Dobavni roki avtomobilov

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Naročiš avto, plačaš aro. Okvirno ti določijo datum proizvodnje in dostave (recimo oktober 2017). Kako je to med proizvajalci in koliko so natančni pri teh ocenah? Nekateri pravijo, da dobijo celo datum proizvodnje in dostave na dan natančno. Jaz sem dobil mesec, pa še to niso sigurni ali bo res takrat ali kasneje. Gre pa za Mercedes. Malo se mi zdi čudno, da niso sposobni navesti točnih datumov in imam občutek, da se jim roki podaljšujejo, pa raje povejo "bližnji mesec", čeprav jim je jasno, da avta takrat ne bo.

Torej kako je to pri drugih znamkah, premium ali ne? Dobite kaj bolj natančno obvestilo kdaj pride avto ali ne? Je možno, da presenetijo in pride avto prej?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.365
113
40
Lj
V realnem svetu v gospodarstvu se za take primere podpiše pogodba in potem plačuje penale. Se pravi oni lahko zamujajo ampak morajo plačati potem penale. Tako da svetujem da ob nakupu kaj takega podpišete. Če pa ne bodo hoteli potem pa že takoj veš, da bodo zamujali.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Ti pa ze dolgo nisi avta kupoval.noben prodajalec ti ne bo podpisal take pogodbe. Vsaj za narocilo v proizvodnjo ne.a mislis da se pri MBju sekirajo ce en prdec v slo ne bo dobil avta v septembrski proizvodnji ampak en ali dva meseca kasneje....
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Proizvodnja je do enega tedna "natačna" - pogoj seveda, da ni kakšnih pretresov pri dobaviteljih. Kot je npr. bilo leta nazaj za LED luči, kjer recimo Hella ni dobila surovin in posledično proizvajalci vozil ne luči.

Nato sledi še "finančna" in logistična telovadba - računaj dodatni teden možne zamude.

Pod črto - proizvodnja v oktobru pomeni, da boš avto dobil nekje do sredine novembra.

Če ti ne odgovarja - menjaj zvezdo za kaj bolj ljudskega in izberi iz skladišča - pa še tedaj znaš čakati tja do dveh tednov.
 
Nazadnje urejeno:

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Če si danes dobil za MB datum proizvodnje v oktobru, potem naj ta MB kar imajo. Jaz čakam avto iz Japonske, proizvodnja na Japonskem, pa je dobavni rok 3 do 4 mesece od naročila, transport traja pa mesec in pol, to mi je rekel trgovec, v bistvu me pa ni zanimalo. Mene datum proizvodnje v bistvu ne zanima, zanima me, datum dobave. Glede dobave je res sklenjena precej ohlapna pogodba, se ti pa nihče ne želi zameriti že pri nategovanju z dobavnim rokom.
Točen dan dobave lahko dogovoriš, ko je vozilo raztovorjeno v Kopru, ne prej. Potem so pa še štosi kdaj raztovarjajo ladjo, na kateri je vozilo zate in ali ima kaka ladja zamudo. Tukaj gre za kak teden ali max 2.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:... ko je vozilo raztovorjeno v Kopru, ne prej. Potem so pa še štosi kdaj raztovarjajo ladjo, na kateri je vozilo zate in ali ima kaka ladja zamudo. ...
Vmes so pa lahko še sunki burje in zalet ladje v luški pomol in padec 800T dvigala
evil.gif
...

Oni razvovoznik avtov-pogodbenik, ki pa je posnel to (bilo na TV) in UL-al in objavil na FB pod svojim pravim profilom, (mona!) pa je dobil odpoved
rolleyes-1.gif
... se ne sme neavtorizirano snemat na območju luke (če bi bilo izven nekdo X, no problem ...

Lahko se gre pa v Nemčijo Merđota sam iskat in pripeljat domov (nekaj papirologije vmes) ...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
A večina, ki kupuje nov avto še vedno misli, da v tovarni sestavljajo samo njegovega???

Marsikaj lahko gre po zlu. Recimo kaki nepredvideni dogodki, Prometna nesreča transporterja, toča, potop ladje, ki prevaža tvoj avtomobil, ....

Čez slovenijo vsak dan vozijo po nekaj vlakovnih kompozicij z 30+ vagoni avtomobilov, se kdo vpraša kak lahko vsak dobi ravno določen avto?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
zakaj ga nebi dobil? saj pa ima vsak avto svoje papirje in sledljivost. Točno se ve kateri avto gre komu
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem recimo naročil avto 15 decembra z dobavnim rokom 3 mesece, torej 15 marec. Sredi januarja so me obvestili da je avto dobil številko šasije in da bo šel na proizvodni trak v 6 tednu. En teden kasneje smo bili obveščani da je šel avto na pot iz češke in da bo v homologacijskem skladišču (ali nekaj podonega, pač Interevropa v Logatcu, kjer je počakal da bodo urejeni papirji. 25.2 je prišel na Verovškovo, kjer so si vzeli še dva dni za pripravo avta, nalagenje slovenskih map itd..., še en dan pa je trajalo da se uredijo papirji glede leasinga in avto registrira, tako da je bil registriran 28.2., torej dobra dva tedna pred rokom.

Težko je torej reči da se že sedaj točno ve kdaj bo avto, izveš pa dovolj natančno in dovolj prej.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
prvi pametn odgovor v temi
zmaga.gif


drugače pa ob naročilu v proizvodnjo se pove okvirno, potem pa itak prodajalec spremlja pa obvešča stranko, kaj se dogaja in kdaj bo avto pripravljen
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
V realnem svetu v gospodarstvu se za take primere podpiše pogodba in potem plačuje penale. Se pravi oni lahko zamujajo ampak morajo plačati potem penale. Tako da svetujem da ob nakupu kaj takega podpišete. Če pa ne bodo hoteli potem pa že takoj veš, da bodo zamujali.

Penali ob zamudi dobave? Dream on...
priden.gif

Take pogodbe ti noben trgovec v Sloveniji ne bo podpisal...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Naročiš avto, plačaš aro. Okvirno ti določijo datum proizvodnje in dostave (recimo oktober 2017). Kako je to med proizvajalci in koliko so natančni pri teh ocenah? Nekateri pravijo, da dobijo celo datum proizvodnje in dostave na dan natančno. Jaz sem dobil mesec, pa še to niso sigurni ali bo res takrat ali kasneje.

Svetujem ti en preprost in učinkovit dogovor,ki je za tebe dobra rešitev,trgovca pa to minimalno stane: ko poteče zadnji dan dobavnega roka za avto,zahtevaj nadomestno vozilo v uporabo,dokler ne pride tvoj nov avto!
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
V realnem svetu v gospodarstvu se za take primere podpiše pogodba in potem plačuje penale. Se pravi oni lahko zamujajo ampak morajo plačati potem penale. Tako da svetujem da ob nakupu kaj takega podpišete. Če pa ne bodo hoteli potem pa že takoj veš, da bodo zamujali.

Penali ob zamudi dobave? Dream on...
priden.gif

Take pogodbe ti noben trgovec v Sloveniji ne bo podpisal...

Ker v recimo Nemciji pa jo?
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Trgovci radi avta v naprej narocijo po svojij merilih, npr. v tovarni vsem tem uradnim prodajalcem dajo datume, trgovci ga izberejo in izberejo avto z opremo za katero mislijo, da se bo najboljse prodajalo in ga bojo iz zaloge prodajali. Tako imajo rezerviran avto, ki bo sel v proizvodnjo. Ampak, ene dva tedna mogoce tri, lahko se spreminjajo konfigurator opreme. V tem primeru, ce prodajalec tega ne omeni, mu dej ti, ce ne bo hotel spreminjati konfigurator ali pa ima zasedeno za druge kupce, pa vprasas drugo avtohiso. Sam sem namesto tri mesece, cakal tri tedene
smile-1.gif
.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Trgovci radi avta v naprej narocijo po svojij merilih, npr. v tovarni vsem tem uradnim prodajalcem dajo datume, trgovci ga izberejo in izberejo avto z opremo za katero mislijo, da se bo najboljse prodajalo in ga bojo iz zaloge prodajali. Tako imajo rezerviran avto, ki bo sel v proizvodnjo. Ampak, ene dva tedna mogoce tri, lahko se spreminjajo konfigurator opreme. V tem primeru, ce prodajalec tega ne omeni, mu dej ti, ce ne bo hotel spreminjati konfigurator ali pa ima zasedeno za druge kupce, pa vprasas drugo avtohiso. Sam sem namesto tri mesece, cakal tri tedene
smile-1.gif
.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Trgovci radi avta v naprej narocijo po svojih merilih, npr. v tovarni vsem tem uradnim prodajalcem dajo datume, trgovci ga izberejo in izberejo avto z opremo za katero mislijo, da se bo najboljse prodajalo in ga bojo iz zaloge prodajali. Tako imajo rezerviran avto, ki bo sel v proizvodnjo. Ampak, ene dva tedna mogoce tri, lahko se spreminjajo konfigurator opreme. V tem primeru, ce prodajalec tega ne omeni, mu dej ti, ce ne bo hotel spreminjati konfigurator ali pa ima zasedeno za druge kupce, pa vprasas drugo avtohiso ali drugega prodajalca. Sam sem namesto tri mesece, cakal tri tedne, oziroma nekoliko manj
smile-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Jaz sem recimo naročil avto 15 decembra z dobavnim rokom 3 mesece, torej 15 marec. Sredi januarja so me obvestili da je avto dobil številko šasije in da bo šel na proizvodni trak v 6 tednu. En teden kasneje smo bili obveščani da je šel avto na pot iz češke in da bo v homologacijskem skladišču (ali nekaj podonega, pač Interevropa v Logatcu, kjer je počakal da bodo urejeni papirji. 25.2 je prišel na Verovškovo, kjer so si vzeli še dva dni za pripravo avta, nalagenje slovenskih map itd..., še en dan pa je trajalo da se uredijo papirji glede leasinga in avto registrira, tako da je bil registriran 28.2., torej dobra dva tedna pred rokom.

Težko je torej reči da se že sedaj točno ve kdaj bo avto, izveš pa dovolj natančno in dovolj prej.

Podobna izkušnja. Zaciljali so na cca. teden natančno. Dobava je bila na začetku tedna, ki so ga napovedali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Me zanima kater proizvajalec sklepa pogobe z dobavitelji brez clena o penakih ob zamudi. Pa ne govorimo o zamudi nekaj tednov, ampak najbrz nekaj ur.
tongue-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
V realnem svetu v gospodarstvu se za take primere podpiše pogodba in potem plačuje penale. Se pravi oni lahko zamujajo ampak morajo plačati potem penale. Tako da svetujem da ob nakupu kaj takega podpišete. Če pa ne bodo hoteli potem pa že takoj veš, da bodo zamujali.

hysterical-1.gif
prepotentnost in domišljavost pri enih res nima meja