Celoletne gume...

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Bom malo priklopil...

Razmišljam da bi dal spredaj celoletne ," http://www.giga-gume.si/rshop/Pnevmatike/Star-Performer-SPTS/AS/195-55-R15-89V-XL/R-282661 " ??

Zadaj bi pustil zimske Sava eskimo hp ,ker imajo še cca 6,5-7mm.


Prednje so nekje na 5mm pa bi jih menjal s tistimi maxxis.

Drugače pa vozim ves čas zimske ,poleti ,pozimi, ponavadi jih menjam potem na četrto zimo .

Ima kdo izkušnje z maxxis ?

Tule na tem testu mislim da niti ni tako napačna guma ?
http://www.carlander.ba/testovi/test-guma-ljeto-zima-all-season/

Naj poudarim da sneg ,vsaj glede na snežne razmere v Sloveniji zadnja leta mi ni prioriteta.

lp

Daj, prosim, prodaj avto.

Katerega ? Imam namreč tri ,tako da ne vem ...?

Drugače pa imam občutek glede na komentar da ti tudi če boš imel neke naj naj ocenjene gume ,boš še vedno liček na cesti...


Recimo vsaj 20-30 let nazaj smo se vozili z pol manj kompliciranja okoli gum ,pa si redko videl katerega izven ceste. Danes pa vsi internet strokovnjaki za promet z neko filozofijo ,da samo draga guma je dobra guma naredi ob vsaki kaplji dežja in bognedaj še snežinki cel kaos na cestah...

Izkušnje pa zdrava logika so ti najboljše orodje za zimo. Pa to ne pomeni da ne priporočam dobrih gum.. Ampak golo preseravanje me pa res moti..

in ja, danes ob tem sistemu zimske službe ,ko se že pluži ,posipa ko še dejansko sneg skoraj samo naletava se pa res da peljati z vsako letno gumo po pameti.
Tričert vas pojma nima kako zgleda res zasnežena cesta in resne zimske razmere.

lp
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.573
8.916
113
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Bom malo priklopil...

Razmišljam da bi dal spredaj celoletne ," http://www.giga-gume.si/rshop/Pnevmatike/Star-Performer-SPTS/AS/195-55-R15-89V-XL/R-282661 " ??

Zadaj bi pustil zimske Sava eskimo hp ,ker imajo še cca 6,5-7mm.


Prednje so nekje na 5mm pa bi jih menjal s tistimi maxxis.

Drugače pa vozim ves čas zimske ,poleti ,pozimi, ponavadi jih menjam potem na četrto zimo .

Ima kdo izkušnje z maxxis ?

Tule na tem testu mislim da niti ni tako napačna guma ?
http://www.carlander.ba/testovi/test-guma-ljeto-zima-all-season/

Naj poudarim da sneg ,vsaj glede na snežne razmere v Sloveniji zadnja leta mi ni prioriteta.

lp

Daj, prosim, prodaj avto.

Katerega ? Imam namreč tri ,tako da ne vem ...?

Drugače pa imam občutek glede na komentar da ti tudi če boš imel neke naj naj ocenjene gume ,boš še vedno liček na cesti...


Recimo vsaj 20-30 let nazaj smo se vozili z pol manj kompliciranja okoli gum ,pa si redko videl katerega izven ceste. Danes pa vsi internet strokovnjaki za promet z neko filozofijo ,da samo draga guma je dobra guma naredi ob vsaki kaplji dežja in bognedaj še snežinki cel kaos na cestah...

Izkušnje pa zdrava logika so ti najboljše orodje za zimo. Pa to ne pomeni da ne priporočam dobrih gum.. Ampak golo preseravanje me pa res moti..

in ja, danes ob tem sistemu zimske službe ,ko se že pluži ,posipa ko še dejansko sneg skoraj samo naletava se pa res da peljati z vsako letno gumo po pameti.
Tričert vas pojma nima kako zgleda res zasnežena cesta in resne zimske razmere.

lp

A bejžgalomt no. Pa tri avte da maš, ja fino zate, pol ni treba na gumah šparat in na zadnji osi puščat slabših gum, če ti je še kaj logike ostalo, al si že tok star, da so se ti začel možgani cvret. Al pa prodaj vse, ker takih pametnjakovičev kot si ti pa res ni za po cesti prenašat. 20 let nazaj je pameten človek ravno tako nataknil zimske gume na avto, vsaj na mojem Yugotu so ble vedno vse štiri enake, pa naj je šlo takrat še za Eskimo s2 al pa letne poleti.

Res pa je da 20 let nazaj ni nihče zapiral šol in vrtcev zarad napovedanih pol metra snega in je bla LJ obvoznica še tri dni zasnežena.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Bom malo priklopil...

Razmišljam da bi dal spredaj celoletne ," http://www.giga-gume.si/rshop/Pnevmatike/Star-Performer-SPTS/AS/195-55-R15-89V-XL/R-282661 " ??

Zadaj bi pustil zimske Sava eskimo hp ,ker imajo še cca 6,5-7mm.


Prednje so nekje na 5mm pa bi jih menjal s tistimi maxxis.

