Prijava na policijo

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
A je sploh smeselno prijavit na policijo nekoga, če na sprehajalni poti (makadam cesta) nima cucka na štriku?

Na "izletu" smo naleteli na enega spuščenega psa, malo večje sorte, verjetno bolj na mladi strani.
Lastnik je bil v bližini. Z otroci sem se ustavil, da grejo mimo, ker moja dva imata živali rada samo na daleč.
Mimo je še ena gospa prišla, ki ima očitni strah pred psmi. Je šla na široko mimo, ampak ni imela sreče. Pes je šel do nje, ona se je umikala, rekla gospodarju, naj ga prime. On je psa nekaj klical, ampak ga le-ta ni je*al pet posto. Gospa se je še naprej umikala, vedno hitraja, zraven kričala na psa, on ga je nekaj probal ujet. Ona je rekla, naj že prime tega cucka, pa med umikanjem nekajkrat zamahnila z nogo proti psu.

Nakar ji lastnik reče, naj ne bo tako nesramna.
In po mojem komentarju, da "ni gospa tista, ki je nesramna", je čisto pozabil na psa, pa sem jaz postal center njegove pozornosti.
V glavnem nekaj prerivanja, porinil me je dol s kolesa, pa "maš srečo, da maš otroke zraven, drugač bi ti pokazu".

Ko je odšel, sem poklical na 113, nismo pa potem čakali patrulje, ker se je na dež pripravljalo.
Okoli opazujoči so mi povedali, kdo to je (iz konteksta je bilo razbrati, da niso ravno začudeni), gospa, ki se boji psov mi je dala telefonsko.

Danes grem na policijo, do konca prijavo naredit.

Zdaj pa: a ima smisel kakšne grožnje, pa JRM noter vlečt, ker se mi ne da ukvarjat s sodišči, al enostavno prijavo za spuščenga psa, za kar je verjetno manj birokracije?
(200€ kazni bo pa po moje dosti bolj učinkovalo kot sprehajanje po sodiščih)
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Tudi po JRM bo plačilni nalog. Če se bo uni pritoževal, bosta razčiščevala na sodišču. Je pa fajn, da imaš uno teto za pričo.
V kolikor te je pa še potiskal in grozil pa če veš kdo je to, pa idi do konca. Ko bo njegov cucek tvoje otroke pogrizel, se boš pa tolkel po glavi.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Glede na to, da se je dogodek zgodil na volilno nedeljo, bi dejal, da ni druge, kot da je pes levo vzgojen, gospa pa je bila ta desna.
Plus gre po navad k minusu.

Je pa res zanimivo, kako pes zavoha ljudi, ki se ga bojijo. Moj se, naprimer, ko je spuščen, nikomur ne približa. Se je pa res enkrat eni ženski, ki je že od daleč vpila "privežite psa". Pa jo je vseeno samo povohal, jaz sem ga pač privezal, ni bilo nobenega konflikta. Popolnoma se strinjam, da morajo biti psi na vrvici, a se zadeva največkrat poslabša ravno zaradi reakcij ljudi in ne zaradi psov.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Bom jaz začel tebe brcat, pa da vidim, kako boš reagiral ... o tem sem pisal. Zakaj do tega pride je pa seveda težava v neprivezanih psih, da.

In ja, zakon je jasen: psi na povodcih.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Ne vem, še vsak normalen odpokliče svojega psa, če vidi, da njegova prisotnost ni zaželena.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Nimaš vedno optimalnih kombinacij...ne pri psih še manj pa pri lastnikih...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Kje v življenju pa imaš optimalne kombinacije? A so spuščeni cucki v gozdu res takšen problem, ki bi ga morala nadzirat policija.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Pa sej cucki gredo mimo, kaj koji kur... vas motijo v gozdu.

Meni je precej vseeno, mogoce tudi zato ker sem od starosti 0 naprej odrascal na podezelju, kjer je bil pri hisi vedno vsaj en velik pes.

Marsikomu pa ni vseeno in za splosno varnost (ljudi in ostalih zivali), morajo psi biti vedno na povodcu. Ni neke visje znanosti, je pa res da dog loverji znajo prepogosto ziveti v svojem kinocentricnem kozmosu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kje v življenju pa imaš optimalne kombinacije? A so spuščeni cucki v gozdu res takšen problem, ki bi ga morala nadzirat policija.
... policija niiti ne mogoče... so pa jagri bolj dosledni:evil:
Pred leti ... primer... jager počil dva psa enega lastnika.... neprivezana se podila za divjadjo.... dva strela..... miljon kletvic.... sodišče... pritožbe.... lastnik psov dobi denarno kaznovan..... jager čist.