Pokončni baterijski sesalnik

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Mislim, da imam h9 pro.
Gumba ne potrebuješ držat:)

uporabljam samo talno krtačo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
938
113
Emona / Carnium
pri sesanju moraš držati gumb
1701697636196.png

To je tudi mene zmotilo...sicer pa sem zelo zadovoljen z Dysonom. Po dveh letih sem baterijo nadomestil z močnejšo 6000mAh (cca. 35€).
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mogoče Dyson V12 slim. Precej lažji in bolj okreten od ostalih, kar ni zanemarljivo za starejše osebe, baterijo lahko menjaš (servis manj zaradi morebitne opešane ali crknjene baterije), gumb ostane pritisnjen, ne rabiš držat, močan dovolj, laser zelena svetloba, ki ti kaže prah na tleh...

Hja... ta V12 slim, videti je ok. Cena okoli 550€. Zmoti me da za manj denarja dobimo Jimmya H10 Pro ki bi naj bil najboljši sedalec ta moment. Teža ni nek faktor, sedanji sesalec ki ga je imela je imel 4+kg. Vse kar bo pod 2kg bo sedaj wau. Pri Dysonu V15 smo gledali in nas je zmotilo da krtače ni šlo zložiti v tak "kot" da bi lahko z njo sesal pod kavčem kjer ni dost prostora. Nevem kako je z V12 slim ampak dvomim da je kaj "boljše".
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Hja... ta V12 slim, videti je ok. Cena okoli 550€. Zmoti me da za manj denarja dobimo Jimmya H10 Pro ki bi naj bil najboljši sedalec ta moment. Teža ni nek faktor, sedanji sesalec ki ga je imela je imel 4+kg. Vse kar bo pod 2kg bo sedaj wau. Pri Dysonu V15 smo gledali in nas je zmotilo da krtače ni šlo zložiti v tak "kot" da bi lahko z njo sesal pod kavčem kjer ni dost prostora. Nevem kako je z V12 slim ampak dvomim da je kaj "boljše".
Pride zraven vmesnik, ki se "prepogne". Drugače pa je enako kot ostali sesalci. Pri Jimmyu bi mene posebej motila širina aparata. Za kak avto je to bolj švoh opletat. Še V12 slim je včasih predebel oz. bi si želel še daljše nastavke.

Če pa se tega ne rabi, pa meni zgledata precej podobno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pride zraven vmesnik, ki se "prepogne". Drugače pa je enako kot ostali sesalci. Pri Jimmyu bi mene posebej motila širina aparata. Za kak avto je to bolj švoh opletat. Še V12 slim je včasih predebel oz. bi si želel še daljše nastavke.

Če pa se tega ne rabi, pa meni zgledata precej podobno.

Misliš širino motorja ali širino nastavka za sestanje, ali o kakšni širini govoriš?

Pa ravno gledam da V12 Slim nima HEPA filtra? Drži?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Misliš širino motorja ali širino nastavka za sestanje, ali o kakšni širini govoriš?

Pa ravno gledam da V12 Slim nima HEPA filtra? Drži?
Širina samega aparata oz. posode za smeti. Jimmy jo ima prečno.

Dyson ima hepa filter, oz. je enota sestavljena iz enega filtra + rebrasti hepa. Ven se vzame v sekundi, lahko se opere, itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Fullll si mi pomagal s tem podatkom, hvala ti za ta podatek o talno krtači :evil:
Ker dejansko nisi zastavil vprašanja ;)
Ostali nastavki dobro stojijo gor. Samo sesalne moči pa skor nima, če ga primerjam s starim navadnim philipsom. Saj posesa, sam ni to-to, kar bi jaz rad. Po tleh ga rešuje vrteča krtača, ker drugače nebi veliko posesal. Glede na to da si že imel nekaj podobnega, potem ti je jasno kako delujejo... zelo dobro je to, da se polni na stojalu, da mi ni potrebno kabla vštekavat...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ker dejansko nisi zastavil vprašanja ;)
Ostali nastavki dobro stojijo gor. Samo sesalne moči pa skor nima, če ga primerjam s starim navadnim philipsom. Saj posesa, sam ni to-to, kar bi jaz rad. Po tleh ga rešuje vrteča krtača, ker drugače nebi veliko posesal. Glede na to da si že imel nekaj podobnega, potem ti je jasno kako delujejo... zelo dobro je to, da se polni na stojalu, da mi ni potrebno kabla vštekavat...

