Je v Zagrebu strmoglavilo brezpilotno letalo iz Ukrajine

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
To je ena logika. Lahko pa so ga ravno zato poslali Rusi. :)
Se bo kmalu izkristaliziralo, kako je na stvari.
Jaz še vedno ne morem verjeti, da NATO z vsemi Awacsi in vsemi ostalimi špijonskimi zadevami, ki so trenutno v zraku in na tleh operativne, še vedno ne ve, od kje je ta zadeva priletela.
Ne verjamem, nekaj mora biti v ozadju in bolj stavim na to, da je zadeva ukrajinska, kot pa ruska, zato pa molčijo. Ker, če bi bila ruska, bi takoj zgobcali v javnost.
Itak so pa povedali, da je prišla preko Romunije in Madžarske na Hrvaško. Torej so vedeli in verjetno tudi prekleto dobro vedo, iz kje je bila izstreljena.
Toliko o vsemogočnem Natu, ki nas bo varoval. Namesto, da bi to sklatili dol nad kakšnim gozdom, so lepo pustili, da pade kjerkoli že. Samo sreča, da ni bil kdo ubit ali poškodovan.
Pa verjetno so “specialci” popucali največje dele kolikor so imeli časa, preden so ljudje prišli.

PS: prosim, da mi rusofili ne likeate tega posta.
PS2: čisto možno pa je tudi, da je zadeva ruska, pa nimajo jajc povedat Putinu, da je to korak preveč. Pa se delajo, da ne vedo nič. V tem primeru sem prepričan, da bo kmalu sledilo naslednje stopnjevano “presenečenje” z njegove strani. Prvi test so bila verjetno ruska letala v finskem zračnem prostoru.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Robert

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Jaz še vedno ne morem verjeti, da NATO z vsemi Awacsi in vsemi ostalimi špijonskimi zadevami, ki so trenutno v zraku in na tleh operativne, še vedno ne ve, od kje je ta zadeva priletela.
Ne verjamem, nekaj mora biti v ozadju in bolj stavim na to, da je zadeva ukrajinska, kot pa ruska, zato pa molčijo. Ker, če bi bila ruska, bi takoj zgobcali v javnost.
Itak so pa povedali, da je prišla preko Romunije in Madžarske na Hrvaško. Torej so vedeli in verjetno tudi prekleto dobro vedo, iz kje je bila izstreljena.
Toliko o vsemogočnem Natu, ki nas bo varoval. Namesto, da bi to sklatili dol nad kakšnim gozdom, so lepo pustili, da pade kjerkoli že. Samo sreča, da ni bil kdo ubit ali poškodovan.
Pa verjetno so “specialci” popucali največje dele kolikor so imeli časa, preden so ljudje prišli.

PS: prosim, da mi rusofili ne likeate tega posta.
PS2: čisto možno pa je tudi, da je zadeva ruska, pa nimajo jajc povedat Putinu, da je to korak preveč. Pa se delajo, da ne vedo nič. V tem primeru sem prepričan, da bo kmalu sledilo naslednje stopnjevano “presenečenje” z njegove strani. Prvi test so bila verjetno ruska letala v finskem zračnem prostoru.

Lahko pa da je opozorilo Hrvatom. A ni Plenković? dal izjavo, da bo poklical domov vse hrvaške sile, ker to ni njihova vojna? Ne vem, če ima smisel...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ne, nismo SI izbrali strani v vojni in ne, NISMO v vojni z Rusijo. Če si si ti tako zastavil, je to tvoj problem, ne posplošuj pa tega na ostale in ne etiketiraj ostalih na osnovi tvojih prepričanj.
Jaz v tej vojni nisem izbral strani, ker ni moja vojna. Je vojna med Rusijo in Ukrajino. Nisem Rus in nisem Ukrajinec. Nisem čustveno vpleten ne v eno in ne v drugo stran. Rusijo sem (večkrat) obsodil za vojno in je samo Rusija in Rusija edina kriva, da vojna sploh je. Žal pa niso stvari črno bele - ni za vsako sranje avtomatsko kriv Rus in ni za vsak goreč tank na sliki kriv Ukrajinec.
Na začetku je Putko omenjal krivdo nekaj v zvezi z 8 leti. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Jaz še vedno ne morem verjeti, da NATO z vsemi Awacsi in vsemi ostalimi špijonskimi zadevami, ki so trenutno v zraku in na tleh operativne, še vedno ne ve, od kje je ta zadeva priletela.
Ne verjamem, nekaj mora biti v ozadju in bolj stavim na to, da je zadeva ukrajinska, kot pa ruska, zato pa molčijo. Ker, če bi bila ruska, bi takoj zgobcali v javnost.
Itak so pa povedali, da je prišla preko Romunije in Madžarske na Hrvaško. Torej so vedeli in verjetno tudi prekleto dobro vedo, iz kje je bila izstreljena.
Toliko o vsemogočnem Natu, ki nas bo varoval. Namesto, da bi to sklatili dol nad kakšnim gozdom, so lepo pustili, da pade kjerkoli že. Samo sreča, da ni bil kdo ubit ali poškodovan.
Pa verjetno so “specialci” popucali največje dele kolikor so imeli časa, preden so ljudje prišli.

PS: prosim, da mi rusofili ne likeate tega posta.
PS2: čisto možno pa je tudi, da je zadeva ruska, pa nimajo jajc povedat Putinu, da je to korak preveč. Pa se delajo, da ne vedo nič. V tem primeru sem prepričan, da bo kmalu sledilo naslednje stopnjevano “presenečenje” z njegove strani. Prvi test so bila verjetno ruska letala v finskem zračnem prostoru.
Kot sem predvideval, je NATO dobro vedel, kaj gre proti Hrvaški.
Iz Nata so sporočili, da so spremljali pot objekta, ki je na koncu strmoglavil v Zagrebu. Kot so dejali, incident preiskujejo hrvaške oblasti.

Toliko o tem, da smo varni, ker smo v NATU in da nas bo NATO zaščitil. Še enega usranega letalnika iz 70let prejšnjega stoletja očitno niso sposobni varno uničiti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Ne bo držalo, da Rusi niso opazili, nekaj časa so ga spremljali z lovci, ampak ker so videli, da je mali civilni in nenevaren, ga niso sestrelili.
Pilota so potem slavili kot heroja, ker naj bi kao shebal rusko protizračno obrambo, no ko je zaklal še sodelavko, je izginil iz medijev.
HVALA!
Za take stvari so prjatli na ALTER-ju !
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Omenjajo, da je brezpilotno letalo imelo dva padala. Zakaj se padala niso aktivirala, ko je sfalilo goriva. Verjetno jih ima zaradi tega? Odpovedala tehnika zaradi rje.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Ruska vojska =?
NATO = ?
vojna = ?
in vsi so 'papirnati tiger'!
Vsaka Vojska = papirnati tiger
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
glede na slike in kaj so rekli, so se padala aktivirala (ko je zmanjkalo čorbe) ampak verjetno padal in opreme niso kaj preverjali in vzdrževali in so se vrvice potrgale in dron bum na tla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Za razliko od Rusov, kateri klatijo dol civilna letala.
Glej, jaz nimam z Rusi nič.
Nato pa ima do mene (preko pogodbe s Slovenijo, za kar tudi plačujemo in dajemo našo vojsko na razpolago) baje obveznost, da me zaščiti. Toliko o zaščiti. Mi bodo na spomenik napisali pot letalnika, ki mi bo strmoglavil na glavo. Za to je Nato očitno dober. Namesto da bi ga že nekje nad Romunijo nad kakšnim gozdnatim področjem sestrelili.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Kako se točno ne ve?

Aja, tisti, ki je dokazano kriv kaže s prstom na onega drugega. Potem bo pa že res nedokazano.
Eni kažejo s prstom na drugega in obratno.
Končno poročilo nizozemcev pa tudi ni ugotovilo krivca. Je pa ugotovilo, da ukrajinska zračna kontrola nebi smela poslat letala tja.

Kakorkoli, hotel sem povedat, da tudi Američani sklatijo kakega civilnega, kot npr IRA655 - so ga sklatili iz ameriške letalonosilke in ubili 274 ljudi. Niso vedno za vse rusi krivi.