Voda iz plastične embalaže

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
309
63
Nekaj podobnega imam že 25 let pred plinskim pretočnim bojlerjem - prejšnji je bil po 20 letih popolnoma brez kamna.

Stvar ni slaba vendar je potrebno da se "vodofos" redno menja. Ker drugače če se raspusti ti pobegne v instalacijo ter je potrebno potem čistiti. Običajno če se to zgodi potem se zaustavi na perlatirjih. Vse pa zavisi kolikšen je pretok.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za vodni kamen filter.
Ampak ima smisel predvsem za pomivalni in pralni stroj, Vodni kamen ne škoduje zdravju ljudi (in živali), pač pa zdravju aparatov.
Oprosti, ampak filter za vodni kamen ne obstaja. Vodni kamen je raztopljen v vodi in ga s filtriranjem ni mogoče odstraniti.

Obstajajo kemični mehčalci (fosfati) ampak ta zadeva potem žal ni pitna. Varno mehčanje je pa preko ionskega izmenjevalca - tja ko potem tabletirano sol dodajaš - enak princip uporabljajo pomivalni stroji.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Kaj pa potem te zadeve?

1704902168986.png
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Oprosti, ampak filter za vodni kamen ne obstaja. Vodni kamen je raztopljen v vodi in ga s filtriranjem ni mogoče odstraniti.

Obstajajo kemični mehčalci (fosfati) ampak ta zadeva potem žal ni pitna. Varno mehčanje je pa preko ionskega izmenjevalca - tja ko potem tabletirano sol dodajaš - enak princip uporabljajo pomivalni stroji.
Še sem živ.

No sem se potrudil - točno takega imamo: https://moja-voda.si/vodni-filtri-s...-mehcalec-vode-dosing-phos-3830017080897.html

Not pride prah, ki se ga "strdi" z destilirano vodo in potem ga rahlo liže dva ali tri mesece (včasih še več), pač odvisno koliko vroče vode stočiš. Je pa pretok skozi tole nastavljiv in dejansko se meša z "navadno" vodo, ki teče mimo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Še sem živ.

No sem se potrudil - točno takega imamo: https://moja-voda.si/vodni-filtri-s...-mehcalec-vode-dosing-phos-3830017080897.html

Not pride prah, ki se ga "strdi" z destilirano vodo in potem ga rahlo liže dva ali tri mesece (včasih še več), pač odvisno koliko vroče vode stočiš. Je pa pretok skozi tole nastavljiv in dejansko se meša z "navadno" vodo, ki teče mimo.
Za sanitarno vodo je zadeva ok, saj tistega ne piješ. Cele hiše pa jaz ne bi gor priklopil ker zadeva ni ravno nedolžna.

Me pa fascinira da smo prišli v tej temi od strahu pred pitjem iz plastike do namenskega dodajanja škodljivih kemikalij v vodo :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Za sanitarno vodo je zadeva ok, saj tistega ne piješ. Cele hiše pa jaz ne bi gor priklopil ker zadeva ni ravno nedolžna.

Me pa fascinira da smo prišli v tej temi od strahu pred pitjem iz plastike do namenskega dodajanja škodljivih kemikalij v vodo :bonk:
Kaka sanitarna voda? Vsa topla voda v hiši je mešana s tem. Naliješ vročo vodo v pisker za špagete ali pa za juho,...

Res pa si za jutranji čaj in ženi za kavo vedno nalijem mrzlo vodo.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Je pa res,da vsake toliko časa ljubljanska voda ni pitna. Takrat je dobra tudi ustekleničena
Voda v omrežju vo-ka je klorirana le občasno in po potrebi. Odkar je iz uporabe izključen Brest, je tega precej manj (tudi sam okus je bil drugačen). Ko smo okoli leta 2005 delali rezervno vrtino v Podmolniku, je bil to, če se prav spomnim, mikrobiološko najkakovostnejši vir za ljubljansko omrežje. Ali so ta vir kdaj dejansko uporabili, ne vem.
Najkakovostnejši viri v Sloveniji so pa vrtine okoli spodnje postaje žičnice Krvavec (cca.1995) in Kostel na Dolenjskem (polnilnica Costella, okoli l. 2010).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in 8888

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Voda v omrežju vo-ka je klorirana le občasno in po potrebi. Odkar je iz uporabe izključen Brest, je tega precej manj (tudi sam okus je bil drugačen). Ko smo okoli leta 2005 delali rezervno vrtino v Podmolniku, je bil to, če se prav spomnim, mikrobiološko najkakovostnejši vir za ljubljansko omrežje. Ali so ta vir kdaj dejansko uporabili, ne vem.
Najkakovostnejši viri v Sloveniji so pa vrtine okoli spodnje postaje žičnice Krvavec (cca.1995) in Kostel na Dolenjskem (polnilnica Costella, okoli l. 2010).

btw.

Costella bo po tanovem Zala. Pececnik, ce se ne motim...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.005
5.719
113
blizu močvirne prestolnice
Reflex Radgona. Ampak brez pridne žene in ostalih uporabnikov bo tudi to steklo kamnito. Če se tisto cunjo sproti obrišeš lijak, steklo ima enkrat tedensko žena zelo malo dela. Samo morajo vsi od otrok do moža to redno obrisati. Nobena znanost