Zanimivo namreč povsod samo hvaljenje glede moči teh H9 in H10, v smislu da ni močnejših zadev na trgu. Težko komentiram, nisem nikoli sesal s temi palčkami. Doma imamo 2 kabelna sesalca, v enem štoku Miele C3, v drugem Dysona DC33.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Zanimivo namreč povsod samo hvaljenje glede moči teh H9 in H10, v smislu da ni močnejših zadev na trgu. Težko komentiram, nisem nikoli sesal s temi palčkami. Doma imamo 2 kabelna sesalca, v enem štoku Miele C3, v drugem Dysona DC33.
Doma imajo starsi miele na kabel, se mi zdi da prav C3, sam imam jimmy jv83. Tudi jimmy s krtaco posesa po parketu recimo da zadovoljivo, ampak ko das ozji nastavek za prah (ali pa kaj tezjega) iz kaksnih spranj posesat pa ni primerjave. Miele je neprimerljivo mocnejsi od teh baterijskih. Da ne omenjam da na teh baterijskih na srednji ali najvisji stopnji baterija ne zdrzi prav dolgo.

Meni je ta baterijski pac za zraven robota...je pa fajn da ni treba kabla vlacit za sesalcem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in AvtoFun

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Zanimivo namreč povsod samo hvaljenje glede moči teh H9 in H10, v smislu da ni močnejših zadev na trgu. Težko komentiram, nisem nikoli sesal s temi palčkami. Doma imamo 2 kabelna sesalca, v enem štoku Miele C3, v drugem Dysona DC33.
morda ni močnejših, če jih primerjaš z ostalimi "paličnimi". To ne morem komentirat.
Če ga pa primerjaš z unim na kabel, ter še posebno kak starejši model, pred eco norijo, ko so lahko imel po 2000+W... pa so te palčke igrača. Da ga vsak dan zaluafaš je čisto ok.
Eni pravijo, da tudi avto sesajo z njimi... še nisem probal, ker imam karcherja za to in bi si želel, da je še močnejši:))
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Zanimivo namreč povsod samo hvaljenje glede moči teh H9 in H10, v smislu da ni močnejših zadev na trgu. Težko komentiram, nisem nikoli sesal s temi palčkami. Doma imamo 2 kabelna sesalca, v enem štoku Miele C3, v drugem Dysona DC33.
Jaz imam H9 že cca "več kot dve leti" ....sem celo mnenje nekje tu gor napisal....moje mnenje je še vedno isto. Skratka, super sesalec za ta denar....zadostuje našim potrebam.
Evo našel...
1701763629485.png
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Men je Dyson zakon. Imam V10 absolute. Prvič v življenju imam občutek da je ta baterijska igrača kos svoji nalogi in ne rabim zraven še nečesa s kablom.

Totalni zakon mi je ponudba aftermarket nastavkov. Na amazonu je res karkoli bi si človek utegnil zmislit.

Pa končno jim je uspelo rešit, da se lasje ne namotavajo na kartačo ampak končajo v košari. To je bila rak rana čisto vsakega sesalca ki sem ga do sedaj imel.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Imam JIMMY JV85 Pro. Za marsikaj je uporaben, za marsikaj pa je pri vseh v družini sesalec na kabel še zmeraj zakon, ker sesalna moč ni primerljiva.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Men je Dyson zakon. Imam V10 absolute. Prvič v življenju imam občutek da je ta baterijska igrača kos svoji nalogi in ne rabim zraven še nečesa s kablom.

Totalni zakon mi je ponudba aftermarket nastavkov. Na amazonu je res karkoli bi si človek utegnil zmislit.

Pa končno jim je uspelo rešit, da se lasje ne namotavajo na kartačo ampak končajo v košari. To je bila rak rana čisto vsakega sesalca ki sem ga do sedaj imel.
Iščem kakšen dober nastavek za sesanje avta. Ožje, tanjše za špranje. Si kaj opazil?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Baje so bili ful dobri za smešno ceno Shunzaoti Z11 in Z13 na GeekB, pa so žal pošli in jih ne bo več. :(
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ste se kar razpisali... torej če potegnem črto, ni to to...

No do sedaj je mati imela to:


In je bil tako-tako. Noben presežek. Če daš 100% zraven pač pričakuješ nek preskok...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ste se kar razpisali... torej če potegnem črto, ni to to...

No do sedaj je mati imela to:


In je bil tako-tako. Noben presežek. Če daš 100% zraven pač pričakuješ nek preskok...
Glede na tale jajc od Electroluxa je večina kar je bilo predlagano tukaj konkreten preskok v sami uporabnosti. Ampak če nočeš videt, pač nočeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique