Pokončni baterijski sesalnik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo.
sesalnik mi crkuje, rabimo novega. Rad bi baterijskega in pokončnega. Sesalo se bo trda tla v manj kot 100m2 in dva avta.

Preden kdo predlaga Dysona so predragi. Ne dam 500-700 za sesalnik.

Hvala.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Mi imamo Boscha. Že kar nekaj let, takega modela se verjetno ne dobi več, ampak kar hočem povedati je, da če nam odlično služi že toliko let, je bil prava odločitev. Tudi baterija je po občutku še vedno taka kot je bila na začetku.

Ni pa primeren za sesanje avta. Za ta namen je prevelik in preneroden in ima premalo podtlaka.
Za avto je bolje kupiti najcenejši sesalec na kabel in ga imeti kar v garaži.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Mi imamo Boscha. Že kar nekaj let, takega modela se verjetno ne dobi več, ampak kar hočem povedati je, da če nam odlično služi že toliko let, je bil prava odločitev. Tudi baterija je po občutku še vedno taka kot je bila na začetku.

Ni pa primeren za sesanje avta. Za ta namen je prevelik in preneroden in ima premalo podtlaka.
Za avto je bolje kupiti najcenejši sesalec na kabel in ga imeti kar v garaži.
Jaz se moji kupil Makita sesalec...Sebi pa baterijo..Ona sesa, jaz mam pa za flex&bormašino gonit...Win-Win
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Mi imamo Boscha. Že kar nekaj let, takega modela se verjetno ne dobi več, ampak kar hočem povedati je, da če nam odlično služi že toliko let, je bil prava odločitev. Tudi baterija je po občutku še vedno taka kot je bila na začetku.
Jaz sem kupil pred slabimi 3 leti Bosch baterijski sesalnik, 2v1. Nov je imel oglaševan čas delovanja baterije 45 minut, tako je bilo tudi v praksi. Doma smo ga uporabljali kot 2. ali 3. sesalnik, pa oba avta sem sesal z njim. No, po letu in pol uporabe je baterija upehala na pol, po dobrih dveh letih je zdržala samo še nekih 10 minut, po dveh letih in pol in še danes pa manj kot 5 minut delovanja. Sam sem razočaran, ker je bila takrat retail cena sesalnika po spominu sodeč preko 300 €, danes pa je žal samo še za v smeti.
Tako, da se tudi sam priporočam za kakšen nasvet, Boscha pač ne bom več kupil, ker je tudi kvaliteta izdelave oz. plastika bolj boga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Mi smo najprej imeli boscha, vendar je zelo hitro spustil dušo. Najprej baterija, potem še mehanska okvara. Potem smo vzeli Dyson V10. Super sesalec, vendar za sesanje avta ni najbolj primeren. Filtre je pri nas praktično nemogoče dobiti, kar se mi zdi čudno saj Dysone najdeš praktično povsod... Če bi zdaj kupoval, bi verjetno pogledal Xiaomi Jimmy...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.033
113
za šankom
sam imam že nekaj let jv53, baterija še vedno drži in sesa še vedno dobro,tudi krtača za sedežno in vzmetnico je top, takrat je bil cca 160 eur, starša imata sedaj nekje 2 leti,malo manj jv85 pro, top baterija top sesalna moč, novejših ne poznam,se jih pa ne da kupiti več iz kitajske, ker imamo od 1.1.23 v sloveniji ekskluzivnega zastopnika, jv85pro je bil na bg v akciji takrat 240eur
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.033
113
za šankom
sorry ne bg ampak geekbuying

ni veliko cenejši kot pri nas
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Saj je pisal Tomsonman da je z novim letom Smartus? Dobil ekskluzivo za slovenski trg. Zato ga verjetno tudi gb ne pošilja več v slo. Pocukaj ga za rokav ali ima kakšno kodo za popust oz. Poglej v njegovo temo če je kakšna objavljena.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Berem in se čudim, ker res več ne vem iz katerega planeta sem jaz. Dejansko tukaj poteka debata o sesalcih in katerega kupit. Potem vidim, da imate nekateri kar po tri sesalce doma, morda celo več. Cene sesalcev so me po sploh na rit vrgle. Pismo jaz sem pred 6imi leti ostal brez sesalca. Šel sem v prvo trgovino, ki mi je padla na pamet, slučajno je bil Merkur. Prodajalki povedal, da rabim navaden sesalec na kabel in kateri je najcenejši. Pokazala mi je enega od Gorenja za 60 eur. Kupil in ugotovil, da sesa 10x bolje, kot stari in še danes enako dobro dela. Ajde, še nekako razumem, če se kupuje kakšno bolj zajebano in upravičeno drago gospodinjsko napravo pa se malo pozanimaš. ...ampak sesalec?' Brez zamere ampak jaz res ne spadam na ta svet. Niste vi čudni, jaz sem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Jah fora je da so sedanji (hi end) baterijski sesalci močnejši (sesalna moč) od tvojega Gorenja na kabel in dejansko povsem zamenjajo klasične sesalnike. Slabost so nizka avtonomija in majhen koš za smeti. Realno pa če imaš doma stanovanje kjer se ti lahko pase robotski sesalnik, pa enga takega pokončnega akumulatorskega ne rabiš nobenega drugega. No mogoče še enega za delavnico (industrijskega).
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Piše da ne dostavljajo več v Slovenijo, škoda. Hvala za Feedback o Jimmyju.
Na geekbuy s kodo je bil cca 310€. Tako, da una cena gor je kar ok, če ga takoj dobiš. Jaz sem ga (pred)naročil pred novim letom (nekej februarja naj bi prišel), ker so v fb skupini omenjal, da je res hud in, da jih po novem letu ne bo mogoče več naročit. Samo še preko uradnega dilerja v slo... Če mi ne bo všeč, bo iskal novega lastnika:)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Dobro leto imam jimmy jv 85 pro. Cena je bila takrat 230.
Prvi baterijski sesalec pri hiši, če zanemarimo robota. Uporaben, da nekaj na hitro posesaš, denimo gladka stopnišča. Baterija na full moči verjetno ne zdrži niti 10 minut in nikoli ni. Nisem pa zaznal, da bi kapaciteta kaj padla. Vsekakor tudi nisem zaznal, da bi to bila naprava, ki bi sesala z neko čudežno močjo. Če je kaj resnega za posesati, denimo primerno umazan avto, potem se potrudim in vzamem skoraj dve desetletji starega forwerka in končam v "trenutku" proti tej baterijski igrački. Res je tam zezanje s kablom, ampak sesalna moč je v vsakdanji uporabi krepko večja, nastavki širši, globinska krtača dejansko nekaj dela.
Ni ravno naprava brez katere ne bi preživeli. Se uporablja skoraj vsak dan za kako minuto, ampak po mojem to ni nadomestilo za nek povprečen sesalec na kabel.