Kriza in recesija

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
Gradbinci imajo vedno manj delovne sile. Zato so vedno bolj zasedeni. Pač ne more sestaviti se ene ekipe da bi več posla prevzel...
Cene materialov so se nekako umirile. Delovna sila pa leti v nebo (vsaj tisti kolikor toliko sposobni)... Kar nekaj jih je zaprlo oziroma so se prestrukturirali zaradi pomanjkanja sposobne delovne sile..
Država je že nekaj časa nazaj ustavila projektivo novih cest itd. Tako da ko se 2. Tir zaključi bo konec romantike. V Ljubljani se kohezija tudi počasi zaključuje.

Cene stanovanj pa dolgoročno ne bodo krepko padle...bodo morda v kakšni nasedli naložbi... Mimogrede: Če nekdo kupi s krediti za 100 in ga na koncu to stane 170 (obresti itd) ne bo prodajal stanovanja za 90 kvečjemu za 171.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.757
6.356
113
Sami analitiki.

nemcija bi mogla bit po napovedih tu gor ze dve leti prakticno na pragu prezivetja, cene nepremicnin so tam menda tako padle da so napol zastonj, zdej bodo pa se v LJ…

dejmo s stevilkami na plano, ne sam neke kvazi analize iz pete potegnjene kle gor pisarit.

napiste kje so te nepremicnine k jim pada cena, kje so nasedli projekti….investitorji za to obstajajo, se procente vam bo kdo dal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
Sami analitiki.

nemcija bi mogla bit po napovedih tu gor ze dve leti prakticno na pragu prezivetja, cene nepremicnin so tam menda tako padle da so napol zastonj, zdej bodo pa se v LJ…

dejmo s stevilkami na plano, ne sam neke kvazi analize iz pete potegnjene kle gor pisarit.

napiste kje so te nepremicnine k jim pada cena, kje so nasedli projekti….investitorji za to obstajajo, se procente vam bo kdo dal.
Kateri projekti bodo nasedli se bo videlo čez čas.. so mi pa povedali večji investitorji, s katerimi sem delal da so morali spustiti ceno za cca 10% pod pričakovano da so prodali nepremičnine. Poleg tega so zaenkrat ustavili nove projekte. Jih ob priliki vprašam zakaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Kateri projekti bodo nasedli se bo videlo čez čas.. so mi pa povedali večji investitorji, s katerimi sem delal da so morali spustiti ceno za cca 10% pod pričakovano da so prodali nepremičnine. Poleg tega so zaenkrat ustavili nove projekte. Jih ob priliki vprašam zakaj...
Tudi zato ker ni vec zastonj kreditov na bankah, kupci pa tudi ne zelijo biti vec banka (kupovati/placati stanovanja na sliki, sicer kmet se travo kosi letos
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Sami analitiki.

nemcija bi mogla bit po napovedih tu gor ze dve leti prakticno na pragu prezivetja, cene nepremicnin so tam menda tako padle da so napol zastonj, zdej bodo pa se v LJ…

dejmo s stevilkami na plano, ne sam neke kvazi analize iz pete potegnjene kle gor pisarit.

napiste kje so te nepremicnine k jim pada cena, kje so nasedli projekti….investitorji za to obstajajo, se procente vam bo kdo dal.
Najdi mi na slo obali/primorski stanovanje za manj kot jurja pa pol/m2.
Res da je staro 100 let skoraj, potrebno obnove ampak tudi novejsa so cenejša od naših.
Zakaj ze?
Zato ker so plače v Italiji nižje?
Turisti in tajkuni se niso slisal za Trst?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.003
5.218
113
Mogoče pa samo nočejo živeti v svoji vukojebini.


FB_IMG_1714281221902.jpg
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Kar nekaj jih je zaprlo oziroma so se prestrukturirali zaradi pomanjkanja sposobne delovne sile..
In to očitno traja že kar nekaj časa, sem se spomnil na prenovo bajte kakih 7 let nazaj. Glavni mojster starejši možakar, one man band gradbena firma, mali tovornjaček / kombi s kesonom, izkušen mojster svojega posla. Ampak zgaran, prej bi ga poslal v penzion, kot na gradbišče. Pa je sam mešal malto in gonil štemarco, pri 60+ letih. Je povedal, da se je dolga leta trudil povečati ekipo, zaposliti enega pomočnika, pa je obupal.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
In to očitno traja že kar nekaj časa, sem se spomnil na prenovo bajte kakih 7 let nazaj. Glavni mojster starejši možakar, one man band gradbena firma, mali tovornjaček / kombi s kesonom, izkušen mojster svojega posla. Ampak zgaran, prej bi ga poslal v penzion, kot na gradbišče. Pa je sam mešal malto in gonil štemarco, pri 60+ letih. Je povedal, da se je dolga leta trudil povečati ekipo, zaposliti enega pomočnika, pa je obupal.
In potem pravimo, da ne rabimo “južne” delovne sile? Je pod črto draga (slabo narejeno zaradi neznanja, pride cela familija gor in imamo z njimi datne stroške…) ampak brez njih izgleda, ne prezivimo vec.
 

B81

22. jul 2007
34.571
9.007
113
In potem pravimo, da ne rabimo “južne” delovne sile? Je pod črto draga (slabo narejeno zaradi neznanja, pride cela familija gor in imamo z njimi datne stroške…) ampak brez njih izgleda, ne prezivimo vec.
Torej pomeni, da naj pride cela familija, ki bo požrla 2k eur od države zato, da bo ded tu delal in zaslužil 2k eur, vse z namenom, da bomo mi gradili? Dobra matematika tole :rolleyes:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.966
5.043
113
In potem pravimo, da ne rabimo “južne” delovne sile? Je pod črto draga (slabo narejeno zaradi neznanja, pride cela familija gor in imamo z njimi datne stroške…) ampak brez njih izgleda, ne prezivimo vec.
Saj lahko delajo pri nas, denar pa pošiljajo domov v Kosovo Republjik. Zakaj jim omogočat da uvažajo žene, otroke, dobivajo stanovanja...