ženska vs. moški na delovnem mestu

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
No pa da ne smetim ene druge teme odpiram zdaj to temo....pa poglejmo, če si ženska imaš isti profil izobrazbe kot moški delata na enakem delovnem mestu....oba željna kariere....oba imata partnerje in si želita otrok, oba imata job za določen čas

Kako se bo naprej razvijala zgodba naših dveh akterjev te zgodbe....

moški recimo, da je Janez
wink-1.gif
bo svoji partnerci naredil otroka in bo veselo hodil naprej v službo in pridno delal na svoji karieri. šef ga bo imel rad, saj je ves predan delu itd.

Ženska recimo ji Ana
wink-1.gif
bo ali:
- morala podpisati interni dokument v podjetju, s katerim se obvezuje, da pač toliko in toliko let ne bo imela otrok
- ko bo enkrat hotela zanositi, bo ali imela težave, ki so vse bolj pogoste, žal, zaradi tega ker ne bo mogla zanostiti....sledile bodo preiskave eventuelne umetne oploditve in postopki še pred tem...ona bo mogla iti na bolniško, tako bo v očeh šefa slaba delavka.
- če ji uspe zanositi (oz. v kolikor ji ne bo potrebno podpisati takega dokumenta), bo je zelo velika verjetnost, da bo nosečnosti na bolniški, ko ji poteče pogodba pa ima ZELO VELIKO možnost, da ji pogodbo ne podaljšajo...
- sledila bo porodniška in v kolikor ostane v službi še naprej ne bo ql zaradi možnosti bolniških zaradi otroka ipd....redkokdaj si vzame (hvala bogu vse pogosteje) moški bolniško zaradi otroka

to so moje splošne ugotovitve....a poznate kakšno drugo zgodbo Janeza in Ane....povejte jo, svoja mnenja in opazke
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Druge ne,...sem pa slišala oz. na forumih prebrala za veliko primerov, ko nosečnicam ne podaljšajo pogodbe. Redki so tisti šefi, ki to sprejmejo kot nekaj normalnega...se mi pa zdi najbolj zanimivo to, da so najhujše v tem primeru šefice, ne šefi...

Še primer z nekega drugega foruma,....tema je bila kdaj so povedale, da so noseče:

Citat:
Živ,

prvič sem povedala v 18 tednu, drugič v 17 tednu. Pa se mi je zdelo še prezgodaj. Res pa sem prvič delala skoraj do poroda, zdaj pa nameravam ravno tako, čeprav imam stalnega šikaniranja in nenehnega zbadanja že več kot dovolj.
V naši službi pač ni zaželeno, da je ženska noseča oz. si privošči imet otroke. Pomembno je le delo in izključno samo delo. Zato me pa tudi tako grdo gledajo, ker sem že drugič noseča, da ne govorim, da je šefica rekla, da mi ne more zagotovit, da me bo služba po porodniški še čakala.
O reakciji, ko sem povedala: ta prvič je zavila z očmi in rekla, ja se je zalomilo, kaj? (Pa sem se zdravila zaradi neplodnosti). Ta drugič pa: kaj misliš, a je že prepozno za splav.
Ja, hudo navdušenje, ni kaj.
LP;
Pija.

Za bruhat..
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
jao jaooooooo....mislim halo to šefico bi mogla malo
10.gif




to je tipičen primer ženske ki trpi za sindromom pomanjkanja sexa (zdaj vem o čem je ynos govril....v eni od prejšnjih tem)
 
Nazadnje uredil moderator:

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
No pa da ne smetim ene druge teme odpiram zdaj to temo....pa poglejmo, če si ženska imaš isti profil izobrazbe kot moški delata na enakem delovnem mestu....oba željna kariere....oba imata partnerje in si želita otrok, oba imata job za določen čas

Kako se bo naprej razvijala zgodba naših dveh akterjev te zgodbe....

moški recimo, da je Janez
wink-1.gif
bo svoji partnerci naredil otroka in bo veselo hodil naprej v službo in pridno delal na svoji karieri. šef ga bo imel rad, saj je ves predan delu itd.

Ženska recimo ji Ana
wink-1.gif
bo ali:
- morala podpisati interni dokument v podjetju, s katerim se obvezuje, da pač toliko in toliko let ne bo imela otrok
- ko bo enkrat hotela zanositi, bo ali imela težave, ki so vse bolj pogoste, žal, zaradi tega ker ne bo mogla zanostiti....sledile bodo preiskave eventuelne umetne oploditve in postopki še pred tem...ona bo mogla iti na bolniško, tako bo v očeh šefa slaba delavka.
- če ji uspe zanositi (oz. v kolikor ji ne bo potrebno podpisati takega dokumenta), bo je zelo velika verjetnost, da bo nosečnosti na bolniški, ko ji poteče pogodba pa ima ZELO VELIKO možnost, da ji pogodbo ne podaljšajo...
- sledila bo porodniška in v kolikor ostane v službi še naprej ne bo ql zaradi možnosti bolniških zaradi otroka ipd....redkokdaj si vzame (hvala bogu vse pogosteje) moški bolniško zaradi otroka

to so moje splošne ugotovitve....a poznate kakšno drugo zgodbo Janeza in Ane....povejte jo, svoja mnenja in opazke

