Zlato polje Sport muesli

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Torej Zlato polje sport muesli ne delajo več. Preden se zaletim v trgovine lahko kdo predlaga približno nadomestilo le-tega? Pa ne mi zdaj s granolo začet.:rolleyes:
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Bi poizkusil naresti svojo mešanico? Osnova so ovseni kosmiči, potem pa po želji kokos, chia, strto laneno seme, včasih rozine, brusnice, kakav, riževi napihnjenci ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
864
113
Naredi sam, zakon. Malo vec casa rabis, ampak ko ze 'drobis' naredis malo vec imas nekaj casa mir.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ta je pa dobra, a kaj veš zakaj ne delajo več?
edino te sem občasno kupil od njih
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Torej Zlato polje sport muesli ne delajo več. Preden se zaletim v trgovine lahko kdo predlaga približno nadomestilo le-tega? Pa ne mi zdaj s granolo začet.:rolleyes:
google pravi da ga tuscc še drži.

drugače DIY
Sestavine OVSENI KOSMIČI, PŠENIČNI KOSMIČI, RŽENI KOSMIČI (POLNOZRNATI KOSMIČI SKUPAJ 61,00 %), rozine 25,00 %, koščki sušenih dateljnov 3,50 %, koruzni kosmiči (kosmiči skupaj 63,50 %) (koruzna moka, JEČMENOV SLADNI EKSTRAKT, jedilna sol) 2,50 %, bananin čips (rezane sušene banane, kokosovo olje) 2,50 %, koščki sušenih sliv 1,50 %, koščki sušenih jabolk 1,50 %, koščki sušenih marelic (suho sadje skupaj 35,00 %) 1,00 %, sončnično seme, bučno seme, riževa moka.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Vsa ta umetna sranja s polic lahko na lahek (in veliko cenejši) način menjaš z domačo proizvodnjo.

Pečico na 160 stopinj. Globok pladenj s peki papirjem. V večjo posodo streseš recimo 0,5kg ovsenih, oreške po želji (mandlji, lešniki, orehi, sončnična semena, laneno seme,...) samo ne pretiravat. Dodatno po želji suho sadje, kokos. Sam potem prelijem z nekaj žlicami ogretega medu, če imaš rad malo sladko, lahko tudi nekaj kokosovega olja, arašidovega masla, ni pa za pretiravat, če ti je bistvo, da je zelo zdravo, se pa vse itak porazdeli na veliko dni uporabe. Zmešaš, streseš na pladenj in daš pečt za 20 minut. Po 10 minutah malo premešaš. Itak sam kontroliraš kaj gre notri in si prirediš po svoje. Predvsem je razlika v tem, da tu ni raznih mok, mešanic različnih kosmičev, ki niso ovseni, ki so tu, da je ceneje, itd.

Streseš v večjo stekleno posodo in imaš rešeno za 1 do 2 tedna. Sam si tole delam že leta in jem vsako jutro več ali manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji