Clio 4 avtomatska klima vprašanje glede nastavitev

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Jaz prestavljam takole (pot na šiht in nazaj).. zjutraj dam na 21 stopinj (da mi ne greje)
Pri očetovi xsari je tako. Sedaj poleti ko je zjutraj malo hladneje mi začne toplo pihat in šele po par kilometrih gretja ugotovi, da bi bilo dobro gretje ugasnit, ko se jaz že skoraj kuham notri
frown-1.gif
Pri Elantri je odzivni čas 100x hitrejši in sploh ne začutiš toplega pihanja.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
pri meni bi težko tako naredil, ker sta oba gumba za temp. analogna vrtljiva... bi bilo pa super

itak pa je pri oplu vse napol oz. vsaj nepremišljeno narejeno
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Zadnjih 13 let+ kupujem avte izključno z avtomatsko klimo in razen gumba za temperaturo (20-22, odvisno od zunanje temperature in količine oblačil na meni) se drugih nastavitev ne dotikam. Ni mi jasno zakaj si nekateri po nepotrebnem grenite življenje.

Preklinjam in čaram po nastavitvah klime izključno takrat, ko moram voziti službenega Golfa z ročno klimo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Odvisno od tega, kakšna je res temperatura v avtu. Mogoče pa še ni 24, tebe pa že zebe. Mogoče je senzor na nerodnem mestu. Razlogov je lahko več.

V vsakem primeru preveč dela z avtomatsko klimo: zjutraj se pri nastavljenih 24 stopinjah skuham, popoldne z vžganim kompresorjem malodane meče ven ledene kocke.

Ko je dovolj vroče, da rabim kompresor, pač ne vidim nobene prednosti pred ročno klimo. Še huje, štimat moram še en gumb za temperaturo več, ker je 2 conska.

V bistvu klima na auto celo leto super dela, razen ko je vroče. Takrat je pa še z ročnim upravljanjem bolj nemogoča kot ročna.

Moram sicer priznat, da se s cliom že precej časa nisem vozil, ampak se ne spomnim, da bi v njem zazanal take probleme. Mogoče ti pa kaj ne dela prav ... Ali pa pač nisi tip za avtomatsko klimo.


PS: pri nastavljenih 24 stopinjah se jaz v vsakem primeru skuham
cool-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
No Golf 7 ima še v setup od klime 3 nastavitve Sanft , Mitell in Intesiv in tudi na to prilagaja klimo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Moram sicer priznat, da se s cliom že precej časa nisem vozil, ampak se ne spomnim, da bi v njem zazanal take probleme. Mogoče ti pa kaj ne dela prav ... Ali pa pač nisi tip za avtomatsko klimo.


PS: pri nastavljenih 24 stopinjah se jaz v vsakem primeru skuham
cool-1.gif

Če bi prebral par odgovorov gor bi vedel, da me zafrkava opel astra in ne clio
wink-1.gif


Sicer pa je tudi meni 24 preveč, samo to je nekako minimum, ko je vžgan komporesor. Drugače pa kuha.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
No Golf 7 ima še v setup od klime 3 nastavitve Sanft , Mitell in Intesiv in tudi na to prilagaja klimo.

Aha, ima tudi astra. Ni efekta, če mene vprašaš.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Moram sicer priznat, da se s cliom že precej časa nisem vozil, ampak se ne spomnim, da bi v njem zazanal take probleme. Mogoče ti pa kaj ne dela prav ... Ali pa pač nisi tip za avtomatsko klimo.


PS: pri nastavljenih 24 stopinjah se jaz v vsakem primeru skuham
cool-1.gif

Če bi prebral par odgovorov gor bi vedel, da me zafrkava opel astra in ne clio
wink-1.gif


Sicer pa je tudi meni 24 preveč, samo to je nekako minimum, ko je vžgan komporesor. Drugače pa kuha.

Zamešal, ker je OP pa o Cliotu pisal ...
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Pri Astri H sem 4 leta nastavljal avtomatsko klimo kot bi ročno, se pravi temperaturo in jakost.

Včeraj pa sem si vzel 5 minut časa, in dejansko avtomatika ni slaba.
Normal na začetku preveč piha, zato sem raje nastavil na Weak. Je pa tako, da če bo Normal nastavil 3/7, bo Strong 4/7 in Weak 2/7.
Ko imaš enkrat prižgan gumb AUTO, pa samo še uravnavaš temperaturo, čeprav če imaš nastavljeno 21 stopinj, niti ni treba.
Potem pa samo še sredinski šobi obračaš proti sebi ali preč od sebe, ko imaš pihanja dovolj.

Najbolj so ga zasrali, ker moraš za vklop kompresorja hodit v menu, se pomaknit eno navzdol, kliknit, za dve gor in kliknit na izhod.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Mi smo se navadl, da s daljincem odpremo šipe, piha pa samo v prvo šajbo in stranske so tudi v šajbe obrnjene. Ker, preden se avto ohladi na določeno temperaturo, kr traja in piha k zmešan.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Takoj ko odprem vrata avtomobila Clio 4 tce z avtomatsko klimo se začne premikat neka loputa v klimi in to traja 10 sekund.

Zakaj se to dogaja?