Drugače pa vozim ves čas zimske ,poleti ,pozimi, ponavadi jih menjam potem na četrto zimo .

Ima kdo izkušnje z maxxis ?

Tule na tem testu mislim da niti ni tako napačna guma ?
http://www.carlander.ba/testovi/test-guma-ljeto-zima-all-season/

Naj poudarim da sneg ,vsaj glede na snežne razmere v Sloveniji zadnja leta mi ni prioriteta.

lp

Daj, prosim, prodaj avto.

Katerega ? Imam namreč tri ,tako da ne vem ...?

Drugače pa imam občutek glede na komentar da ti tudi če boš imel neke naj naj ocenjene gume ,boš še vedno liček na cesti...


Recimo vsaj 20-30 let nazaj smo se vozili z pol manj kompliciranja okoli gum ,pa si redko videl katerega izven ceste. Danes pa vsi internet strokovnjaki za promet z neko filozofijo ,da samo draga guma je dobra guma naredi ob vsaki kaplji dežja in bognedaj še snežinki cel kaos na cestah...

Izkušnje pa zdrava logika so ti najboljše orodje za zimo. Pa to ne pomeni da ne priporočam dobrih gum.. Ampak golo preseravanje me pa res moti..

in ja, danes ob tem sistemu zimske službe ,ko se že pluži ,posipa ko še dejansko sneg skoraj samo naletava se pa res da peljati z vsako letno gumo po pameti.
Tričert vas pojma nima kako zgleda res zasnežena cesta in resne zimske razmere.

lp

A bejžgalomt no. Pa tri avte da maš, ja fino zate, pol ni treba na gumah šparat in na zadnji osi puščat slabših gum, če ti je še kaj logike ostalo, al si že tok star, da so se ti začel možgani cvret. Al pa prodaj vse, ker takih pametnjakovičev kot si ti pa res ni za po cesti prenašat. 20 let nazaj je pameten človek ravno tako nataknil zimske gume na avto, vsaj na mojem Yugotu so ble vedno vse štiri enake, pa naj je šlo takrat še za Eskimo s2 al pa letne poleti.

Res pa je da 20 let nazaj ni nihče zapiral šol in vrtcev zarad napovedanih pol metra snega in je bla LJ obvoznica še tri dni zasnežena.

Enkrat še preberi moj post in boš mogoče skapiral da piševa skoraj enako ,le na drug način...

Sem lepo zapisal da ne odsvetujem dobrih gum,moti me pa vso to preseravanje okoli gum...Seveda so ene boljših od drugih...folk pa pozablja bistvo.
Hitrost je potrebno prilagoditi razmeram na cesti Že tako je max 130kmh. ...Po nekih določenih standardih so pa tako narejene vse stvari in tudi gume.

Tudi sam si zapisal, kar pomeni da si še vedno živ ,pa si vozil eskimo s2... Se pravi se da... Tudi takrat so že obstajale cenovno bolj eksotične znamke gum.

In še enkrat trdim ,da boob prvem snegu največ avtomobilov v grabnu z vso živo elektroniko in oh in sploh najboljšimi gumami...
Ker ljudje enostavno nimajo pravega občutka še za suho cesto ne ,kaj šele za sneg.

In neizpodbitno je ,da se v vseh razmerah vsaj v veliki večini bolje znajdemo ljudje ki smo z vso to tehnologijo rasli nekako skupaj v koraku.

Tisti neopislijiv pristen občutek na volanu kaj se dogaja z vozilom je neprecenljiv. In seveda zdrava pamet .

lp
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.370
9.802
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Kje pa kupiš "celoletne gume" ?
V Decathlonu.
Kolikor berem in gledam teste celoletnih gum, so to bolj ali manj letne gume z oznako M+S, toliko da ti policija ne more pizdit.

Ja gre za široko temo, vendar stališče je da M+S nikakor niso celoletne pnevmatike kot to nekateri mislijo; M(blato) + S(sneg).

Še copy/paste iz sosednjega foruma:
Citat:
Simbol snežinke poleg napisa M+S nosijo pnevmatike, ki izpolnjujejo kriterije posebnega testa v zimskih razmerah in tako dosegajo visoko raven oprijema, zavorne poti, vodljivosti in drugih kriterijev, ki so pomembni pri vožnji v zimskih razmerah....
Oznaka M+S se na prvi pogled zdi sicer zelo primerna, a ker ni zakonsko določenih predpisov ali standardov, kakšne lastnosti mora pnevmatika izpolnjevati, lahko praktično to oznako na pnevmatiko vtisne vsak izdelovalec, ki si tako zaželi. Tako je na trgu precej pnevmatik z oznako M+S, a je jasno, da v zimskih razmerah te pnevmatike zaradi svojih konstrukcijskih lastnosti ne bodo dobro opravile svoje vloge. A če imate pri nas na avtu pnevmatiko z oznako M+S, vas policist ne sme kaznovati.

