Zmedenost in nedojemanje okolice

I

Izbrisan uporabnik #9334

Oprosti, kar bom izrekel.
Zamenjaj življenje!

Gre za očiten stres, kar pomeni istočasno, da nisi zadovoljen z načinom življenja. Ko se izrečeš: " dva mulca ki pijeta živce ..."
rolleyes-1.gif
- je s tem vse povedano.

Zamenjaj življenje, pa familija naj gre zraven. Zamenjaj in si najdi hobby, pa bo. Nobena kemija ne bo pomagala, tudi jaz preživljam isti proces. Lani sem se zrušil, prvič v življenju. Pa sem se pogovarjal s prijatelji in v bistvu sodelavci ... partnerji, mlajšimi od mene. So začudeni, kako to da sem doživel ta "kolaps" tako pozno!
shocked-1.gif
, pa me je vseeno dohitelo. Nekaj od njih se preselilo na neko opuščeno kmetijo in zamenjalo šiht, pa je bilo!

Preobremenjenost in stres - to je največja kjurba danes v svetu ki ga živimo. Sploh ne veš, pa še uživaš ob vsem skupaj!
shocked-1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
-Darjan: ne jem nič sumljivih dodatkov, le občasno vitamin C-1000mg, B-komplex (močna doza - trenutno jih nimam pri sebi) in od DM-a A-Z vitamine

-Gavran: hvala

-gr69:

-pijem pred tekom ene pol litra vode in po teku tudi ene pol litra, občasno si jo tudi solim
-potim se že, če pri miru sedim, kaj šele, da laufam...lije od mene
-na pulz se ne morem zanašati, ker imam v krvi preveč noradrenalina in jemljem tablete za zmanjšanje pulza, tako, da ga imam lahko tudi 20-25 razlike po tableti ali pa 1 uro pred tableto. (recimo laufam en tempo in če vzamem 1 uro prej tableto, ga bom imel 140, če pa mislim vzet tableto čez 1 uro, bo lahko pulz tudi 165)

Za začetek več pij (glede na močno potenje) - ampak dodaj Isotonic (lahko katerikoli komercialni prašek - tisto malo dodanega cukra te ne bo ubilo). Sol pusti - niso pravi minerali, še manj v pravem razmerju.

Vprašanje zaradi pulsa je bilo ali ti "divja" - glede na to, da itak "uravnavaš" bi znal biti tu delček problema. Čeprav se mi 165 med tekom ne zdi neka visoka vrednost.
rolleyes-1.gif
Tablete verjetno, da puls v mirovanju znižuješ - ali?

In še enkrat - h dohtarju in "stres test" ter ostale že svetovane preiskave. Si premlad, da bi te kratkoročni spomin smel tako iebati.

Pa malo več spati - vem, da je jajc ob stresu in frocih - ampak probaj spraviti nad 6 ur - idealno nad 7 ur, z dovolj "deep sleep" fazami.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Žena mi je sedaj rekla, da je to od stresa in da mi telo ne zdrži, saj da premalo spim (spim cca 4-5 ur) in še 2 mala mulca pijeta živce l.

Imaš zraven še stresno službo? Zakaj pa to malo spiš? Hidriraš se dovolj?

Naše telo je k sreči narejeno tako, da samo pove, kdaj se moraš malo ustaviti. Imaš kakšne vrtoglavice? Meglo v glavi? Si sicer zadovoljen s svojim življenjem? Pritisk je v redu? Alkohol/droge?

Pojdi k osebnemu. Ta ti bo naredil EKG in poslal v laboratorij. Ker bo verjetno vse v mejah normale, boš dobil napotnico za kardiologa, mogoče kakšen orl ipd. Na koncu te bo poslal k psihiatru, ki bo poskusil s "kakšno polovičko". Nikar.

Sicer nisem zdravnik, da bi postavljal diagnoze, ampak menim, da se ti počasi začenja anksioznost in da potrebuješ malo več časa. Ko sem sam pregorel in hkrati zaključil dolgoletno zvezo, sem imel še hujše simptome. Se spomnim, ko sem hodil na Šmarno - vrtoglavica, meglen vid, oblivanje potu, občutek kot da mi stiska možgane in da bom vsak čas padel skupaj, vedno v svoji glavi z negativnimi mislimi ("kaj, če ...?"), visok pulz, težave s koncentracijo, spominom, nabijanje adrenalina ... Najbolj sem se bal infarkta (stric ga je imel pri 37 - NAJ TE TO NE PRESTRAŠI!!!). Jemal omego 3, najmočnejše vitamine iz športne trgovine, prehrano porihtal v nulo, se spravil v top formo, a simptomi so ostali. Nato sem šel k osebnemu, krvna slika bp, srce bp in ko mi je kardiolog zagotovil, da moje srce deluje odlično, je strah pred infarktom izginil. Nadaljeval sem z zdravim načinom življenja, postavil sebe na prvo mesto, začel meditirati vsako jutro in vsak večer, simptomi pa so počasi izzveneli.

