Vprašanje za poznavalce Excela 2016

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
V excelu 2016 imam tabelo s podatki o glasbeni bazi. Zdaj bi rad dodal še polje, kamor bi vstavil hiperpovezavo do vsakega komada na disku. Da pa ne vstavljam povezavo za vsak komad posebej, me zanima če obstaja kakšna rešitev (formula), da bi excel avtomatsko zaznal te datoteke, besedilo za prikaz pa bi bilo pri vseh enako?

2023-10-06_18-30-15.png


Drug problem je to, da sem testno naredil povezavo za en komad, vendar ko kliknem na povezavo, se mi prikaže to obvestilo... Ko potrdim, se datoteka normalno odpre v glasbenem predvajalniku. Kje izklopiti to zaščito?

2023-10-06_18-15-08.png
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
zanimiva fora (če je to to, kar rabiš...)
povezave:
opozorilo: https://learn.microsoft.com/en-us/m...ministration/enable-disable-hyperlink-warning
to nisem preverjal...

Ja hvala :). To je to, kar rabim. Zdajle sem si samo na hitro ogledal, bolj podrobno se bom pa poigral čez vikend. Glede tistega opozorila... v Accessu tega ne javlja, samo v Excelu. Pa še to verjetno zaradi tega, ker gre za mp3 datoteko.... torej vsaj po mojem mnenju nastavitve ActiveX kontrolerja.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
Ja hvala :). To je to, kar rabim. Zdajle sem si samo na hitro ogledal, bolj podrobno se bom pa poigral čez vikend. Glede tistega opozorila... v Accessu tega ne javlja, samo v Excelu. Pa še to verjetno zaradi tega, ker gre za mp3 datoteko.... torej vsaj po mojem mnenju nastavitve ActiveX kontrolerja.
Namesto zajebavanja s cmd lahko v explorerju označiš fajle ter Shift + desna tipka > copy as path.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sass