Clio 4 avtomatska klima vprašanje glede nastavitev

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
https://www.cdn.renault.com/co...ull_m.smart.jpg

Gre za renault Clio 4 z avtomatsko klimo. Avto ima takšno komandno ploščo za nastavitev klime kot je na sliki.

1. Zdaj me zanima kaj pomeni funkcija AC OFF. Ali ta funkcija samo ugasne kompresor klime ventilator pa še vedno deluje torej isto kot pri ročni ko lahko izklopiš AC gumbek ventilator pa še vedno deluje.

2. Kaj pomeni funkcija AUTO, kaj dejansko ta avtomatski način počne. Kolikor razumem avtomatsko vzdržuje nastavljeno temperaturo, ali tudi sam prilagaja jakost ventilatorja in smeri pihanja vetra in samodejno vključuje notranje kroženje zraka.

Prej sem vedno imel ročno klimo, zdaj imam prvič avtomatsko. Zdi se mi da sedaj več prestavljam nastavitve klime kot prej. Kljub temu, da nastavim 22-24 (zunaj 27 stopinj) na auto vedno piha zelo mrzlo, kar je preveč zame in sem se pred kratkim zelo prehladil. Nisem se še čisto navadil, vendar mi najbolj odgovarja ročni način in da imam pihanje usmerjeno na vetrobransko steklo ventilator pa na 1. ali 2. stopnji, prednji šobi na armaturi imam zdaj zaprti.

Ali klima v načinu AUTO ko doseže npr nastavljenih 24 stopinj dejansko neha pihat ali piha čisto počasi? Meni se zdi da vedno preveč piha tudi ko nastavim višjo temperaturo 25-26 (zunaj 26). Sicer pa lahko še vedno uporabljam ročni način, saj se mi zdi da se tega avtomatskega načina ne morem navadit.

Kako pa imate vi nastavljeno pri drugih znamkah? Kako pa je ta AUTO način delovanja rešen drugje?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Razmišljaš v pravi smeri. Znak auto pomeni da ti samo uravnava temperaturo, smer pihanja ter hitrost ventilatorja.

Ac off pomeni pa komoresor ne deluje...podobno kot pri avtih brez avtomatske klime.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ja žal je z avtomatsko klimo ponavadi več dela kot z ročno. Pri vseh znamkah!

Še vedno pa imaš možnost nastavitev temperature na 22 C in hitrost ventilatorja na prvo ali drugo hitrost ter usmeritev pihanja vstran od oseb v avtu se pravi v noge in na stekla.

To da si se prehladil pa ni kriva klima ampak tvoje pretiravanje in neznanje uporabe klime.

Glede avtomatskega načina je pač tako, da senzorji in elektronika dajo računalniku komando da čimprej ohladi vozilo na želeno temperaturo. Ko se to doseže se pihanje umiri in računalnik samo vzdržuje željeno temperaturo.

Mogoče bi bilo pametno da ob prihodu najprej avto dobro prezračiš (odpreš okna ali vrata) prižgeš avto nastaviš na najnižjo možno temperaturo in počakaš zunaj avta, da se ohladi vse skupaj. potem si nastaviš temperaturo na recimo 24 in je to to.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Šobe na armaturki si nastavi da ti ne bo ravno v glavo pihalo.

Drugače Auto dela vse avtomatsko tudi smeri pihanja,
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
auto tudi pri meni vedno preveč hladi in preveč piha

sem počasi obupal in si želim nazaj ročne klime... pol manj dela in dvakrat manj problemov
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
auto tudi pri meni vedno preveč hladi in preveč piha

sem počasi obupal in si želim nazaj ročne klime... pol manj dela in dvakrat manj problemov

Saj avtomatska klima je samo nadgradnja rocne... Torej imas kljub temu, da imas avtomatsko klimo, se vedno moznost vse uravnavati rocno...

Jaz imam ponavadi vedno nastavljeno na AUTO... le temperaturo prilagajam... med 20 in 23 stopinj na soferjevi strani in kaksno stopinjo visje na sovoznikovi strani...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Šobe na armaturki si nastavi da ti ne bo ravno v glavo pihalo.

Drugače Auto dela vse avtomatsko tudi smeri pihanja,
Pa nekateri si senčnik "odprejo" da razbije zrak nad armaturo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Ja žal je z avtomatsko klimo ponavadi več dela kot z ročno. Pri vseh znamkah!

Ne serji klamf... Imam avtomatsko in kar nastavljam je samo ON/OFF. Pa imam butastega Opla. Prehladil se tudi nisem nikoli, ker pri nastavitvi 23 stopinj iz zračnikov ne piha leden zrak, ohlajen ampak ne leden. Pa imam nastavljno samo na Avto.