Psiha in telo sta neločljivo povezana.

Zgolj v razmislek. Današnji stil življenja je tako stresen, da je ogromno ljudi na antidepresivih (tudi taki, na katere ne bi nikoli pomislili) in raznih pomirjevalih. Nekoč sem bral, da letno v Sloveniji napišejo več kot 800.000 receptov za antidepresive. Tudi na tem forumu je veliko takih, ki so na raznih psihiatričnih tabletah, verjemi. Priznal seveda ne bo nihče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hja, zdej takole. Te tablete jemljem ze 20 let, od 17 leta, mi pa pomagajo znizati srcni utrip v mirovanju. Prve spremembe, kar bom naredil bodo, da bom sel prej v posteljo, tek bom prekinil za 1 teden do 2. Une dodatke, ki jih jemljem, bom tudi prekinil in potem bomo videli, kako bo. Morda bi z isostarjem pocakal, da vidim, ce bo kaka sprememba, da ne naredim prevec spremenljivk. Sluzba bom rekel, da ni stresna. Da imam pulza 165 sem napisal samo za primerjavo. Naceloma si ga ne merim, ker ga cutim oz. cutim razliko 1 uro pred tableto oz 1 uro po tableti in v mirovanju tudi cutim razliko, saj sem brez tablete bolj nemiren (posledicno zaradi noradrenalina) Spim tako malo, ker se enostavno ne morem spraviti v posteljo in potem grem spat ob 24 oz 1 zjutraj....vstanem pa ob 5. Sedaj morda razmisljam, ko sem rekel, da imam s spominom tezave cca 20 let, da bi morda bilo to stranska posledica tablet, ne vem. V glavnem, hvala vsem, ker ste se odzvali in bom sporocil stanje, kako se bo odvijalo naprej.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pa dobr....s čim vse se ti ne filaš?
smile-1.gif
In pol se čudiš da se ti nč ne pozna...zna...zna

Kaj pa če bi se za začetek nehal z cukrom drogirat? Sej veš vsi te dodatki majo taka in drugačna sladila......vem da je moji bivši to epilepsijo delal...aspartani.....Eji itd

Probi se mal "sklistirat"
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
4-5 ur je premalo in bistveno vpliva na kognitivne funkcije, lahko da je "samo" to problem.

Tablete pa žal neke ni, ko bi nadoknadila, mogoče kak keto+nootropics ampak jaz raje ne bi
wink-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kako to misliš, "s čim vse se ti ne filaš". Pod dodatke, ki jih jemljem, sem mislil vitamin C, B-komplex in (A-Z vitamini in minerali), ki jih kupim v DM-u. In še to jemljem samo, ko laufam. Drugega ne jemljem nič. Tiste tablete za znižanje srčnega utripa pa jemljem že 20 let in mi jih je dohtar predpisal, ne jaz, hehehe.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Torej beta blokerje (npr. Bloxan)? Mogoče je čas za zamenjavo tablet? Pogovori se z osebnim.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tako je, Bloxan so. A so kake boljše? Ker vidim, da se spoznaš, ker si ugotovil zdravila ali delaš v zdravstvu, če smem vprašat?

Pijem ne, kadim ne, drogiram se ne...
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Mozgani lahko tek zamenjajo za beg. Poskusi malo v naravo it raje, se relaksirat od vsega in teci krajse razdalje.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Ja kratkoročen spomin je kar normalno za moškega po 35 letih,enostavno se ne zapomnimo tisto kar nas ne interesira,če pa je nekje stres pa še kaj več pozabljamo.

Glede drugih simptomov pa bo bolje povedal zdravnik.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Kako to misliš, "s čim vse se ti ne filaš". Pod dodatke, ki jih jemljem, sem mislil vitamin C, B-komplex in (A-Z vitamini in minerali), ki jih kupim v DM-u. In še to jemljem samo, ko laufam. Drugega ne jemljem nič. Tiste tablete za znižanje srčnega utripa pa jemljem že 20 let in mi jih je dohtar predpisal, ne jaz, hehehe.

Kot sem rekel zgoraj....nehaj se basat z kemijo...

Bivša ko jo je usekal po kaki cocacoli...orbitu...kar je pač mel kemijo not je bla tud zmedena....zmatrana....poglej si pač side efekte epileptikov....

Nekaj časa je še zanimivo/smešno....potem pa vedno manj....sploh če ti tak osebek začne oametovat da on se pa ne bi odpovedal takim pijačkam pa razvadam ki mu dokazano škodujejo....

