Pokončni baterijski sesalnik

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Doma imajo starsi miele na kabel, se mi zdi da prav C3, sam imam jimmy jv83. Tudi jimmy s krtaco posesa po parketu recimo da zadovoljivo, ampak ko das ozji nastavek za prah (ali pa kaj tezjega) iz kaksnih spranj posesat pa ni primerjave. Miele je neprimerljivo mocnejsi od teh baterijskih. Da ne omenjam da na teh baterijskih na srednji ali najvisji stopnji baterija ne zdrzi prav dolgo.

Meni je ta baterijski pac za zraven robota...je pa fajn da ni treba kabla vlacit za sesalcem.
Hja ... Mam MIele C3 Complete doma. Z njim posesaš, če greš čez še z Dysonom V15, ta nabere še za pol posode svinjarije v enem nadstropju ... Smo Miele praktično nehal uporabljat
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hja ... Mam MIele C3 Complete doma. Z njim posesaš, če greš čez še z Dysonom V15, ta nabere še za pol posode svinjarije v enem nadstropju ... Smo Miele praktično nehal uporabljat

Zanimivo, nevem sicer kakšno svinjarijo tebi posesa Dyson, kar C3 spregleda oz. ne zmote. Mi imamo npr. večino oljenega parketa + nekaj keramike. C3 z Parqet krtačo posesa hišo v nulo. Glede na to da ima nastavek ščetke, dvomim da bi po sesanju Dyson uspel še karkoli ven iz parketa ali keramike potegniti? Ali imaš tekstilne površine?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Glede na to, da v nič daješ vse kar folk predlaga ali iščeš dlako v jajcu, da nekaj kao ni ok, to ni ravno pogovor.

Ne vem kaj si ti prebral, nikjer nisem nobene stvari dajal v nič, sem zgolj povzel da očitno ni to to glede na napisano kar pa ne pomeni da ne bomo nekaj nabavili. Ker prav tako razmišljamo pri nas doma o menjavi, da se rešimo kablovja in slednje nadomestimo s palčko sem pač skeptičen kajti trenutni sesalci se obnesejo odlično če odmislimo vlačenje kablov po celi hiši.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Aja... pa tvoj predlog Dyson V12 Slim, ga bodo zagotovo šli pogledati. Eden izmed minusov je da nima "samostoječe" postaja, kajti na lokaciji kjer bo, ni možnosti vijacenja na steno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Aja... pa tvoj predlog Dyson V12 Slim, ga bodo zagotovo šli pogledati. Eden izmed minusov je da nima "samostoječe" postaja, kajti na lokaciji kjer bo, ni možnosti vijacenja na steno.
38 eur amazon.de reši to težavo. Imam enega od takih stojal doma. Kot je en že rekel, aftermarket zadeve za Dyson so odlične.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Electrolux metle ne kupim več, ker tisti Ergorapido (ročni del je bil snemljiv in si lahko sesal po mizi, za kar je bila prvotno tudi kupljena), ki sem ga imel pred leti ni imel nobene sesalne moči. Baterija je bila v dobrih dveh letih tako švoh, da še suhih drobtin ni potegnil. Od tu naprej tudi znamki ne zaupam več.
1701844827469.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb in AvtoFun

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ste se kar razpisali... torej če potegnem črto, ni to to...

No do sedaj je mati imela to:


In je bil tako-tako. Noben presežek. Če daš 100% zraven pač pričakuješ nek preskok...
proti temu bo definitivno preskok. imamo v službi podobnega boscha... boljš, ds prepih narediš v hiši, bo več ven odneslo kot pa sesalec posesal... Vsi z električnim krtačami so velik preskok, ker jim vrteča krtača pomaga, da pobere prah in ga dvigne do cevi, da ga posesa gor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Bi pa še to dodal, da Dyson s tisto svojo zeleno svetlobo, ki kaže prah, pokaže še eno resnico. Nima veze koliko in s čim drgneš, je svinjarija takoj spet na tleh.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Bi pa še to dodal, da Dyson s tisto svojo zeleno svetlobo, ki kaže prah, pokaže še eno resnico. Nima veze koliko in s čim drgneš, je svinjarija takoj spet na tleh.
Ja, od večkoga sem slišal da je tisti laser prej minus ko plus.

