klima ogrevanje

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
PO moje zelo slabo saj imaš 3 zunanje stene klima bo delala z polno močjo kot nora. drugi bodo drugačnega mnenja in bodo zagovarjali ogrevanje z klimo to je moje mnenje tvoja pa odločitev kako si boš ogreval.

pozdrav.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Tle članek je ena velika neumnost! Model piše da TČ zrak/zrak ni primerna za ogrevanje (zakaj že?) hkrati pa v naslednjem stavku piše, da pa je primerna TČ zrak/voda...mislim...v čem je zdaj tu fora? Pojma nima, bomo rekli
evil.gif
(Če bi se malo potrudil, bi našel na netu teste jer se da pogledat s kakim COPom deluje v odvisnosti z zunanjo temp.

Če imaš namen izključno greti na klimo, potem razmišljaj o dveh ločenih enotah. Samo z eno ne boš imel dobre porazdelive toplote. z Dvema pa bi se dalo azdevo uspešno porihtat + dodatno da daš še kak infra grelec oz. el. radtiator v kopalnico - da ga vključiš zgolj ko in čega rabiš.

Na tak način bi šlo BP. Potem boš pa že vklapljal klime po potrebi..trenutno bi ena zadoščala.

Pogoj je da kupiš dobrega proizvajalca, dober model pa si zmagal....ker če nimaš urejeno ogrevanje s sosedi kot se šika (da se plačuje po poravljeni toploti) pa da kurite na olje je to ena velika polomija.

Tako da..ali se zmenite pa montiraje kalorimetre (če gre) oz. delilinike ali pa raje uredi svoje ogrevanje. Ceneje kot s klimo itak nimaš opcije (ker dvomimd abi lahko kuril drva
wink-1.gif
)
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Blok je star in centralna tako "odlicno" narejena, da tudi z uvedbo delilnikov ne bo pravicno. Spodnji dve kletni stanovanjji imata namrec glavne dovode (precej debele cevi) iz kurilnice skozi stanovanje neizolirane. In jih seveda nocejo izolirati. Delilnikov toplote se nimamo. Moram pa reci, da sem tudi pri -5 cez dan zjutraj zaprl vse radiatorje razen kopalnicnega in v stanovanju po prihodu iz sluzbe ni bilo mrzlo (za pravi test bi moral to tako narediti za en teden). Zato sem tudi mislil odstraniti vse radiatorje, se greti na klimo in se ne obremenjevati s sosedi... Ob uvedbi delilnikov toplote in hkratni montazi klime (s katero bi se ogreval) se po mojem mnenju spet ne splaca, ker vprasanje, ce bi delilniki pravilno upostevali dogrevanje s klimo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Ma klima je toplotna črpalka, tako da to ni direktno ogrevanje z elektriko.
grims-1.gif


COP... hja.... težko bi ti dal točne podatke, ampak podatki, ki jih navajajo proizvajalci načeloma držijo. Skoraj ne verjamem, da bi si upali veliko "lagati". VEDNO pa podatke navajajo pri določeni zunanji in notranji temepratuti. Vsako odstopanje pa seveda pomeni spremembo COP. Po nekih grafih bi naj mitsubishijev FD imel COP pri -20 tam nekaj pod 3. Pa tudi če ga ima 2 je po moje to še vedno zadovoljivo, ker takšnih dni je res malo. In pa COP je odvisen tudi na kakšni moči dela trenutno kompresor. Če leti na 140% potem cop nižji, ko pa enkrat segreje prostor in samo vzdržuje temperaturo in recimo deluje na 30% svoje moči bi bil COP verjetno tam 7-8. Ampak potem če potegneš črto in gledaš neko povprečje bi jaz upal trditi, da je dejansko nekje na 3,5 z dobro klimo!

Občutek toplote je drugačen. Načeloma je topleje kjer je klima (recimo v njeni okolici) ker pač piha topel zrak. In meni načeloma odgovarja. Je pa res, da če ogrevaš samo s klimo potem "mahinacije" v smislu vklapljanja in izklapljanja nekako niso dobrodošle (poraba bo še višja). Klima naj bi bila ves čas vklopljena in je to to.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
a ja... če boš delal test "ogrevanja"... zapri vse radiatorje in kupi en kalorifer za 10eur. postavi ga tja kjer si si zamislil, da bi stala klima. POtem pa ga vklopiš in boš videl kaj in koliko boš uspel segreti. Na kaloriferju ti pa tako piše kakšna je njegova moč. Pa še stopnje imaš, s katerimi mu moč zmanjšaš. Tako boš približno vedel kje si!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pri nas se, odkar je popustil mraz, grejemo izključno na klimo (56 kvadratov). Ostali raditaorji zaprti. Pa je kima tak tak - vstopni model inverterja. Vklopi se uro prednor pidemo domov, pa greje tja do desetih zvečer (nastavljena na 23 stopinj). In to je trenutno to.

Edino ko grem spat odprem radiator v spalnici (da drži tam 20 stopinj...torej se tudi ta praktično ne vklaplja). Tako da..na vsak način bi z dvema klimama uspešno ogreval, prostore da bi bilo povsod toplo + dodatno (za ziher) nek infra v koplanici.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Celo zimo se že ogrevam klimo (oz. dogrevam, ker je trenutno ogrevanje slabo narejeno) in je bivanje super.
Glasna ni, prah ne dviga, ....

Klima pa je mitsubishi-jeva
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Jaz uporabljam klimo za ogrevanje v prehodnih obdobjih in za dogrevanje ko me ni doma (trenutno imam centralno na drva).

Klima segreje prostor zelo solidno, vendar je potrebno vedeti, da občutek toplote ni enak kot pri radiatorju. Pri radiatorju čutiš toplotno sevanje in je prostor na filing lahko toplejši, kljub nižji temperaturi. To je moja subjektivna ocena.

Je pa res, da če imaš zelo razgibano stanovanje (dosti pregradnih sten), prostori ne bodo enakomerno ogreti.

Pa pri klimi je tako, da ko jo enkrat prižgeš, je ne ugašaš več, kvečjemu spreminjaš temperaturo.

Aja imam pa micubišija, serijo do -20 ali -25, se ne spomnim več
cool-1.gif
 

turbox

Pripravnik
29. dec 2011
529
0
16
Včeraj sem z mobilnikom v eni pisarni “meril“ glasnost klime,rezultat 40db.Hvala lepa za tak šundr...lp
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Kako je pa s tem ogrevanjem, če imaš več prostorov? Klima je samo v enem prostoru?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik turbox pravi:
Včeraj sem z mobilnikom v eni pisarni “meril“ glasnost klime,rezultat 40db.Hvala lepa za tak šundr...lp

hja.... predvsem tukaj nastopi pregovor: "kolikor denarja toliko muzike"

koliko db ti je spejemljivo? 5? 15? 25?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Kako je pa s tem ogrevanjem, če imaš več prostorov? Klima je samo v enem prostoru?

Ja ni fajn... če lahko postaviš tako, da piha iz enega direktno v drugega še gre, ostalo pa to ni to. Lahko pa vzameš multi split (več notranjih enot)
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Več manjših klim predvidevam. To je pol spet več dnara pa dela pa elektrike.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Več manjših klim predvidevam. To je pol spet več dnara pa dela pa elektrike.

Ja na žalost je to to.
Ampak če ti uspe vsaj nekaj energije spraviti v stanovanje preko klime si že naredil kar precejšno razliko. Če postaviš klimo v sobo, kjer se največ zadržuješ in imaš potem še malo odprta vrata v druge sobe se vseeno nekaj zraka premeša. In potem samo še malce dogreješ problematične sobe z obstoječim ogrevanjem boš na koncu leta krepko privarčeval!

Če pa želiš ogrevanje samo s klimo, potem pa bo sigurno potrebno več enot. Sploh če gre za hišo!
 

turbox

Pripravnik
29. dec 2011
529
0
16
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik turbox pravi:
Včeraj sem z mobilnikom v eni pisarni “meril“ glasnost klime,rezultat 40db.Hvala lepa za tak šundr...lp

hja.... predvsem tukaj nastopi pregovor: "kolikor denarja toliko muzike"

koliko db ti je spejemljivo? 5? 15? 25?

V bivalnih prostorih 0db.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Glede na to, koliko je drago daljinsko ogrevanje in če nimaš v stanovanju preveč mrzlo, se splača ogrevat z inverterjem.Zavedat se moraš, da mora klima skoz delovat, da se toplota skoz dviga v strop in , ko jo ugasneš, je takoj spet mrzlo.Če je stanovanje samo občasno ogrevano , se dela tudi posredna škoda na sta. predmetih, verjetno tudi na elektroniki.To je moje mišljenje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.363
988
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik turbox pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik turbox pravi:
Včeraj sem z mobilnikom v eni pisarni “meril“ glasnost klime,rezultat 40db.Hvala lepa za tak šundr...lp

hja.... predvsem tukaj nastopi pregovor: "kolikor denarja toliko muzike"

koliko db ti je spejemljivo? 5? 15? 25?

V bivalnih prostorih 0db.

naredi meritev v bivalnih prostorih brez klime in mi sporoči kaj boš izmeril...

Je pa problem, ker 0 db tudi radiatorji nimajo...
wink-1.gif