Klima ogrevanje problem

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Eno strokovno vprašanje. V službi smo v dveh ordinacijah montirali klimi. Ordinacija posamezna je cca. 15m2, Klimaš nam je montiral klimo Olympia splendid ali nekaj takega. Na začetku je prostor super segrela, sedaj po parih tednih, pa kljub temu da je nastavljena na heat in 30 stopinj, zelo slabo grejeta. Serviserja sta bila sedaj tukaj in ugotovila, da zrak iz notranje enote pride segret na 42 stopinj (meni se to ne zdi zelo veliko) in da je to vse ok, če pa še vedno ne bo v redu naj pokličemo njihovega direktorja da pride pogledat. :bonk:
Kakšna ideja, kaj bi bilo. Saj si prav predstavljam, da bi klima morala z lahkoto segret tak prostor v eni uri, če zunaj ni ravno polarni mraz, ali se motim?
P.S. direktorja čakamo, da pride pogledat, samo zanima me, če ima kdo kakšno idejo ali komentar, ali je to pač normalno?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Žal nimam pametnega nasveta, si me pa spomnil na kolega, ki se je nazadnje s Hondo v salon skozi stekleno steno zapeljal, ker je dobival podobne odgovore o hlajenju klime v novem avtu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Eno strokovno vprašanje. V službi smo v dveh ordinacijah montirali klimi. Ordinacija posamezna je cca. 15m2, Klimaš nam je montiral klimo Olympia splendid ali nekaj takega. Na začetku je prostor super segrela, sedaj po parih tednih, pa kljub temu da je nastavljena na heat in 30 stopinj, zelo slabo grejeta. Serviserja sta bila sedaj tukaj in ugotovila, da zrak iz notranje enote pride segret na 42 stopinj (meni se to ne zdi zelo veliko) in da je to vse ok, če pa še vedno ne bo v redu naj pokličemo njihovega direktorja da pride pogledat. :bonk:
Kakšna ideja, kaj bi bilo. Saj si prav predstavljam, da bi klima morala z lahkoto segret tak prostor v eni uri, če zunaj ni ravno polarni mraz, ali se motim?
P.S. direktorja čakamo, da pride pogledat, samo zanima me, če ima kdo kakšno idejo ali komentar, ali je to pač normalno?
To ni normalno. Meni iz notranje enote pride zrak ogret na 38-40°, pa mi brez probleme segreje 16 kv. m na 22° v pol ure. Vse imam nastavljeno na avtomatsko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Hitrost ventilatorja povecaj.
V nasprotnem.primeru znas imeti na vrhu klime 40C, 2 metra nižje pa 15. Pa lopute obrni navzdol (toplota gre sama navzgor)
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Zrak, ki piha v prostor ni vroč, ampak topel, tako da 42 stopinj bo najbrž že prav. Drugo pa j, zakaj ne segreje prosotora. In kot je Hanzi rekel, premajhen vpih toplote in prevelike izgube prostora (še posebej ko je zelo mrzlo).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Če je temperatura izpihanega zraka dejansko 40 stopinj je to to (ali je temperatura plina, ki pride na notranjo enoto 40 stopinj?).

Tu imaš izmenjevalec (z veliko površino) in so temeprature izpiha okoli 40 stopinj povsem dovolj za segreti prostor.

Dajte za štart najprej očistiti filter nad izmenjevalcem (plastična mrežica) če se je slučjano usedlo veliko prahu gor in zaustavlja cirkulacijo (če ne veste kje je oz da sploh je - vzemite v roke navaodila). Temperaturo v prostoru nastavi na 24 stopinj (ne priganjaj je prek meje, ker je možno da ob minusu ni sposobna dat kaj dosti od sebe in se muči sama s sabo namesto z ogrevnjem).

V naprej bi svetoval da se pozanimate kako klimo nabavit...če v povprečju ne želiš imeti problemov na daljši rok imaš tri znamke (proizvajlce) kjer ne moreš zgrešit, a ene tri zraven, ki bojo v povprečju OK, potem se pa cca. zaključi. Pa še to morajo biti modeli v višjem cenovnem rangu tega kar ponujajo če jo kupuješ primarno za ogrevanje.
Vaša je bila (predvidevam) zgolj poceni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V nasprotju s Hanzi menim, da je bolje, če pustiš ventilator in lopute na avtomatsko ter nastaviš temperaturo na 23-24°. Vaša klima je verjetno prvenstveno namenjena za hlajenje in gretja enostavno ne zmore, če so zunaj negativne temperature.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Zanimivo je to, da je to montirano cca. 1 mesec. Na zacetku je uporabnica prostora rekla, da se je prostor v pol ure mocno segrel in da je potem zmanjsevala temperaturo na klimi, ker je postalo prevroce, zdaj po parih tednih pa se ne segreje za vraga. Vceraj sta serviserja prisla pogledat in rekla da je zrak ob izhodu iz klime ogret na 42 stopinj in je to ok. Klimo smo od vceraj do danes pustili prizgano na gretje 30 stopinj, prostor je topel, oz. sprejemljivo topel, meni se pa zdi da bi v 24 urah zadeva morala prostor konkretno segreti? Pa mislim, da sedaj ni extremno nizkih temperatur.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Če je nastavljeno pihanje pod strop (ker je nekega motilo da mu piha v glavo) je čisto možno da klima pod stropom kroži zrak, ki ima 30C. Skratka ga niti ne ogreva več, ker misli da je to to. Če je strop kaj višji od klasike je tole sploh očitno. Usmernik zraka mora bit pri gretju obrnjen navzdol, pri boljših klimah je najbrž to avtomatično v modusu gretja, pri poceni klimah se pa lahko igraš in potem nastaviš tako neumnost. Če ti preveč piha zmanjšaš stopnjo ventilatorja ne pa kot usmeritve zraka.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Pisemniz mojih izkušenj hlajenja in ogrevanja mansarde na obali.
Micka srednji rang hladi odlično in neslišno na 1. Stopnji ventilatorja. Greje pa za en drek.
Razlogi sem pa že navedel. Pri meni je še to razlog da je klima " na omari" in topel zrak krozi samo na omari!
Hladi pa tako da se hladen zrak "prekucne" navzdol pred omaro in se lepo razporedi po prostoru potem
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Tko kot je McGiver rekel - eden je šaril po daljincu in "mode" spremenil. Najdi tisti pravi način in bo grelo. Malo probavaj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vseeno pojdite še enkrat mode krog skozi. Meni v pisarni ena čip-šit klima včasih na daljincu kaže eno na napravi pa drugo.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Sedaj je že 2. dni hladno in velika vlaga, lahko ti zunanja enota preveč zmrzuje in zaradi tega slabo greje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Tudi vremenske razmere so se v zadnjih tednih precej spremenile. Pisarno velikosti 40m3 segrevam z električnim radiatorjem in po potrebi dogrevam s klimo. V novembru in decembru je zjutraj ob prihodu bila temperatura prostora 13st., na 21st sem samo z radiatorjem segrel prostor v pol ure.
Sedaj v januarju je zjutraj temperatura ob prihodu 9st in moram dodatno ogrevati še s klimo, ker mi samo radiator v 2 urah ne dvigne temperature na 21.
Pa niso sedaj neke dosti nižje temperature kot so bile novembra in decembra.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
In porabiš veliko elektrike, ker klimo uporabljaš za dogrevanje, namesto za glavni vir toplote.
Ker ne trpim, da mi piha po prostoru. Pri 14m2 je to meni osebno zelo moteče. Polek tega ima električni radiator bočni ventilator s pihanjem v tla, klima pa piha v glavo.
Strošek ogrevanja pa je 20-25eur mesečno v času zime, tak da se ne sekiram za teh 5eur prihranka.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
No mojstri pustite klimo delat 24/7

Pa šobe navzdol.
Ko se bo prostor pregrel pa ne bo več potrebe po močnem pihanju.