M+S pomeni Mutsch und Schnee, plundra in sneg. Vsak, ki je že kdaj videl mud terrain gume v živo, ve, da so zimske diametralno nasprotje od blatnih gum.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
nisem bral celotne kače, kolega ima na audiju s stalnim quattro Vredestein quatrac 5 allseason in pohvali, celo trša bočnica je kot pri moji letni dunlop sportmaxx RT - enaka dimenzija 225 50 17
na Ljubelj se pripeljeva v močnem sneženju tako on kot jaz, je pa res,da z mesta v klanec malo bolj zabrska, ob predpostavki, da imaš vse sisteme ugasnjene
najbrž bi imel sam poleti tudi krajšo zavorno pot, predvidevam

dve leti jih vozi, potem pa kanta, jaz pa vozim dve poletji letne in dve zimi zimske
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Hja, kaj naj rečem... Šofer že 38 let.. Pred 30imi leti prišel s katro in Tigar gumami kamorkoli in kadarkoli... Za vse, kar se dogaja na cestah, danes pri nas pa bi jaz še najmanj krivil obutev na avtomobilih.. Vsekakor so ljudje danes bistveno slabši šoferji, kot njega dni.... Delno zaradi vseh pomagal ( abs , esp, servo itd. ), ki onemogočajo, da bi človek resno razvil pravi občutek za vožnjo in delno moteči faktorji, ( mobitel, navigacija in podobna nebodigatreba ), ki še to malo znanja vožnje preusmerijo drugam...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.415
6.557
113
Glede na ta test, me je crossclimate prepričala. V snegu se pač prilagodi vožnjo razmeram in je to to, opravi se le nujno pot, ali pa sploh ne, če so takšne razmere.

Pri nas je najbolj važno, da ti guma drži nekaj let, oz taka...celoletna, drugače res nima smisla če jo menjaš vsako leto, dve.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.416
113
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
Hja, kaj naj rečem... Šofer že 38 let.. Pred 30imi leti prišel s katro in Tigar gumami kamorkoli in kadarkoli... Za vse, kar se dogaja na cestah, danes pri nas pa bi jaz še najmanj krivil obutev na avtomobilih.. Vsekakor so ljudje danes bistveno slabši šoferji, kot njega dni.... Delno zaradi vseh pomagal ( abs , esp, servo itd. ), ki onemogočajo, da bi človek resno razvil pravi občutek za vožnjo in delno moteči faktorji, ( mobitel, navigacija in podobna nebodigatreba ), ki še to malo znanja vožnje preusmerijo drugam...

Servo volan je zjebal vse. Zdej so vse babe in pedersine na cesti...
cool-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.573
8.916
113
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
Hja, kaj naj rečem... Šofer že 38 let.. Pred 30imi leti prišel s katro in Tigar gumami kamorkoli in kadarkoli... Za vse, kar se dogaja na cestah, danes pri nas pa bi jaz še najmanj krivil obutev na avtomobilih.. Vsekakor so ljudje danes bistveno slabši šoferji, kot njega dni.... Delno zaradi vseh pomagal ( abs , esp, servo itd. ), ki onemogočajo, da bi človek resno razvil pravi občutek za vožnjo in delno moteči faktorji, ( mobitel, navigacija in podobna nebodigatreba ), ki še to malo znanja vožnje preusmerijo drugam...

Take mam pa najrajš. Če bi tebe izpred 30 let postavil s tvojo katrco na današnjo cesto nebi naredil niti desetih kilometrov. Če bi te dal pa v današnji avto bi bil pa v taprvem robniku.
Tako takrat, kot danes je enak procent nesposobnih, sposobnih in unih vmes, sam da je prometa veliko veliko več. Edino arogantnih norcev je blo pa res manj.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.822
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
No tole si si prepričljivo izmislil...
Crossclimatke so znane po tem,da so odlične na suhem in mokrem,na snegu in ledu so sicer solidne za celoletno gumo,ampak zelo težko prekašajo tudi najcenejše kitajske zimske gume,kaj šele neko povprečno zimsko gumo!
Prilepi link do tega tvojega testa,kjer naj bi bile prepričljivo boljše od zimskih na ledu!?

ne najdem zdajle, je pa bil test z vsemi meritvami v metrih itd. in je prepričljivo posekal zimsko konkurenco

lahko si pa pogledaš adacov test in že tam notri ima crossclimate boljšo oceno kot "good winter tire"

adac

govora je bilo seveda o ledu, ne o snegu
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.573
8.916
113
Kje je pa tu primerjava z dobro zimsko? Bi pa rad videl teste teh tvojih ibermišelink drugo in tretjo sezono, ko dajo skozi poletje. Še vse mišelinke do zdaj so ble po enem letu katastrofalne.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.573
8.916
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Glede na ta test, me je crossclimate prepričala. V snegu se pač prilagodi vožnjo razmeram in je to to, opravi se le nujno pot, ali pa sploh ne, če so takšne razmere.

Pri nas je najbolj važno, da ti guma drži nekaj let, oz taka...celoletna, drugače res nima smisla če jo menjaš vsako leto, dve.

Sploh se ne opravi poti, če samo diši po snegu. Jih pa malo poznam, ki se tega res držijo.