Podaljšanje najemne pogodbe

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Do sedaj sem z enim in istim najemnikom stanovanja že vrsto let redno podaljševal pogodbo preko notarja. Pogodba se v vsem tem času zelo redko kdaj spremeni, običajno se samo doda novega družinskega člana ali pa spremeni višina najemnine. Ostali členi ostajajo isti. In tako za podaljšanje vsako leto vržemo vsaj 100eur v notarja.

Zanima me kakšen riziko bi lahko obstajal zame, če bi sedaj pogodbo enostavno pretipkal, sprintal in podpisal z najemnikom brez notarja, ampak bi podpise overil na občini za tistih par evrov kolikor stane overitev podpisa.

Ali sploh je kakšna razlika v tem primeru?
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
verjetno tisto prvo... ne overimo samo podpisa, to zagotovo. In kakšna je tista bistvena razlika v primerjavi s tem kar sem jaz imel v mislih?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
verjetno tisto prvo... ne overimo samo podpisa, to zagotovo. In kakšna je tista bistvena razlika v primerjavi s tem kar sem jaz imel v mislih?
Če je v obliki notarskega zapisa je neposredno izvršljiva. Po domače: če ti ne plača, greš takoj v sodno izvršbo. Če imaš navadno pogodbo, ga moraš tožit za neplačane najemnine in šele potem če ne plača po sodbi, je izvršba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Oakey

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Pogodba z overjenimi podpisi na obcini (oz. bolj pravilno na UE) nima nobene veze z notarskim zapisom, ki ga pripravi notar. Ni istega efekta in je ta pogodba cisto enakovredna navadni pogodbi brez overjenih podpisov na UE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Če je v obliki notarskega zapisa je neposredno izvršljiva. Po domače: če ti ne plača, greš takoj v sodno izvršbo. Če imaš navadno pogodbo, ga moraš tožit za neplačane najemnine in šele potem če ne plača po sodbi, je izvršba.

Super odgovor, vse jasno. Hvala!