Najcenejše gretje kopalnice??

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Pozdravljeni!

Ker se že delno grejem s klimo in se mislim v celoti (kupil bom še eno klimo), me vseeno skrbi, kako bom segrel kopalnico... Skoraj siguren sem, da kopalnice klima ne bo segrela, rad pa bi v celoti odklopil plin, ki je drag kot zlato
wink-1.gif
Kopalica je dimenzije 190x190cm, tako da je bolj mali prostor...

Ali obstaja kakšen stenski električni radiator, kateri omogoča, da sam temperira določeno temperaturo (da se vklopi le, ko je potrebno) in da se ne greje 24h na dan? Ali obstaja kakšen drug stenski grelec, ki se tudi sam vklopi, ko je potrebno in ne deluje 24h na dan? Rad bi pač, da se potem kopalnica vedno greje le s tem grelnim aparatom... Je poraba, da segreješ tako mali prostor velika? Koliko približno na mesec ? Idealno bi bilo tudi, da bi imel nekakšen timer, da bi lahko določil tudi, naj ponoči greje prostor le na npr.: 18 stopinj, podnevi pa na več...

Torej, imate kakšne predloge? Hvala lepa že vnaprej...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz bi spedenal kalorifer.

V vsakem primeru mam kalorifer v kopalnici....ne rabim fena, pa tistih 15min pod tušem imam lohk notri 35°C. Z brisačo mal obrišem pa še 3x obrnem kot kebab pred kaloriferjem.
grin1.gif


Ti rabiš samo malce bolj zmogljivo zadevo oz. kaj s timerjem ipd. Vse ostalo bo ogrevalo še vse izgube.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
V kopalnici imam tudi wc...

V bistvu se mi niti ne gre samo za tuširanje, za to je res verjetno najboljši navaden kalorifer... Bolj se mi gre za wc... Ne bi rad šel ob 4h zjutraj na wc, kjer bi bilo npr.: 13 stopinj... Ali pa ko pride kakšen obisk, ne moreš prej vklopit kaloriferja in ga pustit laufat skozi, ker bi te bilo 30 stopinj na wc-ju...

Rad bi pač neko konstantno temperaturo v kopalnici. Saj ni tako velik prostor, slabe 4 kvadrate... Rad bi tudi seveda čimmanj plačal za neko rešitev, pa vseeno tudi čimmanj plačal za porabo energije... Hehe, saj vem, da to dvoje ne gre najbolj skupaj...
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Pa saj ima sedaj skoraj vsak kalorifer termostat gor. Malo potreniraš kako ga moraš nastavit, pa se ti bo sam vklapljal/izklapljal na določeni temperaturi.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Če ga pa nima, se ga pa lahko dokupi in se ga zveže na 220V pred kalorifer... Jaz imam v kopalnici enega za 35€ iz elektronabave, zgleda kot klimatska naprava, ima celo daljinec
cheer.gif
. Termostata pa nima, je pa res, da ga ne rabim, saj je tako mala...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Za WC pac potrpis tiste par minut.

Drugače pa ja, seveda obstajajo električni radiatori, pa tudi kar dobro zgledajo in imajo vse kar želiš.
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!

Jaz imam kopalnico veliko nekje 6 m2. Letos sem imela vklopljen radiator le, ko so nam spustili vodo v sistem in prvič zakurili, da je topla voda malo zakrožila po ceveh... Drugače je konstantna temperatura med 21 in 22 °C (tudi ponoči), ko pa pridem izpod tuša, pa 23,5 °C.
grin1.gif

Ni mi jasno, kako se ti v tako majhnem prostoru temperatura ne ohrani...
confused-1.gif


Lep pozdrav, pa
roza.gif
!
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
kalorifer in kopalnica
ne-ne-1.gif


Da ne bo od pretiranega varčevanja še koga ubilo.
crazy1.gif


Citat:
Ali obstaja kakšen stenski električni radiator, kateri omogoča, da sam temperira določeno temperaturo (da se vklopi le, ko je potrebno) in da se ne greje 24h na dan?
obstaja lojtrca izvedba, za uro sicer nevem ali so že integrirane, a je še najmanjši problem naredit zunanjo varianto.

Ima kopalnica zunanje stene?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ja, kopalnica ima dve zunanji steni (vogal hiše) in dvomim, da bi se pri -10 ohranila temperatura...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj pa vi delate v kopalnici, da je cela zalita z vodo?
bonk.gif


Verjetno ploščice do stropa ipd. scena. Pri nas ima ena obnovljena kopalnica tropski parket po tleh, WC pa parket.
shocked-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tudi jaz se grejem s klimo, v kopalnici pa imam električno lojtrco. Ta ima termostat, ko je zunaj topleje, greje manj in obratno, tako, da je v kopalnici vedno prijetna temperatura.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Tudi moj predlog gre v smer razmišljanja o električnem radiatorju ali namenski električni 'lestvi'. Morda je radiator celo boljša izbira, po potrebi se ga odpelje kam drugam.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
kalorifer in kopalnica
ne-ne-1.gif


Da ne bo od pretiranega varčevanja še koga ubilo.
crazy1.gif

Hja.... to pa bojo morali merkat... Upam, da imajo inštalacijo OK (ozemljitve, pa FID). V bistvu je pa zadeva zelooo podobna fenu
grims-1.gif


Pa ne glih polivat po kaloriferju/radiatorju.
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Ja, kopalnica ima dve zunanji steni (vogal hiše) in dvomim, da bi se pri -10 ohranila temperatura...

Aha, pol je pa že bolj jasno, kam ti gre toplota... Pri meni je edina "zunanja" stena pri kopalnici neizolirano podstrešje in ko je bilo zunaj -10, je bila temperatura v kopalnici mogoče max pol stopinje nižja, kot drugače.
smile-1.gif


Lep pozdrav, pa
roza.gif
!