S čim se ogrevat?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Ja, samo moraš imeti kurišče v najvišjem nadstropju pa bi Lj tanke cevi (idealno pri talnem s 16mm cevmi ali celo tanjšim) da voda hitreje teče. Potem pa dela termosifonsko
Razvoj gre naprej, ti pa si 41 let zadaj.
.
.
.
.
.
Sarkazem, da ne bo resno jemal, bom raje to omenil da ne bo kdo to nesel centralasu pod nos.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Ja, samo moraš imeti kurišče v najvišjem nadstropju pa bi Lj tanke cevi (idealno pri talnem s 16mm cevmi ali celo tanjšim) da voda hitreje teče. Potem pa dela termosifonsko
Razvoj gre naprej, ti pa si 41 let zadaj.
.
.
.
.
.
Sarkazem, da ne bo resno jemal, bom raje to omenil da ne bo kdo to nesel centralasu pod nos.
Ja, samo moraš imeti kurišče v najvišjem nadstropju pa bi Lj tanke cevi (idealno pri talnem s 16mm cevmi ali celo tanjšim) da voda hitreje teče. Potem pa dela termosifonsko
Razvoj gre naprej, ti pa si 41 let zadaj.
.
.
.
.
.
Sarkazem, da ne bo resno jemal, bom raje to omenil da ne bo kdo to nesel centralasu pod nos.
ne me no basat že navsezgodaj v novem letu z tem !! Grem z tehniko naprej vsak dan pa še tega sistema nisem delal -aja vodo spuščaš v talno brez črpalk in mešalnih ventilov kolko pač kuriš peč -zanimivo bom ob priliki peč naredil na dilah ali v najvišjem nadstropju pa da vidim če se bo obneslo. pa vam sporočim .Samo logike pri tem ni navadno se topla voda dviguje -tako malo v razmislek.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
A zadnje vrstice niso prebral. Pozabil sem napisat, da sistem najbolje deluje, ce je kamin lesen

Srečnega pa zdravega ti želim, pa da bi vsi spoji cevi drzal
 
  • Všeč mi je
Reactions: jurga

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
A zadnje vrstice niso prebral. Pozabil sem napisat, da sistem najbolje deluje, ce je kamin lesen

Srečnega pa zdravega ti želim, pa da bi vsi spoji cevi drzal

vse na brzino -pisal tudi na brzino -že v začetku leta se mi mudi -a leto je še dolgo - že v torek delat 800 stanovanj -od starega leta še ostalo 60 stanovanje -uh kolko kilometrov rorov še bo !!

tudi tebi srečnega -zdravega in delovnega

lp
 
  • Wow
Reactions: Hanzi
Jaz sem imel letos akcijo in sem stanovanjski del bajte prenovil. Menjal sem tudi radiatorje z novimi, čakal sem jih mesec in pol. Vmes sem ogreval s klimo.
Ko so radiatorji prišli, je ne prižgem več, je čisto drugi občutek ob toplem radiatorju. Klimo sem prej žgal na 25°, pa smo vsi nekaj čutili kot da ni dovolj, sedaj na radiatorjih pa 22 - 23° in je občutek taprav.


kake radiatorje si dal notri? si menjal tudi vir ogrevanja? če da kaj si dal notri koliko te je stalo, si zadovoljen?

srečno in uspešno tebi&tvojim, pa tnx za odgovore