Zizek in Peterson

13. jul 2011
2.677
625
113
Jaz pričakujem, da bo Žižek teoretiziral do onemoglosti, Peterson ga bo pa nazaj zabijal in mu dokazoval, da je njegova teorija en drek vredna, ker v praksi ne deluje.
Na koncu bosta oba ostala na svojem, navijači pa tudi.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
a bo kak (live) stream?

PS: glede Peterson, da je 0 filozof in dokazi, podobno se lahko vprašamo kje so dokazi, da je Zizek bebcek (post N2).
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Ja, ker je res težko primerjat ene par cifer npr. prodajo knjig, youtube oglede, obisk na tourih ipd...

Nemejebat sej tolk zarit je treba bit, da je 1 lohk tud 8, spoli ne obstajajo in so socjalni konstrukt ipd.


O Presneto, kakšen argument!

Lohk še malo nadaljujemo. "Klapovuhi so v strokovnih krogih čista nula v primerjavi z Demolition Group"

Malecky: " A res? Kolk zabit moraš bit, da ne vidiš, da ma hit Klapovuhov Naša babica je zobe izgubila 2,7 miljona ogledov, Mesečina od Demolition group pa samo 63.000"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
O Jordanu Petersonu, kontroverznem kanadskemu psihologu, je bilo prelitega že preveč črnila, za čuda pa zgolj od skupine, ki Petersonu podeljuje strokovno avtoriteto, ni slišati ne bu ne mu, kaj šele bolj artikulirane opredelitve do njegovih stališč. Zakaj psihologi molčijo? Kaj pomeni za stroko, da je njen najbolj (zlo)slaven predstavnik pridigar sodobne konservativne misli? In kaj pove o stroki to, da njene ugotovitve tako prikladno služijo ideji, da so družbene nepravičnosti v resnici pravične?
O tem sem povprašala Petersonovega kolega, priznanega ameriškega profesorja Jamesa Kaufmana. »Kdo si pa upa?« je odvrnil. »Kdor bi ga kritiziral, bi bil sam deležen rafala internetnih trolov, ki častijo Petersona. Ni vredno.« Kaj pa Univerza v Torontu, kjer Peterson predava? »Seveda so v veliki zagati, kakšna sramota… Če bi ga odpustili, pa bi zgolj potrdili njegovo mnenje o politično korektni, levičarsko pristranski univerzi in še podžgali pravičniški boj njegovih privržencev.«
Vir:
Žal je članek zaklenjen. Se pa že veselim debate s Žižkom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Katera pa so tako ekstremna stališča, da jim dela sramoto in razmišljajo, da bi ga odpustili?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Je bil kak primer posnet od Petersona, ko ni hotel uporabit zaimkov?

povedal je da jih ne bo, oz to pove vsakič, ker tega pač ne moreš zathtevat od njega ... free speech pa to ...

sicer je pa meni zanimivo ... da praktično vsi tuji mediji o zizku pisejo kot hardcore komunistu ... pri nas je pa smatran za ? nekaj sredinskega ne :cool:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Hecno je, da si desni lastijo Petersona, meni se ne zdi nič kaj posebno desničarski niti revolucionaren.
Govori o precej običajnih zadevah, o ZKP pravzaprav.
Podobno kot narod drvi na predavanja Juhanta, čeprav ravno tako govori o ZKP.
Žižek je pa en tak zanimiv hibrid. Ne skriva določenih teoretičnih simpatij do marksizma/komunizma, vseeno ga je težko kar označit za komunista, če je javno kritiziral prejšnji režim in celo protestno izstopil iz KP ob izbruhu afere oz. procesu proti JBTZ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey