Je v Zagrebu strmoglavilo brezpilotno letalo iz Ukrajine

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Rusi so sestrelili Korejce desetletja nazaj.
Za sestrelitev nad Ukrajino se pa bo verjetno kaj kmalu objavilo poročilo brez pritiskov Rusije.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Se točno ve

"Točno" pomeni podkrepljeno z dokazi...Edino, kar je dokazano je to, da je letalo sklatil BUK ruske izdelave. Kdo ga je izstrelil in od kod je bilo izstreljeno ni bilo nikoli dokazano, obstajajo domneve.
Vsekakor pa je mimo, da je preiskavo vodila država, ki je na krovu nesrečnega letal imela več kot 60% svoji državljanov. Preostale države, ki so bile v skupini JIT, so bile Avstralija (imela svoje ljudi na krovu), Malezija (njeno letalo in tudi malezijski potniki), Belgija in Ukrajina, medtem ko so takoj zavrnili Rusijo (pa se še sploh ni vedel vzrok nesreče). Kako je lahko bila Ukrajina v JIT, Rusija pa ne? Najbolj vesel "razsodbe" je bil Zelensky, medtem ko je njegov pilot (Vladyslav Voloshyn), ki bi po eni od teorij naj bil kriv za sestrelitev, naredil samomor, ko je izvedel, da se v povezavi z nesrečo omenja njegovo ime?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in mirsi

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Končno poročilo nizozemcev pa tudi ni ugotovilo krivca. Je pa ugotovilo, da ukrajinska zračna kontrola nebi smela poslat letala tja.
To seveda ni res. Poročilo je ugotovilo, da je dotični BUK prišel iz Rusije in proti 3 Rusom in enemu Ukrajincu so dejansko vložene obtožnice.

Da bi moralo bit nebo nad Ukrajino zaprto je pa seveda tudi del zgodbe. Ampak letalo so dol sklatili Rusi.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

To seveda ni res. Poročilo je ugotovilo, da je dotični BUK prišel iz Rusije in proti 3 Rusom in enemu Ukrajincu so dejansko vložene obtožnice.

Da bi moralo bit nebo nad Ukrajino zaprto je pa seveda tudi del zgodbe. Ampak letalo so dol sklatili Rusi.

Nikoli ni bilo ugotovljeno, da je dotični BUK prišel iz Rusije. To so domneve Nizozemcev, dokazati pa nikoli niso mogli. Neke fore so imeli z Google Maps in nekimi slikami konvojev, ki so bili v bližini, potem pa so kar naprdnili, da so en sistem peljali čez mejo, sestrelili letalo in odpizdili nazaj, a dokazov nimajo nobenih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi
I

Izbrisan uporabnik 474

Aja, RAW podatkov iz Ruskih radarjev tudi niso želeli (ker Rusija ni bila del skupine), čeprav so nazorni kzali, da je bil BUK izstreljen iz območja, ki je pod nadzorom Ukrajine in ne pro-ruskih separatistov. Nizozemci pa so vzeli druge podatke radarjev, ki so sicer kazali povsem enako sliko, edino zelo so povečalo "območje tolerance" - tako zelo, da je zajelo še pro-rusko regijo in takoj je to postalo de-facto izstrelišče...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Sami strateški strokovnjaki tukaj. A to si ti točno bil v tisti skupini, ki je to raziskovala ali si te fakte dobil na YT od influencerja?
Sam prašam, ker sam ne verjamem nobenemu več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Aja, RAW podatkov iz Ruskih radarjev tudi niso želeli (ker Rusija ni bila del skupine), čeprav so nazorni kzali, da je bil BUK izstreljen iz območja, ki je pod nadzorom Ukrajine in ne pro-ruskih separatistov. Nizozemci pa so vzeli druge podatke radarjev, ki so sicer kazali povsem enako sliko, edino zelo so povečalo "območje tolerance" - tako zelo, da je zajelo še pro-rusko regijo in takoj je to postalo de-facto izstrelišče...
Hudič je, če so raziskave nesreč odvisne od trenutne politike. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
‘Jarunski’ dron pripadao je ukrajinskim vojnim snagama
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
to je že blo zdavnej jasno da je ukrajinski, če so edini, ki jih še imajo.

pa kaka bomba?
budale, če bi bla bomba, pa če bi eksplodirala bi mal večji krater nastal, sploh ko govorijo o 120kg bombi, tam če bi ruknala bi pomoje orng lukna nastala. krater je od zrakoplova. to mal hrvateki napihujejo, da bojo pomembni.
še sreča, da ni padla v slo, to bi še blo potem pisanja pa raziskovanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.958
113
Hrvatje iščejo samo pozorbost, pa so so izmislili še bombo. Plenkovič pa je itak budalo prve vrste, in pametuje čisto po svoje. Pa tolko vojne so dali skozi, pa bi lahko vedeli, da pri 120kg exploziva okoliške stavbe ostanejo brez stekel.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Ne govori se o bombi temveč o eksplozivu.
In to je bilo na dronu in je na skoraj vsakemu letalniku - z njim se odpre loputo pod katero je padalo.
Pri takemu dronu pa je verjetno namenjeno tudi samouničenju snemalne in podobne tehnike ;)
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.939
1.253
113
Mene bolj zanima zakaj nočejo objaviti podatkov iz črne skrinjice od tistega Malezijskega aviona.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
NATO: vsaka članica sama nadzira svoje 'nebo'!
NATO se aktivira na zahtevo članice.

Ali imajo Hrvatje res takega nadzornika zračnega prostora?