vse kar si napisala je res, večina tvojih zaključkov so moje osebne izkušnje..
moški in žal tudi ženske kadrovniki-ce v nas, zaradi maternice, vidijo grožnjo...
največji možni
stupid-1.gif
so pa itak kadrovske agencije, ki vneto vzpodbujajo tako debilno vedenje...
in krog gre naokrog..
crazy1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kje ni problemov glede nosečnic? V dejavnostih kjer so kasneje malčki zaželeni, torej v šolstvu ipd.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Fakinšit, kaj tako štalo zganjajo, kot da je cela firma odvisna od enega človeka, bojo že poštukali in si kaj med sabo razdelili, kakšnega študenta najeli pa bo.
Preklet dnar, vsi bi nekaj škrtarli in stiskali in mutili, ko si pa prasec od direktorja izplača ob koncu leta debelo nagrado (zaposleni dobijo pa božičnico v obliki šalce za kofe in kulijev z logotipom firme) mu pa dol visi, da ne omenjam raznoraznih kozlarij, ki si jih privoščijo marsikateri na račun firme.
Samo se tudi vidi v tem odnos firme do delavca in pomojem je v taki firmi že nasploh težko delat, ne glede na spol, ker ti pomojem nonstop po glavi serejo in se izživljajo nad tabo in nisi nič drugega kot vprežna žival.
No, res je tudi, da marsikdo neke bajne izbire nima in se more pač sprijaznit s takimi stvarmi, ampak še vedno to ni prav, da se jih tako v kot potiska in ravna z ljudmi kot da so stvari.
Uglavnem men se zdi grdo, zelo grdo, da se to dogaja in mislim, da je treba tukaj nekaj ukrenit (mater, če ministri kar frčijo, naj pa še tukaj kakšna glava pade!).
Svinjarija, žal pa nič novega... Kršenje temeljnih človekovih pravic je stalnica dandanes na del. mestih tudi glede najbolj banalnih stvari.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


pomoje bi se moral pa folk malo bolj pritoževat glede tega na uradne organe(sodišča, sindikat..). Sicer vem, da je pri nas to še v povojih, ampak nekje je treba začet. Le na ta način bo prišlo do sprememb. Dokler bodo vsi lepo tiho, bodo ženske še naprej šikanirane in pod grožnjami. Vem, da je to sicer precej težko, ker je težko nadaljevati službo nekje, kjer si recimo tožil delodajalca, a če bi mene delodajalec po porodniški odpustil, bi ga kratko malo tožila, pa naj stane, kar hoče.

Se mi zdi, da se pri nas o tem v javnosti precej premalo oz. praktično ne govori. Pa bi se moralo. Le tako bo namreč mogoče prišlo do kakih sprememb.
 

g_man

Pripravnik
18. avg 2007
100
0
16
37
Seveda ni prav da se to dogaja v službah, ampak v današnjem kapitalističnem svetu je izgleda denar pomembnejši od rodovitnosti. Že tko al tko Slovenci izumirajo, pol pa še to! Pa prov luštno je vidit kako mlado mamico
cheer.gif

Sem pa tudi proti temu da morajo(kao zakonsko) nosečnice delat skoraj do konca, skori da ne rodi kar na pisalni mizi
bonk.gif
, mislim da bi morale oditi na porodniško čim se ji že malce pozna trebušček(npr. v 5. mesecu).

ampak..se mi nekam zdi da je avtorica ob pisanju teme bila (spet) feministično razpoložena.
smirk-1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
eh, pomoje je pa čist ok, da ženska dela, dokler je sposobna delati-kakor moja mami večkrat pravi, je največja napaka to, da ženske sam ležijo doma pa nič ne počnejo, čeprav so popolnoma sposobne. Saj je tut za otroka dobro, da ženska ostane v 'akciji' oz. da se giblje ipd. OK, če obstajajo zdravstveni problemi oz. gre za rizično nosečnost, je drugačna situacija, ampak če se ženska dobro počuti in če delo ne predstavlja nevarnosti, ne vem, zakaj bi bila doma.
 

g_man

Pripravnik
18. avg 2007
100
0
16
37
Vidim da nisi bla nikol noseča. Jst sem mel dost žensk okol sebe , ki so ble noseče, pa so skoz jambrale(seveda v visoki nosečnosti), da jih križ boli, se ne morejo prepogibat, zatekla stopala, nonstop wc, skoz lakota...in ona naj takrat še za pisalno mizo sedi? Mislim da je bolje da lepo, ko ji je trebušček že močno viden oz. bolje rečeno ko že nosi sod, da lepo leži udobno doma na kavču in uživa ob poslušanju Beethovena
wink-1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
no, itak, da ko je ženska že v visoki nosečnosti in komaj prenaša 'tovor' in jo to ovira pri delu oz. se ne počuti dobro, naj gre na bolniško. Če pa se ženska dobro počuti, pa ne vem, zakaj naj ne bi delala...
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik g_man pravi:
ampak..se mi nekam zdi da je avtorica ob pisanju teme bila (spet) feministično razpoložena.
smirk-1.gif

ne nasprotno, nisem to mislila interpretirat kot neka feministična propaganda...ker so včasih v vlogi šefa tudi ženske...

povedat sem enostavno hotela, da če kombiniramo družino in kariero ima moški vsekakor več šans da uspe
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Dokler ne bomo mi rojevali bo žal tako....

ne vem kako si sicer to mislil, a moj prvi vtis je bil: bolj butaste izjave najbrž še nisem slišala..
bonk.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Nikoli se ne ve.

Za moje pojme ste lahko srečne, da imate ta dar, da lahko rodite. Po vseh naporih, ki ste ga deležne, je plačilo živo bitje - a to ni zadosti?
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Ne ker so ene prevelike materjalistke in jim je več do karijere kot pa do otrok.