Včerajšnja nesreča na stari cesti KP - LJ

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kdo ve kej več? Namreč noben spletni medij ne poroča o tem, me pa zanima kaj je bilo?
Namreč en motorist z modrim motorjem je bil udeležen, in pa bele barve Renault 5 , nesreča je bila pa na nekem Y križišču,ampak žal ne vem imena kraja, je pa bilo bolj blizu oziroma cca 15 minutk stran max.

Zanima me zato ker smo se peljali mimo in smo malce prej videli enega motorista z omenjenim motorjem z MB registrsko, ki je skorajda mene zrinil s ceste glede na svoj način vožnje ( ne hiter,ampak nezaupljiv, neprepričan način vožnje) , pa me zgolj iz firbca zanima kaj je bil vzrok nesreče oziroma če je bil omenjen motor vmes. Mi smo se sicer vmes ustavili lih za dobrih 15 minutk na črpalki, potem pa naleteli na to.
Je pa zgledalo kar hudo, glede na to da je bilo čelno v sovoznikovo stran R5, 3 rešilci na kraju nesreče, zaprta cesta...
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Samo tole piše pri gasilcih.

Citat:
Ob 18.22 sta trčila osebno vozilo in motorist na cesti Črni Kal - Rižana v občini Koper. Aktivirani so bili reševalci PHE Obala, izolski reševalci in helikopter HENMP Slovenske policije z dežurno ekipo. Težje poškodovano osebo so oskrbeli in prepeljali na zdravljenje v ljubljanski klinični center.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
S tega sklepam da ni bilo smrtne žrtve,lepo slišati.
Samo škoda ker ni nič omenjeno ali sta bila na motorju le eden ali dva, sicer dejstva nebo nič spremenilo,ampak smo se ostali spraševali če je to isti motorist ali ne.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
No jaz sem slišal, da sta bila na motorju 2, vozniku naj bi odtrgalo nogo, sopotnica je pa pred mesecem izgubila očeta v motoristični nesreči.
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
sopotnica je pa pred mesecem izgubila očeta v motoristični nesreči.

Tole je neresnica ... res je izgubila očeta vendar ne v nesreči!

lp Avi
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Zvečer se je pri Črnem Kalu pri odcepu za Gračišče zgodila hujša prometna nesreča. Voznik avtomobila, 59-letni domačin, je pripeljal iz smeri Črnega kala in v križišču zavijal levo, pri tem pa izsilil prednost vozniku motornega kolesa 29-letnemu Vrhničanu. Pri trku je motorist utrpel hude telesne poškodbe in je bil s helikopterjem prepeljan na zdravljenje v ljubljanski klinični center.

Vir: Slovensko Morje
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Glede na postavitev vozil, sem potem kar točno zadel scenarij, ata v Renault 5ki je sekal ovinek oziroma je že malce prej zavil na nasprotni pas in hotel odviti po Y krisiscu, nasproti je pa pripeljal motorist.
No, sreča da je živ, upam da bo okreval cimprej !
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.310
113
Motorist je izsilil voznika osebnega vozila. Pri trku mu je odtrgalo nogo v predelu dimelj (oz zgornjem delu stegnenice). Po nekaj minutah sta na kraj prispela motorista PPP Koper katerima se ima motorist zahvaliti da danes še zivi. Zaradi narave poskodbe poskodbe je mocno krvavel z mesta kjer mu je odtrgalo nogo. Ker mu jo je odtrgalo v celoti, okoncine ni bilo mozno prevezati da bi ustavili krvavitev. Zato se je policist D.B. z močjo svojega telesa uprl na rano in v tem položaju vztrajal do prihoda reševalcev ki so na kraj prispeli po cca 25 minutah. Zdravnik je takoj zahteval helikopter ki je ponesrecenca s kraja odpeljal cca uro in pol po nesreci.

Motorist je kot ze receno hudo poskodovan vendar stabilen. Zdravi se v ljubljanskem KC.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
2 različni verziji...me pa zanima kako je lahko motorist izsilil avtomobilista, glede na to da je motorist vozil po prenostni cesti??
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Ti policaji so pa v zadnjem času ratali čist preveč koristni.
zmaga.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.310
113
Meni je bilo rečeno da naj bi bil kriv motorist. Ne bo pa nič trdil. Lahko pa povprasam.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Motorist je kot ze receno hudo poskodovan vendar stabilen. Zdravi se v ljubljanskem KC.

So se pa baje zelo matrali v KC da so ga spravili v stabilno stanje (od prijatelja punca je anestezistka in sodelovala pri posegu)...

Kolega, ki je iz Crnega Kala je bil tudi v blizini. On je rekel da naj bi avtomobilist izsilil motorista (vprasanje pa je kako hitro je pripeljal motorist).
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.967
113
Verjetno je bil motorist prehiter in oča ni dobro ocenil in zapeljal na prednostno cesto.
Nič, motoristi morajo paziti sami nase še bolj, ker so na dveh kolesih.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ni treba truditi se, vsaj ne zaradi mene, ubistvu me je mene in ostalo dužbo samo zanimalo ali je preživel ali ne. Poznali ga tako ali tako nismo, smo pa pripeljali kmalu po nesreči mimo,tako da ti zato zadeva "hodi po glavi" tist moment.

Se pa strinjam,motorist mora se 5x bolj pazit, sej ga lahko pritisnes etc...samo krizisca so zajebana,sploh tko kot tale.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
vrhničan??? 29 let??? matr, to so moja leta... pa nisem nič slišal!

drugač pa mu je avto izsilil prednost. Pa kaj, če je na prednostni cest??? kdor pelje naravnost ima prednost pred tistim k zavija levo. osnova.

Ja tud šoferji bi mogl dvakrat pogledat, in če vidi motor nasproti naj raje počaka da gre mimo, pa je pol mir.

Sam zahvalit se ima policaju - jest ne vem, kok bi še imel želje živet z eno nogo. sploh če si bl divji po naravi...

Drugač pa svaka čast policaju, da se je tok potrudil.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik Egonislaw pravi:
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Ti policaji so pa v zadnjem času ratali čist preveč koristni.
zmaga.gif


Preveč? Bi blo boljše, da bi ga pustil izkrvaveti?
Ne razumeti dobesedno. To se tako reče.
cool-1.gif

Ti si postal pa čisto preveč dober v fuzbalu - pohvala, da si končno začel igrat kot se šika.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
vrhničan??? 29 let??? matr, to so moja leta... pa nisem nič slišal!

drugač pa mu je avto izsilil prednost. Pa kaj, če je na prednostni cest??? kdor pelje naravnost ima prednost pred tistim k zavija levo. osnova.

Ja tud šoferji bi mogl dvakrat pogledat, in če vidi motor nasproti naj raje počaka da gre mimo, pa je pol mir.

No ja... v naši zakonodaji (ZVCP) je že nekaj časa načelo zaupanja in, če nek osebek vozi občutno prehitro je sam kriv za nesrečo. Žal je po zakonu le deljena krivde in ne v popolnosti na strani norca. Ta je plačal "le" z nogo, še dobro, da ni koga ubil.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
vrhničan??? 29 let??? matr, to so moja leta... pa nisem nič slišal!

drugač pa mu je avto izsilil prednost. Pa kaj, če je na prednostni cest??? kdor pelje naravnost ima prednost pred tistim k zavija levo. osnova.

Ja tud šoferji bi mogl dvakrat pogledat, in če vidi motor nasproti naj raje počaka da gre mimo, pa je pol mir.

No ja... v naši zakonodaji (ZVCP) je že nekaj časa načelo zaupanja in, če nek osebek vozi občutno prehitro je sam kriv za nesrečo. Žal je po zakonu le deljena krivde in ne v popolnosti na strani norca. Ta je plačal "le" z nogo, še dobro, da ni koga ubil.

Kako pa ti veš da je ta peljal občutno prehitro?Obsojaš nekoga pa sploh ne poznaš okoliščin
stupid-1.gif