Zmedenost in nedojemanje okolice

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Lol ne....mela je sam neko vrsto epilepsije...

Če ni pazla kaj je (kemija pa to) pa če je bila neprespana je bil žur (dost pogosti/znani triggerji btw)

Je blo pa zanimivo če je športala je bla lahko pa bp in se overall bolje počutila....

Ampak s5 ni smela preveč ker če se je izčrpala je blo s5 veselo
smile-1.gif
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Cash pravi:..ko se nekaj dni ukvarjam s športom in sicer laufam po cca 5-10km in potem nastopi tale zmedenost. ... Naj dodam, da imam tudi kratkoročni spomin švoh.
Laufaj pol manjše razdalje, nimaš več 20 let ... probaj Bilobil-40 - ena na dan. Utegne se zadeva popravit s spominom v par mesecih (pozor, zadeva redči kri!). Meni pomaga ta zeliščni pripravek ... začel z njim v tvojih letih in so mi možgani že malce zaspani "proradili" 300 na uro kmalu ... zdej se mi že spet kisajo
redface-1.gif
..

Kar pa se tiče dohtarjev, nimajo se več cajta se poglobit v pacientove težave in še najraje pišejo recepte za kemijo
rolleyes-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.269
6.522
113
5-10km je kar ok, odvisno sicer od tempa, ampak če je to nekje 30min potem je kul. Ni potrebno iskati krivca v teku.

Krivec je izključno premalo spanja, saj se takoj vidi da je problem s kognitivo. Možgani pač ne dobijo dovolj spanca, da bi se primerno regenerirali in "pač tisto kar možgani počno zakaj ljudje sploh spimo - kar se še ne ve čisto točno"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ne morem verjet da se strinjam s tabo. Edini pravi nasvet v celi temi. Dolžina teka in sam tek nima nobene veze. Za začetek se zbrcaj spat najkasneje ob 22h, brez izjeme vsak dan. Če se ti ne uspe zorganizirat pač delaj samo na tem da ti bo to uspelo. Se pravi, ob 22h je šlus, ne bo se svet podrl če boš tri ure prej v postelji. Prakticiraj to en mesec, potem pa dalje.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.107
917
113
Emona / Carnium
Spiš lahko šele takrat, ko imaš pošlihtano psiho (čustva!). Ja, lahko tudi utrujaš telo (s tekom ali drugo obliko bega), da greš "lažje" spat oz. počivat, ampak to ni to
smile-1.gif

Glede na zapis avtorja teme, bi jaz stavil, da se on sploh ne zaveda vzrokov za svoje težave, ob tem pa jih zmedeno išče na napačnem mestu, kar je zgolj približevanje burnout-u ali podobnem sra...stanju.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.269
6.522
113
Ja v tem primeru si pač človek pomaga z raznimi, ne-adiktivnimi, substancami

HTP5, magnezij, melatonin, ipd...samo se treba pametno tega lotit. Seveda je sistemska rešitev vedno najboljša, ampak več pač ni možno.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
nisem bral mogoče je kdo že napisal ateroskleroza bi lahko imela podobne simptome
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Najlažje je, kot avtomehanik, poskusiti stvari ki zahtevajo manj energije, šele nato se preusmeriš na kompleksne rešitve. 4-5 ur spanja je premalo, sploh če imaš poleg sllužbe dva mala otroka. 4-5 ur sem tudi jaz spal nekaj let, ampak se je telo začelo upirati, po povečanju spanja za 1 uro so se težave popravile. Če povečaš vsaj na 6 ur neto spanja, se razlika že opazi. Idealno bi bilo vsaj 7.

Zakaj jemlješ vitamine? 10km vsak drug dan ni neka taka obramenitev da bi to moral početi. Če se ti zdi da ja, pa zmanjšaj razdaljo. Kar tak, preventivno jemanje ker kao dosti prelaufaš, ni potrebno.... ker 10 km razdalje je tak, da ne rabiš poleg vzet ničesar, niti izotonika, čokoladice, ničesar.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.269
6.522
113
Vitamine/minerale se jemlje če ni prehrana pošlihtana in ne zaradi fizične aktivnosti. Zaradi tega se kvečjemu rabi elektrolite.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hmm, vitamine in minerale sem vzel zato, ker sem mislil, da gredo z švicom ven iz telesa. Bom poskušal prej iti v posteljo, pa na zalogi imam Ginkgo, ki sem ga jemal, ko sem imel poškodovano uho zaradi preglasnega zvoka in mi je piskalo v ušesu. Po 2 tedenskem jemanju se je stanje popravilo, potem ga nisem več jemal. Imam ga po 120mg na kapsulo
rolleyes-1.gif

Tegale: https://www.google.si/search?q...W6okuDQGG8lR3M:
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Cash pravi:.. imam Ginkgo, ... ga nisem več jemal. Imam ga po 120mg na kapsulo
rolleyes-1.gif
2 do 3 pilule na teden ne bi smela škodit dolgoročno, več IMHO ni treba ... Spanje pa res podaljšat ...
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.811
500
113
mogoče

Niste čutili, da vam spodrezuje krila?

Fizično ne, sem pa zadnje tri tedne pred adrenalnim zlomom opazila nekaj znakov, ki bi mi morali dati misliti. Izredno slaba koncentracija, popolna razdražljivost, izgubljanje spomina, hudi nepojasnjeni glavoboli … Pozabljala sem na primer, kje sploh sem. Temu so se pridružili huda nespečnost, ki je znak, da se v telesu dogaja nekaj hudega, bolečina v prsih in neenakomeren srčni utrip. Ponoči mi je srce tako močno in neenakomerno razbijalo, da sem se prebujala vsa preznojena in v strahu.

http://siol.net/trendi/odnosi/...-447618?image=2
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Hudič, a res ne znate gledat več nase in si sproti spuščat ventilčke na neškodljiv način?
bonk.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nacek, 70% se najdem v tem clanku. Sem perfekcionist, z nobeno stvarjo nisem zadovoljen, ker vedno vidim napako v stvari in kako bi jo izboljsal. Kot sem ze omenil, mi oba otroka, ki ju imam zelo rad, takoj dvigneta pritisk, ko delata kaj narobe. Ceprav ju razumem, da sta se otroka, ko pride do situacije, postanem zivcen in znorim. Pomirim se ze po 5 minutah in ze bi ju objemal. Znakov, ki jih je imela ta gospa, nimam toliko. Pac, tezave s koncentracijo, pa s pomankljivim spominom, ki pa traja ze ene 20 let (oboje verjetno zaradi tablet), spim v redu, le to zadnje glede dojemanja okolice in nekaksna odmaknjenost je nova. Recimo gledam stvar, pa jo "ne vidim". Seveda jo prakticno vidim, vendar sem nekako izgubljen. Recimo, kot, ko isces kljuce, pa jih imas v roki. Komuniciranje z osebami, ko je resna tema, mi vzame ogromno energije, ker moram biti takrat skoncentriran. Se spomnem, vsakic, ko sem imel sestanek s sefom, sem imel pozneje po sestanku velik glavobol. Prijateljsko komuniciranje mi ne dela tezav. Tole s koncentracijo imam ze od vedno. Moram reci, da me kava zelo resuje pri tem. Kako pa naj se odmaknem v tisino in mir pa je znanstvena fantastika, saj otrok ne mores utisati za 1 leto. V soli me je zaradi nujne koncentracije celo solsko obdobje vsak dan bolela glava. Po koncani soli z nastopom sluzbe je to izginilo za celih dobrih 15 let. Sedaj me zopet boli recimo vsak drugi dan, vendar sumim vratne misice, ker normalno pokoncno ne morem sedeti na stolu, temvec moram na pol lezati nazaj, da je v redu.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Tvoji simptomi mi niso všeč. To nima z tekom verjetno nič zveze, si pač na dobri poti da pregoriš. Sam sem bil skoraj na tem, sekirancija zaradi službe, še pravi čas sem škodljivo službo pustil in si verjetno rešil življenje. Prva stvar v novi službi je bila, da sem se nehal sekirat in igrati perfekcionista. Življenje je po kakem letu zalaufalo za 90% bolje.

Resnično, poglobi se v sebe, kje je tvoje življenje steklo mimo tvojih želja, zdaj še imaš možnost brez hudih posledic. Ker ko te bo pa enkrat zlomilo pa ne boš nikdar več isti....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Tako je, Bloxan so. A so kake boljše? Ker vidim, da se spoznaš, ker si ugotovil zdravila ali delaš v zdravstvu, če smem vprašat?

Pijem ne, kadim ne, drogiram se ne...
Glede na to, kaj vse spraviš vase poleg hrane ne bi ravno rekel, da se ne drogiraš. Pomanjkanje spanca je pa lahko verjetno povezano z izgubo spomina, zmedenostjo in podobno. Po vsem tem cukru in aktivnosti ni čudno, da ne moreš it spat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.269
6.522
113
No ja. Nekateri za zvečer priporočajo "cuker" obrok, da se potem boljše spi, tako da to ne bi rekel, da ima vpliv na spanje.

Je pa seveda odvisno od posameznika in situacije, težko je tako čez palec reči kaj je narobe. ampak spanec v tem primeru definitivno je, kakšni so pa razlogi za prekratek spanec, pa je težko ugotavljat preko foruma.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Zdej pa še zadnji post. Ja hudiča, vse pa ne more bit pošlihtan in idealno. Tud otrokom moraš pustit, da delajo bedarije.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, da se malo javim. Sedaj že 1.5 meseca čisto nič ne športam, niti nisem jemal nič dodatkov, niti B komplexa, niti C vitamina, niti kave...nič... in spim cca 6-7 ur, 3 tedne nazaj sem celo spal ene 14 dni po 8 do 9 ur. Stanje se je morda izboljšalo za ene 20-30%, imam pa valove te zmedenosti...recimo sem v redu in čez 5 minut zmeden...tako me drži recimo 2 uri in potem sem spet kolikor toliko dober. Včeraj zjutraj sem bil tudi malce zmeden in sem sklenil, da spijem črno kavo z limono brez sladkorja na prazen želodec in 3 minute po popiti kavi se mi je um tako zbistril, da sem obstal in nisem mogel verjeti svoji glavi. Nisem spil ne vem koliko kave...recimo 1 čajno žličko, jo pa kake 2 meseca nisem niti enkrat probal. S sladkorjem se ne bašem, sem pa opazil, če sem spil kak kakav v službi ali pa pojedel kak Snickers tu pa tam, se mi je po 0,5 - 1 ure pojavila ta zmedenost. A je možno, da me cuker dodatno tako zjebe?
Če še enkrat pomislim, se mi to dogaja cca 1,5 leta, odkar me je začel jebat želodec in sem nehal piti kavo. Zaposlen sem že skoraj 18 let in odkar sem zaposlen, sem pil kavo (od 3-4 kave na dan) in nisem imel problemov do trenutka, ko sem jo nehal piti. Tudi cukra sem pojedel kar nekaj in nikoli nisem imel težav.
Torej, da zaključim: najverjetneje me je kava držala gor in "bistrila um" celih cca 16,5 let, sedaj, ko jo nisem pil, pa je bila štala. Pred službo se niti ne spomnem, da bi imel take težave. Sedaj pa dodaten stres z mulci, brez kave in premalo spanja, pa seveda leta in rezultat je tu.