Pokončni baterijski sesalnik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sicer se nikoli nisem poglabljal v sesalce, mi pa ni jasno zakaj bi morale vse te glave za sesanje ravnih in trdih površin imeti motorizorane glave? Razumem za razne tepihe, tapisone, itisone, da jih "tolčejo", da se prah ven dvigne in ga nato posesa. Ne razumem pa zakaj bi pri Miele uporabljal na parketu in keramiki motorizirano krtačo zgolj za sesanje dnevno naloženega praha. Menim da takšna krtača enako upravi svoje delo v tem primeru ali? Saj tu in tam pa ae tla itak morajo gor umiti.

Menim da so te ščetke pri palčkah zgolj pomagalo zaradi pomanjkanja moči?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Tako... nismo komplicirali, nabavili Dyson V15 z vso to goro nastavkov. Zagotovo super zadeva kot nadgradnja na Electroluxa za 250€ sicer pa še eno izmed električnih sranj. Ne rečem da ne potegne dovolj, mati je ultra zadovoljna ker je pač prešla iz elektrike na elektriko ki je boljša ampak tisti ki je do sedaj sesal z spodobnim sesalcem na kabel mu je jasno da ni to to, zagotovo brez pomisleka, odsvetujem. Sedaj se izjavi da je to boljše od Mieleta C3 samo nasmejem. Očitno sva tako jaz kot moja čudna. Kot prvo, C3 ima že v štartu za skoraj 1/3 daljšo krtačo torej z enim potegom zajame skoraj 1/3 več površine. Res da pri klasičnem sesalcu vlečeš voziček in kabel od zadaj ampak ročica za sesanje je ultra lahka, vse poteka hitro in lahkotno. Pri V15 je to težko, ko grem ob robih in predmetih je to težko, krtača riba ob stenske obrobe, omare... zaradi teže celotnega sistema imaš občutek da boš vse spočohal, smeti preko katerih neposredno ne greš z krtačo ne posesa. Prav tako preveril famozno trditev da C3 pušča zadaj prah, preveril z laserjem in Parquet krtačo, nič ne pušča. Možno da ima kolega iz foruma že "eco" verzijo C3 in slabo vleče ali pa sesa na pol moči. Mi pa je V15 všeč kot zmogljiv ročen sesalec za posesat avto ali kaj drugega izven hiše. Kakorkoli super sesalec ampak za tam do 300€... smo bili zagreti tudi mi za menjavo ampak ostajamo...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Tako... nismo komplicirali, nabavili Dyson V15 z vso to goro nastavkov. Zagotovo super zadeva kot nadgradnja na Electroluxa za 250€ sicer pa še eno izmed električnih sranj. Ne rečem da ne potegne dovolj, mati je ultra zadovoljna ker je pač prešla iz elektrike na elektriko ki je boljša ampak tisti ki je do sedaj sesal z spodobnim sesalcem na kabel mu je jasno da ni to to, zagotovo brez pomisleka, odsvetujem. Sedaj se izjavi da je to boljše od Mieleta C3 samo nasmejem. Očitno sva tako jaz kot moja čudna. Kot prvo, C3 ima že v štartu za skoraj 1/3 daljšo krtačo torej z enim potegom zajame skoraj 1/3 več površine. Res da pri klasičnem sesalcu vlečeš voziček in kabel od zadaj ampak ročica za sesanje je ultra lahka, vse poteka hitro in lahkotno. Pri V15 je to težko, ko grem ob robih in predmetih je to težko, krtača riba ob stenske obrobe, omare... zaradi teže celotnega sistema imaš občutek da boš vse spočohal, smeti preko katerih neposredno ne greš z krtačo ne posesa. Prav tako preveril famozno trditev da C3 pušča zadaj prah, preveril z laserjem in Parquet krtačo, nič ne pušča. Možno da ima kolega iz foruma že "eco" verzijo C3 in slabo vleče ali pa sesa na pol moči. Mi pa je V15 všeč kot zmogljiv ročen sesalec za posesat avto ali kaj drugega izven hiše. Kakorkoli super sesalec ampak za tam do 300€... smo bili zagreti tudi mi za menjavo ampak ostajamo...
Tebi res ni pomoči.
 
  • Haha
Reactions: Samo Izoliranc

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Tako... nismo komplicirali, nabavili Dyson V15 z vso to goro nastavkov. Zagotovo super zadeva kot nadgradnja na Electroluxa za 250€ sicer pa še eno izmed električnih sranj. Ne rečem da ne potegne dovolj, mati je ultra zadovoljna ker je pač prešla iz elektrike na elektriko ki je boljša ampak tisti ki je do sedaj sesal z spodobnim sesalcem na kabel mu je jasno da ni to to, zagotovo brez pomisleka, odsvetujem. Sedaj se izjavi da je to boljše od Mieleta C3 samo nasmejem. Očitno sva tako jaz kot moja čudna. Kot prvo, C3 ima že v štartu za skoraj 1/3 daljšo krtačo torej z enim potegom zajame skoraj 1/3 več površine. Res da pri klasičnem sesalcu vlečeš voziček in kabel od zadaj ampak ročica za sesanje je ultra lahka, vse poteka hitro in lahkotno. Pri V15 je to težko, ko grem ob robih in predmetih je to težko, krtača riba ob stenske obrobe, omare... zaradi teže celotnega sistema imaš občutek da boš vse spočohal, smeti preko katerih neposredno ne greš z krtačo ne posesa. Prav tako preveril famozno trditev da C3 pušča zadaj prah, preveril z laserjem in Parquet krtačo, nič ne pušča. Možno da ima kolega iz foruma že "eco" verzijo C3 in slabo vleče ali pa sesa na pol moči. Mi pa je V15 všeč kot zmogljiv ročen sesalec za posesat avto ali kaj drugega izven hiše. Kakorkoli super sesalec ampak za tam do 300€... smo bili zagreti tudi mi za menjavo ampak ostajamo...
V bistvu si napisal enako, kot bi napisal jaz. :) Lansko leto me je žena prepričala v nakup baterijskega Boscha serije 7, tistega, ki ga lahko prepogneš. Ker je baje dosti enostavnejše in ker bodo tla bolj čista, ker bomo bolj redno sesali, saj ne bo treba za sabo vlačit tiste krave in kabla... In ker je trendy. :) Do takrat pa smo uporabljali cca 10-11 let starega Mieleta 8320 (predhodnik C3). No, nekaj tednov nazaj je omenila, da pa bi mogoče lahko iz garaže nazaj "potegnili" tistega starega Milkota, ker Bosch je sicer resda praktičen, za kakšno resno čistilno akcijo pa to absolutno ni. Jaz pa sem takšnega mnenja že od drugega dneva uporabe. :)

Se pravi - Bosch bo ostal pri hiši za tisto, ko moraš nekaj na hitro posesat. Za vse ostalo pa smo spet na kablu in kravi. :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Vse jasno. Mi smo pač imeli srečo da smo imeli možnost si ga izposodit za en dan. Bi ga pa takoj vzel za ene 250€ kot zmogljivi ročni sesalnik za sesat avtomobile, pulte, elemente...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Tako... nismo komplicirali, nabavili Dyson V15 z vso to goro nastavkov. Zagotovo super zadeva kot nadgradnja na Electroluxa za 250€ sicer pa še eno izmed električnih sranj. Ne rečem da ne potegne dovolj, mati je ultra zadovoljna ker je pač prešla iz elektrike na elektriko ki je boljša ampak tisti ki je do sedaj sesal z spodobnim sesalcem na kabel mu je jasno da ni to to, zagotovo brez pomisleka, odsvetujem. Sedaj se izjavi da je to boljše od Mieleta C3 samo nasmejem. Očitno sva tako jaz kot moja čudna. Kot prvo, C3 ima že v štartu za skoraj 1/3 daljšo krtačo torej z enim potegom zajame skoraj 1/3 več površine. Res da pri klasičnem sesalcu vlečeš voziček in kabel od zadaj ampak ročica za sesanje je ultra lahka, vse poteka hitro in lahkotno. Pri V15 je to težko, ko grem ob robih in predmetih je to težko, krtača riba ob stenske obrobe, omare... zaradi teže celotnega sistema imaš občutek da boš vse spočohal, smeti preko katerih neposredno ne greš z krtačo ne posesa. Prav tako preveril famozno trditev da C3 pušča zadaj prah, preveril z laserjem in Parquet krtačo, nič ne pušča. Možno da ima kolega iz foruma že "eco" verzijo C3 in slabo vleče ali pa sesa na pol moči. Mi pa je V15 všeč kot zmogljiv ročen sesalec za posesat avto ali kaj drugega izven hiše. Kakorkoli super sesalec ampak za tam do 300€... smo bili zagreti tudi mi za menjavo ampak ostajamo...
Pisal sem za tepihe (C3 vs V15).
Na parketu je vseeno - in drži, Dyson ima manjšo širino sesanje v primerjavi s parket krtačo in samo za parket ni v prednosti, prej nasprotno. Ampak parket krtača je meni neuporabna, ker imam precej tepihov, in se mi ne menja nastavkov ves čas, zato je tudi pri C3 v uporabi motorna krtača, ta je pa precej manj v prednosti.
Težek se mi pa ne zdi V15 ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pisal sem za tepihe (C3 vs V15).
Na parketu je vseeno - in drži, Dyson ima manjšo širino sesanje v primerjavi s parket krtačo in samo za parket ni v prednosti, prej nasprotno. Ampak parket krtača je meni neuporabna, ker imam precej tepihov, in se mi ne menja nastavkov ves čas, zato je tudi pri C3 v uporabi motorna krtača, ta je pa precej manj v prednosti.
Težek se mi pa ne zdi V15 ...

Ja, mi pa tepihov nimamo, praktično nič tekstilnega na tleh. Najbolj me moti, da čez palec traja sesanje z Dysonom skoraj 1x dlje kot z Milanom. Razen praktičnosti (priročno stensko stojalo in da je brez kabla) nam ne predstavlja update temveč downgrade. Kar se pa tiče teže, moja je sesala verjetno 5min in je že začela težit da jo roka boli.. :) Motorno krtačo na C3 uporabljamo samo za sesanje jogija, da ga ščetke malo potolčejo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Mi imamo pokončni baterijski sesalec lepo skrit v eni omari na sredi hiše in karkoli je za na hitrco posesat, je super, samo vzameš ga v roke, posesaš in daš nazaj... Sploh pri vhodu in v kopalnici ali pa okoli kuhinjskega pulta, kjer večkrat na hitrco posesamo in glede takih stvari je res super.. (in naš je stal le 127 eur ;))..

Za celo stanovanje pa toplo priporočam uporabo robotskega sesalnika.. ;)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Ja, mi pa tepihov nimamo, praktično nič tekstilnega na tleh. Najbolj me moti, da čez palec traja sesanje z Dysonom skoraj 1x dlje kot z Milanom. Razen praktičnosti (priročno stensko stojalo in da je brez kabla) nam ne predstavlja update temveč downgrade. Kar se pa tiče teže, moja je sesala verjetno 5min in je že začela težit da jo roka boli.. :) Motorno krtačo na C3 uporabljamo samo za sesanje jogija, da ga ščetke malo potolčejo.
Zanimivo, kako različne izkušnje. Meni že to, da C3 poberem iz omare / sestavim/ priklopim kabel / odklopim in nesem dol in spet priklopim / se vmes lomim s sesanjem stopnic plus na koncu spet razstavim v omaro pobere več časa kot da z Dysonom posesam hišo ...
Tepihi + več nadstropij (sklepam, da je pri tebi vse v enem nadstripju) čisto obrnejo up. izkušnjo. V stanovanju brez tepihov bi se verjetno tudi sam odločil za C3. Sploh glede na tzo, da je pol cenejši.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zanimivo, kako različne izkušnje. Meni že to, da C3 poberem iz omare / sestavim/ priklopim kabel / odklopim in nesem dol in spet priklopim / se vmes lomim s sesanjem stopnic plus na koncu spet razstavim v omaro pobere več časa kot da z Dysonom posesam hišo ...
Tepihi + več nadstropij (sklepam, da je pri tebi vse v enem nadstripju) čisto obrnejo up. izkušnjo. V stanovanju brez tepihov bi se verjetno tudi sam odločil za C3. Sploh glede na tzo, da je pol cenejši.

Hiša je sicer dvonadstropna, tepihov res ni, je pa tako da imamo spodaj C3, zgoraj pa Dysona DC33 (kabelaš). Kar se tiče sesavljanja sta oba ves čas sestavljena, samo kabel v vtičnico in gasa (to nas tudi moti ker sesalec skoz nekje v hiši v enem kotu leži). Ko sesam jaz si nesem C3 gor, ne sesam rad z Dysonom, slednji mi je bolj okoren, krtača ni na nivoju C3, pač ne maram ga.