@Herman:
Kupi si Opla. Edino s čim boš zadovoljen je s pihanjem klime
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Jaz imam še Astro H letnik 05. 10 let star jajc. Mogoče so sedanje drugačne. Samo res, dolovanje klime je ena stvar ki res nimam pripomb nad njo.

Kar se pa Cliota tiče, se je pa tudi moja serstrična pritoževala, da je skor pljučnico fasala. Samo če je tako, pač notranjo temperaturo dvigneš, takrat ali začne manj pihat, ali pa začne mešat zrak z grelcem iz motorja (sklepam). Verjetno pa imajo različne klime to različno rešeno. Samo če dvigneš temperaturo na 26 sem prepričan da nebo ledeno pihalo. Ker med temperaturo, kjer se prehladiš, in kjer ti začne biti vroče, je sigurno par stopinj "lufta" (you know what I mean..)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
auto tudi pri meni vedno preveč hladi in preveč piha

sem počasi obupal in si želim nazaj ročne klime... pol manj dela in dvakrat manj problemov

Včasih se da s testerjem nastaviti, kako se naj avtomatika obnaša, če hoče ohladiti avto do maksimuma... In pri nekaterih avtih se da nastaviti, da v tem primeru ne piha na najvišji stopnji...
zmaga.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Pri scenicu 2 z nastavljanjem avtomatske klimatske naprave (razen nastavitve temperature) NIKOLI nisem imel dela. Zadeva je delovala odlično.

Pri scenicu 3 pa prvih nekaj minut vedno hladi oziroma greje preveč, kljub temu da ima možnosti soft, običajne in fast nastavitve hitrosti prilagajanja temperature notranjost. Avtomatska razporeditev pihanja po šobah dela OK (nikoli ne piha v glavo), jakost ventilatorja pa je redko optimalna. Prav tako se občasno zgodi, da pri nastavljenih 24 st. C zebe, čeprav je zunaj 26 ali 27 stopinj. Jajca.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Enaka izkušnja. Samo v prehodnih obdobjih ob deževju včasih ročno prižgem kompresor, da hitreje osuši zrak/odrosi stekla.
Optimalno za telo pa je da je klima nastavljena nekje na 4-5 stopinj pod zunanjo temperaturo... važen je tudi efekt sušenja zraka.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Prej na meganu II samo auto 22 stopinj uporabljal, poleti in pozimi. Pozimi še za odroševanje prednjega stekla. Vedno brez problema. Samo šobe si stran od sebe nastaviš, ker na začetku fejst piha, potem se umiri, vendar nikoli ne odneha, vedno malo piha, da zrak kroži po kabini. Sedaj na meganu III imam pa AUTO, ki je normalen način, SOFT, avtomatski način ki počasneje razhlajuje, posledično manj pihanja, ter FAST, kjer piha kot pr norcih in fejst mrzel luft. Uporabno če avto stoji, osebe pa ni v vozilu. V vseh načini nato fejst zmanjša ventilator, ko je avto enkrat shaljen, tako da takrat ni velike razlike, morda SOFT piha za malenkost manj.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Pa si zadovoljen z intenzivnostjo delovanja v SOFT načinu? Jaz nikakor.

Verjetno je ima grand scenic enako dimenzionirane komponente klimatske naprave kot ostali megani. Ker je volumen potniškega prostora bistveno večji, očitno zadeva ne deluje optimalno.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Sem, ampak razhlajevanje, ko je avto dolgo na soncu je zlo počasno. Največkrat imam na AUTO, na kaki daljši vožnji, ko je avto shlajen dam pa na SOFT in je OK. Osebno mi res sicer najbolj odgovarja AUTO, moji babnci gre pa tisto pihanje na jetra, ko je sama v avtu, kar je največkrat vedno SOFT uporablja in ji je OK. Babe so pač bolj zmrzljive, nam je pa hitro vroče.
 
Nazadnje urejeno:

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Torej nastaviš klimo na 30 ko je zunaj 35? Ne vem od kje ta mit, da se prehladiš s klimo. Torej bi moralo biti pol japoncev in američanov prehlajenih, ker oni pa res pretiravajo s klimo in ledom.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ameri so klasa zase. Glupi ko noč... Če pomisliš, da moraš v navodilo za uporabo avtodoma napisati da voznik ne sme med vožnjo kuhati kave ali pa da je sveže kuhana kava vrela... Verjemi, v zadnjem letu sem imel dovolj stka z njimi da sem skopčal kako glupi so...
Človeško telo je pač živ organizem. In ima svoje zakonitosti. To, glede temperature so se spomnili šolani ljudje, ki so opravili n raziskav in primerjav.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
potem imas pa premalo stika s slovenci, ce so ti americani glupi. in tiste fore v navodilih niso napisane zaradi gluposti (teh je procentualno gledano v sloveniji vec) ampak sistema po katerem se lahko tozijo vsepovprek za popolnoma banalne zadeve.