Ženske in kompleksi pri tankanju

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Vprašanje: Spoznal sem en kup samostojnih in neodvisnih ženk, ki imajo probleme it tankat avto. Ni ji problem dati denar, ampak ji je problem iti na pumpo, vtaknit pištolo v avto, in it plačat. WTF!?

Poznam od kolega mami. On ali sestra morata iti tankat avto. Ona ga že ne bo. da denar in morata otroka iti tankati. Ko sem jo vprašal zakaj tega ne more, sem dobil odgovor, da se to ne sprašuje.

Sodelavka, samska 35, močna in neodvisna ženska :) dostikrat prosi nas sodelavce če ji lahko tankamo avto. Pumpa je 50 m od tam kjer delamo. da ti 50 eur in ji greš tankat (dostikrat izgovor, pejd po tavelko Milko na Petrol pa dej mi ga še tankaj).

Pa hodil sem ene 3 mesece z eno ki me je tudi nekajkrat prosila če ji grem tankat, da to sovraži.

Mi lahko kdo to objasni?

Fobije, nesposobnosti, feminizem... Ne razumem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Kdor misli, da bi morala črpalka zgledati drugače, lahko postane samostojni črpalkar. Pa bo pač videl, kako bo poslovno uspešen. Ali pa odpre pogodbeno pošto in poskuša preživeti samo od prodanih znamk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
A ni bilo tako, da so bile včasih črpalpe last Petrola... Sedaj so lastniki privatniki, ki imajo koncesijo? Dobra poteza Petrola... videli so kje izgubljajo in so dali v najem... Podnajemnik pa znajdi se... in so prišle vse te dodatne storitve...

Ne vem, nobeden noče stati v vrsti, jaz res ne... potem pa pred tabo plača 5 položnič, vpiše loterijo (to mora obračunati isti človek na drugi blagajni)... Pride pa s kolesom na Petrol...

Če imam srečo prletim tisto postajo, kjer lahko plačam direkt na postaji...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Kdor misli, da bi morala črpalka zgledati drugače, lahko postane samostojni črpalkar. Pa bo pač videl, kako bo poslovno uspešen. Ali pa odpre pogodbeno pošto in poskuša preživeti samo od prodanih znamk.
Saj ni problem v najemnikih, ampak v petrolu. Je kdo od vas videl plačilno listo delavca na petrolu? Upam da ne.

Pošta je popolnoma druga zgodba. Ima še dodatno težavo, da je kadrovsko odlagališče politike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.965
5.159
113
Po drugi strani poglejte mrežo črpalk pri nas.

Po stari cesti med Vičem in Koprom jih je vsaj ene 10. Da bi iz katere šel podnajemnik, ker ni rentabilno nisem slišal. Štanjel, Senožeče. Tam misliš da se bo nazaj dvignila cena bencina, ker je toliko avtov zaparkiranih, lokalci pa na pivu za klopco.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Prav pogrešam stare čase glede tega. V Grčiji letos (ne preveč turistični otok) ko sem najel avto in šel tankat...pripeljem, že stoji mojster tam, dam šipo dol, rečem "full", on zrihta vse ostalo. Nato mi pomoli terminal, da potegnem kartico, hvala, nasvidenje. Tik tak, tudi ven iz avta ne greš. Sploh ni slabo v bistvu in ženske bi pri taki postrežbi definitivno več hodile tankat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
V Italiji sem tudi naletel na črpalko, kjer bi mi bencinkelner natočil. Zato sta bili rezervirani dve stezi. In tam je bilo gorivo 20 centov dražje.
Jaz sem skopuh in sem se prestavil na drugo stezo in raje tankal sam. K sreči sem ga še pred tankanjem vprašal, zakaj je cena na displaju avtomata višja kot na panoju pred črpalko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tony

