Nesreča ponoči na lj. obvoznici

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Njegov odgovor bo: Če ne bi bilo potrebno, obvezno nošenje odsevnega brezrokavnika, bi bil že zunaj avta in za ograjo. Kdo je kriv? Vlada, ker je sprejela tak zakon
hysterical-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Ðek, MODELA STA BILA PRED AMZS-jevim TOVORNJAKOM (ki je btw imel vklopljene rotacijske luči! zate itak nepomemben podatek
bonk.gif
). Na glavi bi lahko imela še strobo lampo, pa bi se kamionar kljubtemu skantal v AMZS-jev tovornjak, KER OČITNO SPLOH NI GLEDAL NA CESTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A boš počasi že dojel?

Pa še to.

Predstavljaj si, da ti nekje na AC crkne avto. Zapelješ na odstavni pas, ustaviš. Začneš v kabini iskati odsevni brezrokavnik in nenadoma vate poči šleper. Kaj sedaj? Kdo je kriv??????? Zdej pa, da vidim tvoj elaborat. Komi čakam
grims-1.gif

Kdaj boš ti dojel, da ne pišem o tem konkretnem primeru, kar sem že dva posta višje jasno napisal. Tadva udeleženca sta jopič imela.

še to.

V avtu ni obvezno nosit odsevni jopič, torej nisi delal prekrška in je kriv šlepar.
Če pa te je šlepar povozil zunaj brez varnostnega pasu, si bil pa ti ravno tako v prekršku, kot tud šlepar.

Pa ti povej, al se smeš nahajat peš na odstavnem pasu zunaj avta brez odsevnega jopiča? Čemu je odsevni jopič namenjen?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Inteligentni ljudje razumejo, da je eno prekršek, drugo pa ugotavljanje krivde za povzročitev nesreče.
Za neinteligentne: če s svojim dejanjem pripomoreš k nastanku nesreče, si (so)kriv. Pa če si naredil prekršek ali ne. In če ne pripomoreš, nisi kriv. Če si naredil prekršek ali pa ne ...

Torej če je odsevni jopič namenjen temu, da si bolj viden, (in obvezen), pa te en ne vidi ker ga nimaš oblečenega in povozi, si potem sokriv ali ne?
Ker očitno spadaš v drugo skupino, ti pojasnim: ja, si. Če si pa recimo brez jopiča "skrit" za kamionom, pa nisi. Ker te ne bi videl ne z jopičem ne brez.
Bo šlo ali bo treba narisat?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ker očitno spadaš v drugo skupino, ti pojasnim: ja, si. Če si pa recimo brez jopiča "skrit" za kamionom, pa nisi. Ker te ne bi videl ne z jopičem ne brez.
Eno stran in pol sem čakal na odgovor.
 

SubjectX

Zelenc'
17. mar 2009
1
0
1
Jaoo..

Kolega taksist me je opozoril na to temo, sem tisti "srecni" 24-letnik, ki je prezivel nesreco. Z taksistom sva si delila sobo na KCju, zelo vredu decko.

Skratka: ne ljubi se mi dolgoveziti, zato bom samo prilepil link do foruma, kjer sem izkusnjo na hitro ze opisal.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?p=230245#230245
Moji kolegi so me obiskali, njim sem razlozil v podrobnosti, tukaj se naceloma lahko ta tema zakljuci, ker tople vode ne boste odkrili!
Naj samo se omenim, da sem po 8tednih bil odpuscen iz KCja z zelo uspesnim okrevanjem, vendar me se vseeno caka priblizno 2 mesca tezkega dela da bom lahko sploh hodil normalno.

Za vse tiste, ki se obremenjujete glede nosenja jopica: je sploh pomembno? Pocilo je v trenutku, ko sva stala med tovornjakom in alfico, popolnoma IZVEN vidika kogarkoli. Na vprasanje sploh ne bom odgovovarjal, ker se mi polemiziranje glede takih stvari zdi cisto debilno. Na to se obesajo neki kekci, ki hocejo delati po pravilih. Vem, da me tudi dva jopica nebi resila, oz moje noge in zivljenja cloveka, ki mi je sluzbeno prisel pomagat..

Zdaj pa se v imenu taksista, kateremu je tema namenjena: Pravi da ce mu ima kdo kaj za povedati ali vprasati, da ga lahko casti tortico v Socinem bifeju, karkoli druzga pa lahko preberete na vseh online cajtng straneh, tako da ga lahko nehate opravljati.