Brez laserja pač posesaš in vsaj misliš da imaš čisto. Z njim se moraš pa sprijaznit da živiš v svinjariji.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ja, od večkoga sem slišal da je tisti laser prej minus ko plus.

Brez laserja pač posesaš in vsaj misliš da imaš čisto. Z njim se moraš pa sprijaznit da živiš v svinjariji.
Meni osebno je sicer kul, samo želel bi si malo širše izvedbe in pa, da bi bila na vseh krtačah (na tisti za preproge je ni). Doda neko dimenzijo in točno vidiš kaj si naredil (oba doma goniva zadevo ob ugasnjeni luči, da se zelena bolje vidi :zavijazocmi:). Samo ne smeš iti potem čez čas še enkrat isti konec pogledat, ker drugače se zaciklaš in ne nehaš drgnit. Bog ne daj, da imaš domače živali...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Zanimivo, nevem sicer kakšno svinjarijo tebi posesa Dyson, kar C3 spregleda oz. ne zmote. Mi imamo npr. večino oljenega parketa + nekaj keramike. C3 z Parqet krtačo posesa hišo v nulo. Glede na to da ima nastavek ščetke, dvomim da bi po sesanju Dyson uspel še karkoli ven iz parketa ali keramike potegniti? Ali imaš tekstilne površine?
Ja. Tam je krepka razlika. Pa po naketerih vogalih, ker je Mielejeva krtača bolj okorna od Dysonove. Ko dodam še to, da ne rabim tiste neergonomske krave s premajhnimi koleščki in pretrdim fedrom kabla, ki se stalno zatika čez lasten kabel in bta po podbojih in vogalih pohištva vlečt za sabo.
ZPS jim pa stalno daje visoke ocene.:bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
2 stuka stopnic v "itisonu".
Sedaj je nek electrolux ki res ni biser. Poleg tega je nekajkrat rocaj "pristal " na tleh in je ze mal "okovan"
Kaj nabavit, lahko na kabel. Ce je 5m kabla se samo enkrat vsteka.
Po ravnem osnovo naredi robot, za kako drobtino pobrat je pa hoferjeva baterijca ;)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Tukaj pa se popolnoma strinjam, ta kolesca so zgrešena na C3, pa kabel... Drugače pa kar se tiče Paquet krtače se ne strinjam, je ena bolj tankih kar sem jih videl, okretna, nimam občutka da ne bi česa dosegla. Se mi zdi Dysonova "glava" dost bolj okorna in velika in debela.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Tukaj pa se popolnoma strinjam, ta kolesca so zgrešena na C3, pa kabel... Drugače pa kar se tiče Paquet krtače se ne strinjam, je ena bolj tankih kar sem jih videl, okretna, nimam občutka da ne bi česa dosegla. Se mi zdi Dysonova "glava" dost bolj okorna in velika in debela.
Zdaj če misliš (ker komercialnih imen ne pozanm pri Mieleju) s Parquet tisto žiroko, tanko krtačo brez vrtljive krtače, potem je sicer res tanka in široka, ampak slabo pobira. Preveč krtačk po robu in premalo lukenj. Kaki suhi listi s cvetja, papirčki in podobno. Rine pred sabo, namesto, da bi sesal.
Ker vse motorne krtače, ki sem jih videl pri Mieleju, so debele.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zdaj če misliš (ker komercialnih imen ne pozanm pri Mieleju) s Parquet tisto žiroko, tanko krtačo brez vrtljive krtače, potem je sicer res tanka in široka, ampak slabo pobira. Preveč krtačk po robu in premalo lukenj. Kaki suhi listi s cvetja, papirčki in podobno. Rine pred sabo, namesto, da bi sesal.
Ker vse motorne krtače, ki sem jih videl pri Mieleju, so debele.

Ja, govorim o tisti in ne motorizirani, uporabljamo samo tisto. In ja, res slabo pobira večje "predmete", jo je treba dvigniti. Kar pa se tiče praha na ravnih površinah pa ne bi ravno rekel da slabo pobira. Tiste ščetke (mislim da so iz konjske dlake) lepo dvignejo prah in lepo se pride vsepovsod zraven.