je opozoril in rekel: 'Upam, da vaš hotel ni na tem območju'," je povedala Melanie Zeeb in kmalu sta izvedela, kaj njegovo opozorilo pomeni.
"Hotel je obdan s smetmi in smradom. Smeti so bile tudi v hotelu. Namesto sproščanja na zasebni plaži, oglaševani v opisu hotela, sva se morala prebijati med smetmi. V oglasu so obljubljali tudi fitnes, notranji in zunanji bazen, a tega ni bilo. Bar na strehi hotela spominja na bojno polje," je dejal Nemec.

PROFIMEDIA

Melanie in partner sta z mobilnimi telefoni fotografirala in posnela grozljivo stanje hotela ter dodala, da so v hotelu zahtevali celo doplačilo v višini 25 evrov na dan na osebo, skupaj torej dodatnih 550 evrov, piše hrvaški Index.
Hotel je navedel, da je namen dodatnega plačila kritje stroškov elektrike, vode in uporabe sobe. "Če jim ne plačaš, te bodo vrgli iz hotela," pravi Nemec. Potem ko sta vse povedala novinarjem, se je RTL obrnil na podjetje Opodo, pri katerem sta Nemca rezervirala potovanje.

PROFIMEDIA

"Po stiku z ustreznim ponudnikom storitev in podjetjem VH Eurostar Durres Hotel & Private Beach je hotel potrdil, da je v končno ceno nastanitve vključeno doplačilo v višini 25 evrov na osebo na noč. Potrdili so nam tudi, da 25 evrov vključuje turistične takse in pristojbine za hotelske storitve. Po obravnavi primera bodo turistom ti stroški povrnjeni," so sporočili iz družbe Opodo.
Po grozljivi izkušnji sta Nemca le želela domov iz hotela groze. A tudi to ni šlo brez težav, saj zaradi prezasedenosti nista mogla na let iz Tirane v Berlin. Letalska družba namreč zagotavlja nastanitev in hrano, ne pa tudi novega leta direktno v Berlin. Namesto tega so jima dali možnost leta iz Tirane v Köln. Vendar letalskemu prevozniku ni prav zares mar, kako bi nato prišla iz Kölna v Berlin, piše hrvaški Index.

PROFIMEDIA

Potem ko so novinarji RTL znova poklicali Opodo, je družba za naslednji dan na lastne stroške rezervirala let prek Frankfurta v Berlin in obljubila, da jima bo povrnila stroške poti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Bil dol, resda pred 13 leti, ampak, če greš v Albanijo in da ne znižaš pričakovanj, pa za znesek za švaba drobiž :bonk:

Ja nič, drugam bo šel šparat :valjamse:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ne razumem popolnoma teh švabov, ampak vse bolj se mi zdi da na jug hodijo vse prej kot šparat. Na severu jih vidiš ko jamrajo, če je kamp 50 eur je že abzocke, na hrvaškem jih bo poln kamp tudi ko bodo parcele 200 eur na noč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.793
1.730
113
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Samo ne od začetka do sredine avgusta - tako gnečo kot sem jaz tam doživel s strani "združenih evropskih albanskih držav" (tablice od GB, preko F, D, CH, I, do domačih) nisem še nikjer.
Mah, tudi sredi julija sem cakal na albanski meji kot trot pri 40C.
Odvozil sh20 in se vrgel v reko pod sh20 v CG. Kak prvi maj me vlece na kak trip....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc