Najcenejše gretje kopalnice??

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik raners pravi:
@bizi, maš mogoče kakšen link do tega radiatorja?

Prav do mojega nimam. Montirali so mi v sklopu adaptacije kopalnice na ključ. Je pa nekaj podobnega kot tukaj. Grelec je podoben, kot na prvi sliki. Moj radiator in grelec izvirata iz Bauhausa in že pet let stvar dela brezhibno.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Koliko pa kaj takšni radiatorji požerejo toka na mesec (približno) za tako majhen prostor? Več kot kakšna klima (ki je vklopljena po cele dneve in greje celo etažo) ali manj?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Koliko pa kaj takšni radiatorji požerejo toka na mesec (približno) za tako majhen prostor? Več kot kakšna klima (ki je vklopljena po cele dneve in greje celo etažo) ali manj?

odvisno kakšen grelec boš zmontiral v radiator kolko ur ga boš kuril pa si sem zračunaj porabo na mesec
grin1.gif

grelci pa so tam do 1200w

pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
sam ti že napisal če se ne motim da imam en radiator za prodati
če te zanima na ZS kupiš samo grelec
za forumaše je cena primerna je pa vo¬
p.s. pa ne mislite da si delam kak biznis z tem če vam kaj ponujam
smile-1.gif


pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Tak radiator preko palca porabi 2-5x več kot klima (pri enaki kvadraturi,
Enakih potrebah po toploti...) Sem pa prepričan da se da varcno obnašat z radiatorjem. vklopis samo v času uporabe kopalnice (zjutraj zvecer preko timerja),vmes pa grejes s klimo preko odprtih vrat. Lahkoo narises kak tloris in kje imaš klime?
Jaz bi dal elektro lojtro.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Koliko pa kaj takšni radiatorji požerejo toka na mesec (približno) za tako majhen prostor? Več kot kakšna klima (ki je vklopljena po cele dneve in greje celo etažo) ali manj?

Poraba je minimalna. Jaz ta radiator vklopim enkrat oktobra, izklopim pa konec aprila. Ker ima termostat, je včasih komaj mlačen, včasih pa pošteno vroč. Elektriko plačujem po pavšalu 58€ mesečno, pa imam vse živo električno, od gretja na klimo do 80l bojlerja. Stanovanje dvosobno 60 kv. m in zelo slabo izolirano.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Sem se šel malo pozanimat tudi v trgovine in me zanima naslednje:

1. Ker že imam v kopalnici lojtro (priključeno na centralno ogrevanje), je ena izmed možnosti, da ta radiator odklopim iz centralnega ogrevanja in v radiator pritrdim električni grelec, ki se kupi posebej. Ti grelci so kar preccej dragi... En prodajalec mi je rekel, da se verjetno bolj splača kupit nov stenski radiator na elektriko...

2. Priporočali so mi EKO konvekcijske radiatorje BEHA (http://www.elektricno-ogrevanje.si/elektricni-radiatorji-izdelki-podrobno.asp?id=29&col=3). Konvekcijski radiatorji delujejo na principu pihanja, kajne? Zakaj je skoraj poleg vseh konvekcijskih radiatorjih pripisana beseda EKO? Ali so bolj ekonomični oziroma, ali pri enaki porabi elektrike bolj segrejejo prostor kot navadni električni radiatorji?

3. Gledal sem tudi Atlantic radiatorje (http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlajenje/elektricna-ogrevala/elektricni-radiatorji/elektricni-radiator-atlantic-f-117-tac-1000-w.html). So ok?

4. Katere radiatorje torej bolj priporočate za v kopalnico: konvektorske ali navadne električne? Kateri so bolj ekonomični? Ali je najbolje, da kar na obstoječo lojtro vgradim električni grelec?

5. Pa še nekaj... Kvadratura kopalnice je 4 kvadrate, tako da mi je prodajalec rekel, da bi zadostoval že nekje 600W električni radiator. Ali je bolje dat noter večjega (1000W - 1500W), saj bo prej segrel prostor? Bo povprečna poraba na mesec manjša, kot če dam noter manj močan radiator (pri enaki nastavljeni temperaturi prostora)?
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jao...

Da boš dobil več kot 1 enoto toplote na 1 enoto štroma, boš moral uporabit toplotno črpalko, vse ostalo je 1:1, žarnica še to ni, ker en delček energije gre v svetlobo.
tongue-1.gif


Kovektor oz. kalorifer boš veliko hitreje začutil. Daleč najcenejša opcija je še vedno kalorifer z zelo dobrim stikalom ali pa še dodatno vezan na uro.

Sicer pa...zakaj to ni dost radiator oz. lojtrca?
confused-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Poraba je minimalna. Jaz ta radiator vklopim enkrat oktobra, izklopim pa konec aprila. Ker ima termostat, je včasih komaj mlačen, včasih pa pošteno vroč. Elektriko plačujem po pavšalu 58€ mesečno, pa imam vse živo električno, od gretja na klimo do 80l bojlerja. Stanovanje dvosobno 60 kv. m in zelo slabo izolirano.
Nekateri ste pravi čarovniki ali pa imate vse napeljano mimo števca ali pa živite na temperaturi pri katerih trese celo Inuite. Sam imam (tam 150 m2 na S Slovenije) ogrevanje na plin z moderno kondenzacijsko pečjo. Sanitarno vodo ogrevam na plin. Kuham na plin. Imam solidno izolirano in zastekljeno hišo. Pa plačujem vsak mesec povprečno 130€ za plin in 55€ za elektriko. Ali drugače- mesečno porabim cca 1580 kWh v obliki plina in tam 450 kWh v obliki elektrike. Preden pa sem hišo saniral pa sem mesečno porabil cca 2700kWh v obliki kurilnega olja in preko 540 kWh v obliki elektrike.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
S klimo ogrevam dnevno sobo in kuhinjo. Nastavljeno imam na 22 st. in sem celo zimo v kratkih rokavih.
smile-1.gif
V kopalnici lojtrca, spalnice pa ne ogrevam. V njej je v hudem mrazu tudi samo 8 st., imam pa zato vodno posteljo ogreto na 28 st. in spim kot angelček.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kaj pa 1. opcija (vgradit električni grelec v obstoječi radiator)? Gledal sem naprimer tega: http://www.mimovrste.com/artikel/4110008620/elektricni-grelec-za-radiator-cini-gt-600-w-krom

Kolikor razumem stvari, radiator odklopiš od centralnega ogrevanja in ta grelec zašraufaš v obstoječi radiator in ga priklopiš v elektriko... Kako močan pa bi moral biti ta električni grelec in ali ta grelec (če imaš dovolj močnega) dovolj segreje radiator?

Ali je boljše kupit kak električni radiator?
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej. Spet jaz...

Sn danes bil v Merkurju in Bauhausu, pa spet ne vem, kaj bi naredil... V obeh trgovinah so mi bolj priporočali konvekcijsi radiator kot električni grelec za radiator... Naj bi bil bolj varčen, saj naj bi za enako temperaturo v prostoru porabil manj elektrike. Prednost pred električnimi grelci za radiatorje naj bi bila v tem, da mora električni grelec segreti cel radiator, da radiator da tisto tapravo toploto od sebe in radiator (kot celota) se hitreje hladi, konvekcijski radiator pa bi se naj hitro segrel in tudi hitreje segrel celoten prostor (kot lojtra radiator z električnim grelcem) in naj bi se celo manj krat vklopil kot tisti električni grelec za radiator (v primeru, da bi v istem prostoru vzdrževal enako temperaturo...), saj se tudi konvekcijski radiator hitreje segreje kot celotna lojtra...

Kaj menite? Bi tole držalo? Meni se kar zdi nekam logično... Pa vam?

Pa še termostat imajo skoraj vsi konvekcijski radiatorji, medtem ko imajo električni grelci le stopnje toplote, ki jih lahko nastaviš... Zanima me, ali tile električni grelci ves čas segrevajo radiator (ves čas kurijo elektriko) ali se tudi vmes izklopi?
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Matr kompliciraš. Upam, da se ne boš kdaj lotil kake zidave.
grin1.gif
Prebiraj kar je malo višje napisal Malecky vse dokler ne boš dojel.

Če boš grel bolj ali manj stalno ali v nekih stalnih intervalih lahko zabrišeš najbolj švoh elektro grelec v radiator in dodaš termostatsko glavo, ki se jo da programirati. Alternativno kupiš najmanjši konvektorski radiator + modul s timerjem, če te vse skupaj pride ceneje kot prva opcija. Če pa misliš greti samo po potrebi in te ropot ventilatorja ne moti pa kupi navaden kalorifer za 20€ in ga nabij na steno ter npr. veži na stikalo za luč. Tistih par kubikov zraka bo dogrel praktično takoj.

Lahko pa tudi zmontiraš ene štiri 100w luči in imaš stalno prižgane. Downside je ročna regulacija.
grims-1.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Hej. Spet jaz...

Sn danes bil v Merkurju in Bauhausu, pa spet ne vem, kaj bi naredil... V obeh trgovinah so mi bolj priporočali konvekcijsi radiator kot električni grelec za radiator... Naj bi bil bolj varčen, saj naj bi za enako temperaturo v prostoru porabil manj elektrike. Prednost pred električnimi grelci za radiatorje naj bi bila v tem, da mora električni grelec segreti cel radiator, da radiator da tisto tapravo toploto od sebe in radiator (kot celota) se hitreje hladi, konvekcijski radiator pa bi se naj hitro segrel in tudi hitreje segrel celoten prostor (kot lojtra radiator z električnim grelcem) in naj bi se celo manj krat vklopil kot tisti električni grelec za radiator (v primeru, da bi v istem prostoru vzdrževal enako temperaturo...), saj se tudi konvekcijski radiator hitreje segreje kot celotna lojtra...

Kaj menite? Bi tole držalo? Meni se kar zdi nekam logično... Pa vam?

Pa še termostat imajo skoraj vsi konvekcijski radiatorji, medtem ko imajo električni grelci le stopnje toplote, ki jih lahko nastaviš... Zanima me, ali tile električni grelci ves čas segrevajo radiator (ves čas kurijo elektriko) ali se tudi vmes izklopi?

hudič je če ne veš kaj bi sploh sam želel
evil.gif

eli boš poslušal trgovce ali pa v neki meri strokovnjake
tongue-1.gif

daj v radiator el.grelec in stvar je rešena
grin1.gif

mogoče se pa boš odločil kako in kaj ko bo sezona ogrevanja mimo
hysterical-1.gif


pozdrav.gif