Pač ko 1x ulamljaš v svoj lastni wc zato ker se je nekdo tak butasto zaklenil not (kljub temu da že miljontič ne zaklepaj se ker WHAT IF!)....pa vids posledice njegove lastne trme.....

Pa pol kuliranje se dan al pa 2 ker po orenk napadu pride seveda še panika....pa utrujenost pa.....

Izbira je tvoja
wink-1.gif
ubistvu familija pa v tem primeru tvoj talec....ker jih obremenjujes z svojim egoizmom (tvoje odlocitve pri "nezdravi" prehrani)
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Tako je, Bloxan so. A so kake boljše? Ker vidim, da se spoznaš, ker si ugotovil zdravila ali delaš v zdravstvu, če smem vprašat?

Ne, sem povsem iz drugega foha. Jih je pa jemala moja mati dolga leta. Sedaj mislim, da ima Ampril, ki je isto beta bloker.

Kameleon,
tvoj komentar je povsem neprimeren. Visok pritisk lahko naredi ogromno škode.
Kaj pa ljudje, ki jemljejo tablete npr. za prostato? Kaj pa tisti, ki si morajo vsakih nekaj ur vbrizgavati inzulin? Te bi tudi skinil s kemije?
Pa veš, da vedno, ko piješ alkohol (tudi eno pivo), konzumiraš eno najnevarnejših drog na svetu? Pivo, dve in si na istem, kot da bi ruknil apaurin. Alkohol je zraven pomirjeval najhujša droga, od odtegnitve lahko doživljaš grand mal epileptične napade, delirij, lahko pa tudi umreš. Zgolj v vednost.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Jaz bi rekel, da imaš zaradi teka ali previsok utrip ali pa preslabo prekrvavljene kakšne predele možganov, kar privede do "zmedenosti". Staro terapijo jemlji naprej in pojdi na pogovor k zdravniku!
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
"mi jih je zdravnik predpisal", "tako je zdravnik rekel", "zdravnik pravi, da je tako najbolje", "zdravnik je svetoval še te tablete čez tiste"...

Zgrešene diagnoze, stare diagnoze ob spremenjenem, poslabšanem, izboljšanem stanju so dokaj "normalen" pojav v zdravstvu. Sprememba zdravila, četudi le drugega proizvajalca (za iste simptome), je lahko sprememba na bolje. Bolj učinkovita je sprememba zdravnika...še bolj pa sprememba življenja
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Kameleon,
tvoj komentar je povsem neprimeren. Visok pritisk lahko naredi ogromno škode.

Vem.....ker ga imam dednega
wink-1.gif
Jemlem prenesso

V mislih sem imel ostalo kemijo.....uno ki jo jemle poleg tablet....

Sam sem imel rahle vrtoglavice na začetku po treningih.....ko šopaš na polno....pa se umiriš.....samo da je pri meni trajalo to samo nekje do 5min....kasneje ko sem vzpostavil kondicijo je to samo od sebe odšlo....oz se mi ne pojavla več...

Ma pa vse to tudi opisano med stranskimi učinki bloxana....

https://mediately.co/si/drugs/Jd1qqA7GEipYQnB3dszsXMjrSrC/bloxan-100-mg-tablete#undesirable
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Da, v kapsulah jemlje vitamine. Od kdaj je s tem kaj narobe, razen tega, da so iz DM-a?
confused-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Da, v kapsulah jemlje vitamine. Od kdaj je s tem kaj narobe, razen tega, da so iz DM-a?
confused-1.gif

Lahko je vse....lahko je nič!

Če čigumiji niso bli iz apoteke (uni brez aspartana) sem imel monologe v avtu......ona pa je zmedeno gledala na 5cm v SRS Airbag na armaturi pa sprašvala kdo sem jaz
hysterical-1.gif
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
To imaš/si imel pa zelo stravmatizirano partnerico.
smile-1.gif
Glede na tvoje besede ima "paranoidno shizofrenijo".

Hitro v Polje in na visoko dozo antipsihotikov. Kmalu bo zombi. (sarkastična vrstica s pridihom žalostne resnice).

Zdravniki radi postavljajo diagnoze, da "bolnika" nekam uvrstijo. Enako je pri psihiatrih. Najpogostejša "duševna motnja" je odvisnost. Vsi, ki redno kadimo in pijemo kavo, smo torej "duševni bolniki". Bolano.

To so k večjemu vedenjske motnje, ki se razvijejo zaradi negativnih izkušenj, ki so navadno posledica kakšne travme. Seveda za "zdravljenje" vedenjskih motenj potrebujemo antidepresive in antipsihotike.
bonk.gif