Nesreča ponoči na lj. obvoznici

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.451
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Sploh pa je AMZSjevec zajebal, če je kar tam menjaval gumo. Pokliče se vlečno službo, ki dvigne avto in stran.
sz5_prometna_SB_01.jpg

(Vir: DELO)

roza.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Na avtocesti ali hitri cesti je vedno dobro zapustiti avto in pobegniti iza ograje, če se le da.
wink-1.gif

Če pa že moraš ostati na cesti, pa je bolje biti v avtu in pripasan. Drugače pa čim bolj stran. Preveč budal se vozi po njej in predvsem prehitro.
Sploh pa je AMZSjevec zajebal, če je kar tam menjaval gumo. Pokliče se vlečno službo, ki dvigne avto in stran. Sploh pa je veselo, ko gledam modele, ko recimo ostanejo brez goriva, gredo peš 2 km do bencinske in nato spet peš nazaj po odstavnem do avta. Poleti se na odstavnem pasu včasih ustavijo kaki čehi, da kar lepo pomalicajo. Sem pa tudi že videl skakat pijanca peš po avtocesti.
Skratka na avtocesti zna bi pestro.
stupid-1.gif


Ogo
Saj je imel vlečno službo.
Sam se na AC ne ustavljam, že 3x sem peljal po prazni gumi do naslednjega izhoda ali počivališča. V najslabšem primeru uničiš feltno (sam sem 2x do konca uničil gumo ker je bilo kar nekaj kilometrov, 1x pa je bilo dovolj blizu, da ni bilo posledic), jeb'iga, bolje to kot da mene kdo sname. Če pa avto crkne, bi šel za ograjo in tam čakal. V te primeru bi bil sicer voznik vlečne službe, ko bi nakladal, izpostavljen, ampak kaj hočemo, tudi zanje je bolje da je njihov avto pred pokvarjenim. Morali bi jim pa zmanjšati čas izpostavljenosti, torej komande prestavit v kabino, da je zunaj le tistih par sekund, da zapne avto.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Torej so ga zgazili, ko je gor nakladal avto. Jebeno.
Jaz se tudi skidam iza ograje, če je pizdarija na AC.

Ogo
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Sem že moral menjavati gumo na avtocesti. Ni prijetno pri teh balkanskih voznikih...
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Sem že moral menjavati gumo na avtocesti. Ni prijetno pri teh balkanskih voznikih...

Se mi je zgodilo isto in to na delu AC, kjer je tretji pas za počasne. V avtu pa vsa prtljaga za na morje, na avtu čoln... sem mojo s tamalim poslal takoj čim dlje od ceste, jaz pa sem postavil rekord v hitrostnem menjavanju gume. Najprej seveda vse ven iz prtljažnika, da sem prišel do rezerve. Seveda je počila leva guma, kar je sploh fino, ker ti vsi vozijo za ritjo...
No, tega se ne grem več.

Evo, tako tole zgleda: https://www.youtube.com/watch?v=sjBlpi3CY_c&NR=1
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
hvala bogu, pri vseh teh prevoženih kilometrih mi še ni bilo potrebno menjat gume! Zna pa to verjetno bit dokaj navarno sploh ponoči!
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Tudi jaz... Prednjo desno. Na srečo je bilo to pri Vranskem, ko se počasi začne cesta vzpenjat in na tistem delu AC ni ograje. Avto sem lepo zapeljal na bankino, malo je sicer še bil na odstavnem pasu, in smo lepo zamenjali gumo. Če bi bla pa leva, pa ne vem, če bi se lotil tega dejanja, ampak bi se zapeljal kar lepo do Trojan.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz tudi prednje desno, ampak je bila betonska ograja, tak da nisem mogel zapeljat dol. Pa sploh ni bila predrta ampak je začelo med gumo in felno puščat
tongue-1.gif
Od takrat vozim zraven en 'sprej', ki napolni gumo in zapolni manjše luknje - toliko da lahko prideš do prvega servisa. Če deluje ne vem, upam tudi, da nikoli ne bom rabil sprobat.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Najprej seveda vse ven iz prtljažnika, da sem prišel do rezerve.

Nikoli ne pozabim pametnih avtomobilističnih novinarjev, kako so vedno popljuvali francoze, ko so še rezerve montirali zunaj.

Kaj me briga če si roke umažem, v glavem, da ne rabim praznit avta, pa še spomnim se kdaj na njo in jo napumpam
Je pa res da zunaj guma veliko prej zastara.

Lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Vse lepo in prav, ampak v prtljažniku je še vedno pod prevleko en vijak, ki ga moraš odvit
frown-1.gif
.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Najprej seveda vse ven iz prtljažnika, da sem prišel do rezerve.

Nikoli ne pozabim pametnih avtomobilističnih novinarjev, kako so vedno popljuvali francoze, ko so še rezerve montirali zunaj.

Kaj me briga če si roke umažem, v glavem, da ne rabim praznit avta, pa še spomnim se kdaj na njo in jo napumpam
Je pa res da zunaj guma veliko prej zastara.

Lp

od punce brat je hotel na svoji Xsari zamenjat gumo, na koncu smo vijak odrezali s flexom ker je bil tako zarjavel, in kot je jernej že povedal, moraš še vseeno odviti znotraj vijak, če bi lahko samo od zunaj, potem verjetno ne bi dolgo imel rezerve

sploh pa na AC če ne moreš dol in je prometno potem greš ven, čez ograjo in kličeš amzs...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Vse lepo in prav, ampak v prtljažniku je še vedno pod prevleko en vijak, ki ga moraš odvit
frown-1.gif
.
In vse kar moraš narediti je malo odmakniti prtljago. Francozi imajo to narejeno optimalno.
Stoenke imajo rezervo kar v motornem prostoru - praktično, ampak slabo za gumo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Najprej seveda vse ven iz prtljažnika, da sem prišel do rezerve.

Nikoli ne pozabim pametnih avtomobilističnih novinarjev, kako so vedno popljuvali francoze, ko so še rezerve montirali zunaj.

Kaj me briga če si roke umažem, v glavem, da ne rabim praznit avta, pa še spomnim se kdaj na njo in jo napumpam
Je pa res da zunaj guma veliko prej zastara.

Lp

.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Najprej seveda vse ven iz prtljažnika, da sem prišel do rezerve.

Nikoli ne pozabim pametnih avtomobilističnih novinarjev, kako so vedno popljuvali francoze, ko so še rezerve montirali zunaj.

Kaj me briga če si roke umažem, v glavem, da ne rabim praznit avta, pa še spomnim se kdaj na njo in jo napumpam
Je pa res da zunaj guma veliko prej zastara.

Lp
Hehe ...
Niso francozi edini, tudi kak japonec ima.
In dostikart nič ne pomaga, ker moraš dno prljažnika dvignit, da prideš do vijaka, ki spusti oz. odpne gumo pod avtom ...
Sem zaradi tega 1x že praznil prtljažnik ...