Že spet še višje kazni?

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ja kaj pa čmo pol? A je pol boljše, da se kazni sploh ne pišejo, da se ne bodo napisale kašnemu napačnemu?
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Ne, po moje bi se splačal leno rit spravit iz postaj, barov in grmovij in se malo navozit po naseljih, vaseh, obvoznici in naredit kakšno kontrolo prometa. Že to zadostuje, da se jih opazi. Saj jih nikjer ni, če pa že so, so pa v kakšnem grmovju tam kjer ni nesreč, da so njihove riti ja na varnem. A so bili že kdaj na črnuškem rondoju? A to pa ni območje z največ nesrečami?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Hec je v tem, da se polcaj ne more postavit in ustavljat kjerkoli. Samo poglej po forumu, kako nekateri pametujejo in se začnejo slinit, kadar se polcaj postavi na kakšnem, po njihovem mnenju, neprimernem kraju.
Kaj misliš, kakšno zmedo bi šele polcji naredili, če bi ustavljali na rondoju?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Žeže, ampak vsi govorite, da morajo stat tam kjer so po navadi težke nesreče.
A je na vašem koncu v bližini šol in vrtcev veliko težkih prometnih nesreč?
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Dovolj bi bilo, da bi se kdaj zapeljali skozi rondo. Sicer pa pri njihovi iznajdljivosti ni vrag, da si ne bi izkopali luknje ali naredili štanta v bližini rondoja. Samo toliko, da bi se vsaj vedelo, da so tam oz., da znajo biti tam. Tako pa se izsiljuje od vsepovsod.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
A pol se skoz rodo nikol polcaji ne peljejo? A misliš, da se lahko luknje kopljejo kjerkoli?

off: dej ti povej al si ti prepričana da si punca al ne! Do punc imam nekako spoštljiv/kavalirski odnos, pa mi nekako ne deluješ najbolj dekliško in zrelo.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Ti mi tudi ne deluješ kot desc, pa se vseeno ne bomo spuščali v to debato.
Seveda se peljejo čez rondo: čez vikend, ko gredo v Siesto.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Le kako potem polcaji polnijo proračun z previsokimi kaznimi, če jih ni?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
lih v tem je trik - tok mal jih je na cesti, da takrat, ko pač so, morajo pokasirat čimveč.. in tako pol pač spišejo 3 kazni po (recimo) 1000€ pa cel kup pik zravn, namesto da bi jih spisali 30 po 100€. manj dela, manj napora, isti donos v državno blagajno. in ker se jim pa tudi to zazdi premalo pa začnejo razmišlja "kaj če bi mi rajš 3 kazni po 1500 tko napisali, ja ja, dejmo še mal povišat tele kazni za prehitro vožnjo.... pa alkohol in ostalo? ah to ni to, več folka hitro vozi, tuki lahko dost pokasiramo..."

grin1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Še manj dela bi polcaji imeli pa, če bi ti in ostali vozili po omejitvah in trezni.
Ker polcaje kot vidim ne maraš, zakaj jih ne zajebeš in voziš po predpisih, pa polcaji še za krofe nebi imeli? Zakaj jim namerno polniš mošnjiček? Če bi polcaji od mojih kazni živeli, bi od lakote pocrkali.
Jaz te res ne zastopim in tle jaz ne vidim nobenega trika. Ob cesti imaš na znakih in tablah vse napisano, narisano, osvetljeno itd... pa še zmeraj neveš kako peljat, da ti morajo polcaji znova in znova v glavo utepat in kazni pisat...
Kdo je pol tle neumen?
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
jih že par let ne financiram več
tongue-1.gif



tko da mi je dejansko vseeno kaj se špilajo zadnje čase.. se pa res ne strinjam z njihovo politiko delovanja in mislim, da to nestrinjanje vseeno lahko izrazim ter me zato ni treba takoj obravnavat kot resnega dnevnega prekrškarja. časi se spreminjajo. ljudje pa prav tako.
smile-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
No lepo da te srečuje pamet. Jaz sem to pri seb že zdavnaj razčistu in verjem, da sploh ni nobenga problema table upoštevat, ko se navadiš.
Nisem noben polcajski advokat, ampak vseeno mislim, da se tle mnogo mnogo preveč v temo brca okol teh polcajev.
Skoz nekaj godrnjate, da stojijo tam kjer nebi smeli, tam kjer bi moral bit, da jih pa ni.
Če tako pomislim, jim sploh ni lahko. Na privatno zemljišče se ne upajo in se ne smejo postavljat, saj jih ima pravico vsak mulc s plastično pištolco al pa babica z marelo nagnat iz svoje zemlje. Na ovinke in druge kritične točke se tud ne smejo postavljat, pooblastil pa spet nimajo nobenih, saj jih lahko že vsak [censored] drka in jebe v glavo z raznimi pritožbami itd...Ko pa že naredijo kako orenk akcijo, pa takoj skočijo razni "pravicoljubni" novinarji pa lajnajo po TV-ju in naredijo takšne zgodbe, da glava peče. Tile naši novinarji delajo take štale na račun in škodo reda, da to sploh ni več humano do nas državljanov. Samo da si dvigujejo rejtinge za svojo gledanost in časopisne naklade. Kriminal pa cveti in bo cvetel, dolker bodo novinarji in TV hiše bolj na strani kriminalcev, kot pa tistih ki se zavzemajo za red.
Že to obveščanje po radiu, kje stoji radar je živi dokaz, da se gre neki radijski postaji samo zato, da jih folk posluša, boli pa njih za to, če so s tem samo škodovali in naredili medvedjo uslugo varnosti v prometu.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
lih v tem je trik - tok mal jih je na cesti, da takrat, ko pač so, morajo pokasirat čimveč.. in tako pol pač spišejo 3 kazni po (recimo) 1000€ pa cel kup pik zravn, namesto da bi jih spisali 30 po 100€. manj dela, manj napora, isti donos v državno blagajno. in ker se jim pa tudi to zazdi premalo pa začnejo razmišlja "kaj če bi mi rajš 3 kazni po 1500 tko napisali, ja ja, dejmo še mal povišat tele kazni za prehitro vožnjo.... pa alkohol in ostalo? ah to ni to, več folka hitro vozi, tuki lahko dost pokasiramo..."

grin1.gif

če dobijo od šefa ukaz da napišejo čim več kazni (verjetno imajo kakšno normo...), potem se jim splača kasirati na istih mestih in ne tam kjer bi bilo najbolj potrebno.


se mi zdi da je en od policijskega sindikata povedal na eni oddaji (trenja? preverjeno?) da imajo policisti normo ki jo morajo izpolniti s pisanjem kazni
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, nevem če jim niso ravno pred kakim letom umaknili norme
grin1.gif
(nekaj se medlo spomnim novice)

Sicer pa, jaz sem še vedno vozil po omejitvah, kadar sem ga pa preveč pohodil, sem imel pa oči na velko odprte, na avtocesti pa itq ne škodi spremljat, kdaj te kdo zasleduje in noče prehitet
wink-1.gif


Kar se pa tiče kazni...saj mogoče res ne pomagajo, ampak kako gre že dobri stari rek: kazen mora biti vzgojna.



lp
Peter