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
V Italiji sem tudi naletel na črpalko, kjer bi mi bencinkelner natočil. Zato sta bili rezervirani dve stezi. In tam je bilo gorivo 20 centov dražje.
Jaz sem skopuh in sem se prestavil na drugo stezo in raje tankal sam. K sreči sem ga še pred tankanjem vprašal, zakaj je cena na displaju avtomata višja kot na panoju pred črpalko.
V italiji je to klasika, pa niti ne manjka klientele tam na postrežnih stezah. Kdo ima in če hoče da se to vidi, tam tanka. To je nek pridih "luksuza".
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Prav pogrešam stare čase glede tega. V Grčiji letos (ne preveč turistični otok) ko sem najel avto in šel tankat...pripeljem, že stoji mojster tam, dam šipo dol, rečem "full", on zrihta vse ostalo. Nato mi pomoli terminal, da potegnem kartico, hvala, nasvidenje. Tik tak, tudi ven iz avta ne greš. Sploh ni slabo v bistvu in ženske bi pri taki postrežbi definitivno več hodile tankat.
Eden od razlogov, da tega ni več (poleg tega, da je tako za Petrol ceneje) je tudi to, da je bencin rakotvoren in je manj škodljivo, če pol populacije tanka avto na 14 dni kot pa vsi črpalkarji 8 ur na dan...
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Eden od razlogov, da tega ni več (poleg tega, da je tako za Petrol ceneje) je tudi to, da je bencin rakotvoren in je manj škodljivo, če pol populacije tanka avto na 14 dni kot pa vsi črpalkarji 8 ur na dan...
Pol bi blo fajn, da se ukine še voznike avtocisteren pa skladiščnike v skladiščih goriv ipd, k morajo vsak dan dihat rakotvorne hlape pa si sami hodmo po bencin na bližnji vzhod
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Sploh ni slabo v bistvu in ženske bi pri taki postrežbi definitivno več hodile tankat.
Roko na srce, če ima oseba (ženska ali moški) težave s tankanjem goriva, potem ni težava v načinu tankanja, ampak pri osebi in je to verjetno njen/njegov še najmanjši problem.
Ali se gremo woke sceno in je sedaj problem v je... tankanju goriva, namesto da bi se osebi reklo nesposobno tele.

Jaz sem po nakupu enega avta tudi blesavo gledal, kako mi ven meče in se noče zataknit ročka za gorivo. Sem moral stat tam in držat tisti gumb. Pa pokličem črpalkarja, ki je bil ravno mimo in mu rečem, da imam problem in če je problem morda v ročki. Jo on vtakne noter in eto, lepo avtomatsko tanka. Gledam čukasto in se počutim kot tele, potem sem pa ugotovil, da ne smem ruknit cevi do konca noter, ker potem ven meče. No, nisem pa iz tega delal znanstvene fantastike in od takrat težil ženi, da mi hodi tankat.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.632
991
113
Jaz še sedaj nisem siguren (mislim si da teče ven), če ročko ven meče in jo pač držiš ali potem neha točit, ko je tank poln ali teče ven. Oz. dobiš kakšen indic, da nehaš točiti? Res ne bi rad sprobaval v praksi.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Indic je ta ročko ven meče. :)
Drugače pa pri nas kolikor sem probal vrže vedno ven tudi če pol pritisneš še ene 3x al pa 4x.
Je pa enkrat v okolic Munchena na eni pumpi pa bilo tako, da je vn vrglo pa je se je še enkrat pritisnilo pa sva s kolegom tko govorila zraven in nisva bla pozorna. Je na konc blo mal luže na tleh. :)
Še bolj zanimivo je pa bilo, ko smo s kolegi tankal čoln. Je kolega tanku pa reče krucefiks ma ta čoln tanka. Pol se le eden mal zbrihta pa pogleda, da je že manjša ekološka katastrofa okol čolna bla v marini. Tak madež je plavu okol čolna k je že neki litru stoču direkt v morje. :rolleyes:
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Roko na srce, če ima oseba (ženska ali moški) težave s tankanjem goriva, potem ni težava v načinu tankanja, ampak pri osebi in je to verjetno njen/njegov še najmanjši problem.
Ali se gremo woke sceno in je sedaj problem v je... tankanju goriva, namesto da bi se osebi reklo nesposobno tele.

Jaz sem po nakupu enega avta tudi blesavo gledal, kako mi ven meče in se noče zataknit ročka za gorivo. Sem moral stat tam in držat tisti gumb. Pa pokličem črpalkarja, ki je bil ravno mimo in mu rečem, da imam problem in če je problem morda v ročki. Jo on vtakne noter in eto, lepo avtomatsko tanka. Gledam čukasto in se počutim kot tele, potem sem pa ugotovil, da ne smem ruknit cevi do konca noter, ker potem ven meče. No, nisem pa iz tega delal znanstvene fantastike in od takrat težil ženi, da mi hodi tankat.
Čak da tole prebere 8.3. bo zatežila golobu da ma da vštima.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in ales85

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
No ja še ena cvetka ki sem se jo moral naučiti. Ker imam v familiji 2 avta - dizel in bencin, sem se enkrat na Hofer črpalki zmotil in samo dvignil napačno ročko dol iz avtomata. Ni šans da jo doložiš pa naprej tankaš z drugo - najprej preklic nakupa in ponovi vajo od začetka z nakupom