Albanija morje

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Jaz sem bil dve-tri leta nazaj na celem Balkanu na road tripu. In sem tudi par dni bil v Albaniji, v Draču sicer. Plaža sicer ni bila najboljša, ampak še vedno v rangu kakih grških recimo. Gužve ni bilo, turistov itak samo nekaj, domačinov in "domačinov" pa je bilo nekaj, ampak spet ne tako veliko. Vsi so pa pravili, da so na jugu itak še boljše plaže in bolj čisto morje (še enkrat, tudi tukaj je bilo zelo fajn) - edino par stvari je malo kavbojskih, npr. na plaži so v istem dnevu sprehajal osla (to še gre) in medveda (ja, medveda) na verigi - ampak je bil čist priden ;)
Glede jezika pa tako - z vsemi, ki sva jih srečala ali s katerimi sva imela opravka (na meji, v hotelu, v mestu, policija) so znali srbo-hrvaško, noben problem ni bil. Edino taksist ni znal, pa se je dalo vse na roke in z listkom sporazumet. Ljudje so bili v večini fajn presenečeni, da gremo iz Slovenije k njim kar tako na dopust, brez da bi imeli dol žlahto (še najbolj Črnogorski policaj na meji) in večina jih je z veseljem povedala kako so davnega leta bili enkrat pri nas v Sloveniji.
Sicer izven čiste turistične cone v mestih je dokaj umazano (v Draču in Tirani), bolj proti podeželju pa veliko manj ali nič. Največja težava je bila pa vožnja od Črne Gore do Drača - ljudje tam res po kavbojsko vozijo - na zavijanju levo na enopasovnici sta se mi še dva avta in tovornjak zraven pripeljala. Drugje ni tak problem, samo tisti del od meje do Drača in Tirane. V vsakem primeru pa je Albanija zanimiva izkušnja - če bi se mi šlo samo za morje in to, bi šel prej kam drugam, ampak kot nekaj novega pa čisto fajn.
Ne moreš primerjati plaže v Draču z grškimi... Mivka je temna in blatna, pa hodiš kakih 300 metrov od plaže in ti je morje še vedno do kolen.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.719
2.011
113
za šankom
zakaj bi sploh hodil v drač ko pa imaš na voljo več kilometrov plaže kjer si lahko sam ali pa z nekaj ljudmi in je plaža čista, urejena in imaš na voljo za smešend enar ležalnike in senčnike
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Katero obalno mesto najbližje Tirani torej priporocate? Da je mogoče malo manj obljudeno kot Drač..
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Albanija

Slovenski državljani za vstop v Albanijo vizuma ne potrebujejo.

Slovenski državljani lahko v Republiko Albanijo vstopajo na podlagi slovenskega potnega lista oziroma na podlagi slovenske osebne izkaznice. Na podlagi slovenskega potnega lista je bivanje na celotnem ozemlju Albanije dovoljeno do 90 dni.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Ja v turističnih mestih, skoraj tako kot pri nas. Ko greš pa v notranjost, je pa res poceni.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Ja v turističnih mestih, skoraj tako kot pri nas. Ko greš pa v notranjost, je pa res poceni.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
IMG_20180710_201402.jpg
včeraj navijači Belgije, plaža Sarande
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Ni plačeval davkov, ni imel dovoljenja...niso baš najhitrejši no, se pa strinjam, pri nas bi še zmeraj imel odprto ali pa vsaj ne podrto.