Ženske in kompleksi pri tankanju

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Vprašanje: Spoznal sem en kup samostojnih in neodvisnih ženk, ki imajo probleme it tankat avto. Ni ji problem dati denar, ampak ji je problem iti na pumpo, vtaknit pištolo v avto, in it plačat. WTF!?

Poznam od kolega mami. On ali sestra morata iti tankat avto. Ona ga že ne bo. da denar in morata otroka iti tankati. Ko sem jo vprašal zakaj tega ne more, sem dobil odgovor, da se to ne sprašuje.

Sodelavka, samska 35, močna in neodvisna ženska :) dostikrat prosi nas sodelavce če ji lahko tankamo avto. Pumpa je 50 m od tam kjer delamo. da ti 50 eur in ji greš tankat (dostikrat izgovor, pejd po tavelko Milko na Petrol pa dej mi ga še tankaj).

Pa hodil sem ene 3 mesece z eno ki me je tudi nekajkrat prosila če ji grem tankat, da to sovraži.

Mi lahko kdo to objasni?

Fobije, nesposobnosti, feminizem... Ne razumem.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ma ja, to je pa čist predrago. za 4min dela, cca 15€...

včasih je bilo samoumevno, da so tankali črpalkarji, potem smo postali fancy in napredni in smo sami tankali. Sedaj je pa luksuz, če ti črpalkar natanka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Nič ni novega, tako je V ITA samo na avtocestah na večjih bencinskih, že od nekdaj, izven avtocest je klasika. Tanka črpalkar ali tankaš sam, cena je enaka.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Tankat ni treba znati. Je pa potrebno malo več denarja denar. V Italiji sem te dni videl, da trenutno dodajo 0,22 € / liter, če ti tanka uslužbenec. Pošteno do obeh. Črpalkar lahko zasluži, voznik si ne rabi mazati rok.
Res pa je, da to pri nas zaradi neprestanih vladnih regulacij večino časa ni možno.
Ma kaki posteno za vstaviti rocko. Ne pravim, da se ne bi smelo, vsajemu svoje. Ampak kot je ze zgoraj napisal, za 20 sekund dela in nekaj minut cakanja je to absolutno prevec.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ne dvomim, da je ceno storitve v Italiji določil trg. Če bi bilo predrago, bi se gotovo pojavile druge rešitve. Denimo v obliki emigrantov, ki bi "prežali" na ljudi, ki ne bi radi tankali sami in bi jim to oni storili za manj denarja kot črpalkar.
Verjetno obstajajo ljudje, ki to želijo, lahko plačajo in črpalka jim lahko ustreže. Če bi bilo ceneje, bi bilo preveč povpraševanja, črpalka bi rabila v izmeni več zaposlenih, zaslužek pa mogoče tega dodatnega stroška niti ne bi pokril.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Mogoče bi nam morale znižati kaj drugega, ali pa vsaj v celi državi narediti vodo dostopno v primernih količinah. Tako pitno, ki se je v resnici malo rabi, kot tudi "tehnično", da se lahko kaj zalije ali opere avto in dvorišče.
Res pa je, da rajo kupiš z bencinom in so vsi srečni, vladarji pa se lahko gredo v miru namakat v hrvaško morje. Če bi šli na dopust raje v državo za katero so govorili ob osamosvojitvi, da ji bomo zdaj zdaj podobni, bi dobili druge ideje. Res je tam gorivo 2,2 €, ampak glede na plače vseeno dobijo vsaj toliko litrov goriva, kot mi reguliranega. Pa še v vsako vas lahko pridejo z javnim prevozom. Da ne govorimo, da je marsikje še možna izbira, železnica ali bus.
Prasice od big govermenta, z regulacijo, ki duši vso gospodarstvo, družbo vesolje a bogami sve i šire so nam še cene bencina znižale! :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
ti bi šel v Švico na morje? Mi bomo Švica, ko bo narod imel Švico v glavi, vsak zase. In bomo Balkanci, dokler bomo imeli balkan v glavi, to je pa "ti Švicar, da meni še olajšaš biti Balkanec"... Politiki so ogledalo naroda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
a) Kdor faše višji pritisk ob besede "regulacija" naj poje tablete in gre tankat bencin na AC, dokler se mu stanje ne izboljša. :evil:

b) Relativiziraš, ker sem te v slepem besu nad novo vlado dobil na levi nogi... :zmaga: Okrog nove vlade naj pomirim ves forum: nič kaj velikega se ne bo spremenilo, ker se ne sme...

Jasno je le eno: deregulacija vseh teh težav ne bo uredila. So marsikje po svetu že probali, in vsakič je big biznis pobasal milijarde, zapustil proračunu sfukano infrastrukturo, od katere so bili najbolj v riti ravno potrošniki in odšel v nove zarje. Ne polagajte upov v politično propagando big biznisa, ker boste zato samo še večji reveži.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
ti bi šel v Švico na morje? Mi bomo Švica, ko bo narod imel Švico v glavi, vsak zase. In bomo Balkanci, dokler bomo imeli balkan v glavi, to je pa "ti Švicar, da meni še olajšaš biti Balkanec"... Politiki so ogledalo naroda.
Kdor si želi da bi bili v glavah švicarji še ni bil zares v švici. Če že pa v najboljšem primeru kot turist.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.329
113
A ni bilo tako, da so bile včasih črpalpe last Petrola... Sedaj so lastniki privatniki, ki imajo koncesijo? Dobra poteza Petrola... videli so kje izgubljajo in so dali v najem... Podnajemnik pa znajdi se... in so prišle vse te dodatne storitve...

Ne vem, nobeden noče stati v vrsti, jaz res ne... potem pa pred tabo plača 5 položnič, vpiše loterijo (to mora obračunati isti človek na drugi blagajni)... Pride pa s kolesom na Petrol...

Če imam srečo prletim tisto postajo, kjer lahko plačam direkt na postaji...

Niso vse črpalke v koncesiji. Mali BS ji v večini da. Večji ne.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Pred casom sem rekel dane vemkako je z puščico ki kaže stran tankanja pri PSA-jih z LCD merilniki.....no tudi tam obstaja!
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma

Priponke

  • 20220504_054801.jpg
    20220504_054801.jpg
    1,9 MB · Ogledi: 134
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Zdaj pa poklikaj desno rocko na trenutno porabo ipd... Na druve zaslonu, ki ga imam izbranega jaz (tisti, ki ima lane assist na sredini) je pa "do tankanja" na drugi strani. Je bistveno bolj vidna od te male... Sem jo najprej opazila, pa rekla, lej konje fouš. Ptem pa poiskala se to ta malo... Prej je nikdar nisem opazila.