Celoletne gume...

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
zadnjič sem bral test, kjer je bila na ledu prepričljivo boljša od zimskih

cel žur a ne.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj zato ja.

No..za tistne petične je še opcija letna poleti in celoletne pozimi. Ker za naše razmere je "čista zimska" fajn neekonomična opcija v vseh pogledih.

Celoletno kupovati za zimo, ki je dražja od zimske je pa ekonomično?
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Je pa bolj varna
wink-1.gif
Celoletna bolj varna od zimske?
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Khm letna guma je bridgestone er300 turanza, to tudi priblizno ni neka performance letna guma.
Vecina tukaj gor pisemo iz izkusenj, no vsaj zase lahko to trdim po 16ih letih na cesti.
Se enkrat, ne jemljite vsega tako crno belo, lepo sem napisal da za nekoga ki dela malo kilometrov in mu najbrz ni vsaka voznja tako nujna ni potrebe po dveh kompletih. Vsem ki se veliko vozite pa seveda priporocam dva kompleta gum, po moznosti na locenih platiscih in je potem 4 leta mir.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Res ne vem, zakaj bi imel slabše gume na zadnjih kolesih???

Priporočam obisk Vranskega, pa boš potem ti povedal zakaj.
smile-1.gif

Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
v 2 letih boš sprednje znucal, jih zamenjaš z zadnjimi in si še za 2 leti dober...

moje mnenje...

Res ne vem, zakaj bi imel slabše gume na zadnjih kolesih???

kako to mislis?

Mislim tako, kot sem napisal. Dejstvo je, da naj bodo gume vse dobre. Ampak slabše se da na sprednja kolesa, ne pa na zadnja. Ker za držanje smeri avta, so zadnja kolesa bolj pomembna.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Se posipam s pepelom, na hitro sem prebral tvoj post, kot da sprašuješ zakaj bi imel slabše gume spredaj..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.326
6.531
113
Jaz govorim samo o mišelin crossclimate, ne o ostalih. To je letna guma, ki ima tudi certifikat, da je primerna za vožnjo v zimskih razmerah in tu je pomoje razlika glede na ostale celoletne.

Za naše razmere torej idealne, za večjo večino voznikov, seveda so izjeme ki imajo večkrat letno led, sneg in plundro, a večina sploh ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Pa upam da z leti kaj bolje obdrži lastnosti. Ker tako.letne kot zimske Michelinove so po nekaj letih trde najbrž bolj kot primerljive gume.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Od kod ti ideja, da so Nexen srot od srota? Si kaj prebral ocene ali kar na pamet?

Imam Nexen in so čist iste kot vse GY inMICHELINKE ki sem jih imel prej,...samo 1/2 cenejše....pa še lani ko sem kupoval so jih po tujih forumih zelo hvalil,...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Od kod ti ideja, da so Nexen srot od srota? Si kaj prebral ocene ali kar na pamet?
Ne, to bo Roberto napisal, ker sem mu nametal linke, kjer sem ga kontriral. Dam za CC 50% več od nekih povprečnih gum, ne pa 100.
Še nek zgornji graf.
Kako letna guma pogori v zaviranju v mokrem? Ali jaz ne znam več grafov brati.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Od kod ti ideja, da so Nexen srot od srota? Si kaj prebral ocene ali kar na pamet?

Imam Nexen in so čist iste kot vse GY inMICHELINKE ki sem jih imel prej,...samo 1/2 cenejše....pa še lani ko sem kupoval so jih po tujih forumih zelo hvalil,...

Po moje tudi ni kakšne bistvene razlike. Sodelavec jih fura že tri leta (na alhambri in sedaj na touranu) in pravi, da so primerljive z dunlop/fulda/ oziroma kar je imel prej.

Jaz sem dobil na golfu alltrack nove goodyear in po 31000 km sta obe prednji poškodovani na notranji strani, pa nisem nikamor zapel toliko na trdo, da bi bilo to opravičljivo (pravzaprav po raznih grbinah vozim bolj pazljivo kot prej na golfih in touranu, pa se mi to tam še ni zgodilo - z letnimi sem naklepal nekje 60-70000km z vsakim kompletom
wink-1.gif
). Sedaj sem dal gor zimske hankook, spomladi pa verjetno dve novi letni hankook in dve dobri goodyear... 225 45 R18. Razen če je 4motion kaj posredi in avto ni za spodobno vožnjo skozi ovinke?

Jernej
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.326
6.531
113
Kaj si rekel, da so crossclimate 2x-3x dražje kot "navadne"?

Daj poglej za 245 45 18, jaz najdem letne za 170, zimske za 180, crossclimate pa za 190...torej zanemarljiva razlika.

PS, seveda priznane znamke v mislih...GY, mišelin, B...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Ne kot "navadne" (Michelinove) ampak kot povprecne gume. Recimo da so nexen povprecne.
Tisti britanski graf zgoraj mi se vedno ne potegne. Zakaj so letne pri mokrem zaviranju pogorele?
Oziroma zakaj je pri vožnji v suhem tako zanemarljiva razlika.