Že spet še višje kazni?

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
24kur.com

Citat:
Odbor za promet je podprl predlagano novelo zakona o varnosti cestnega prometa. Nekatere kazni bodo višje za 200 odstotkov.
in še biser
Citat:
Po noveli zakona se redarjem dodaja pristojnost, da urejajo in nadzirajo promet na cestah v naselju in da opravljajo radarski nadzor prometa.

13.gif


ali je to staro... samo da pogrevajo?
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.810
113
strinjam se da se kazni za hujše prekrške občutno višje. Najboj se pa bojim da te bo policaj jebal in lupil ko boš peljel 55 km/h v naselju...ter veselo pisal položnico.

Vmes pa bo padel mimo padobranec s 130 km/h, ki bo tako pičil da tudi 'pištolice' proti njemu ne bo mogel obrnit.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
prov z veseljem čakam konec leta, ko bo št. mrtvih spet višje od pričakovanega, in bojo vsi debelo gledali kako to, če smo pa tok kazni dvignil............


mogoče bo treba rešitve iskati drugje....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
ja pa bojo... sej dokler ne bo dost policajev da bi jih izvajali je to itak sam metanje peska v oči! sam enkrat bojo mogl spregledat, da se je treba stvari lotit drugače!
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ja pa bojo... sej dokler ne bo dost policajev da bi jih izvajali je to itak sam metanje peska v oči! sam enkrat bojo mogl spregledat, da se je treba stvari lotit drugače!

ja kako pa se naj lotijo takih, ki v naselju vozijo 130, al pa koma pijanih za volanom? naj mu policaj kupi zato sladoled???
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
ne vem kako! za to plačujemo strokovnjake, imamo za zgled druge države, velik je opcij! mogoče bi bilo bolj smotrno kazen naravnat na % osebnega dohodka....

al pa več policajev nabavit, pa da so na kontrole stalno na rizičnih mestih!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Butast naslov si dal, saj kazen že dolgo niso dvignili.

Nekaj mesecev nazaj so samo osnutki burili duhove, dejansko pa se ni še nič spremenilo.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Meni je bivsi policaj, ki sedaj pise pritozbe, rekel da ce ti maha z liziko se odpleji dalje, ce vozi za tabo se pa raje ustavi ker bos dobil kazen za poskus pobega, pa se kaka pizdarija se lahko umes zgodi
smile-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
in izgovor je? "ojoj... lih sem postajo na radiu iskal pa vas nisem videl"
tongue-1.gif


@malecky: priznam ja... še vedno je govora samo o osnutku...
redface-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Danes sem gledal neko primerjavo današnjih kazni (starih torej) in kazni v bodoče. Presenetilo me je dejstvo, da je pisalo..."Prekoračitev hitrosti v naselju do 30km/h->stara kazen 125€, nova pa 250€", če pustimo kazenske točke na strani.

Pred meseci so me ustavili pa mi napisali kazen za prekoračitev 27km/h v naselju ~84€...a tam piše 125€ po starem...

Torej kdo zdaj laže
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
V Sloveniji letno na cestah umre okoli 280 ljudi, za posledicami alkohola pa umre 500 ljudi (da ne omenjamo, koliko druzin je zaradi tega "na udaru"). Pa zanimivo, nihce se nic ne buni glede alkohola, ceprav je stevilka skoraj 2x visja. Populizem.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
To mene čisto nič ne briga. Zaradi mene naj vozi pijan, bo najprej sebe ubil, no v veliko primerih je obratno...:D
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik creep pravi:
V Sloveniji letno na cestah umre okoli 280 ljudi, za posledicami alkohola pa umre 500 ljudi (da ne omenjamo, koliko druzin je zaradi tega "na udaru"). Pa zanimivo, nihce se nic ne buni glede alkohola, ceprav je stevilka skoraj 2x visja. Populizem.

... samomor pa naredi čez 600 ljudi! Ampak s tem se država ne ukvarja dosti... ker jim ne morejo napisat kazni
smirk-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
To je pa posledica mentalitete in razmisljanja "slovencev". Vsak rece - kaj pa bo meni psihiater
confused-1.gif

In potem se to pocasi nabira in nabira, dokler ne pride do te tocke da ni vec povratka. Nekateri se gredo zdraviti in so OK, nekateri se vrzejo v alkohol. In tako dobimo kronicne alkoholike.

Isto je v prometu - vsak misli da obvlada avto v nulo, vsak ki se pelje zaspan si misli da bo do doma ze zdrzal, vsak pijan misli da vozi se bolje - izpod casti mu je poklicati taksi - zakaj bi placal taksi, saj je sposoben voziti... Zakaj bi v naselju peljal 50kmh, ce lahko 80
bonk.gif


Pac taki smo slovenci, pa ce bodo kazni 1 leto zapora bo se vedno isto stanje.

Ce bi bile reklame na cestah take z razcefranimi trupli iz prometnih nesrec, bi se mogoce kdo zamislil. Samo potem bi se spet oglasilo 100 organizacij...

LP
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Ceneje bo da policaja, ki te ustavlja kar zbiješ.

imas prav, ali policaja razbijes kot kanto za smeti, dobis koliko? 200 eur kazni za napad na uradno osebo? ali pobegnes...

stupid-1.gif
debilno najvisje kazni v evropi imamo, ko pa meni pod oknom divjajo pa nic. takrat ga policaji pijejo v bliznjem bifeju in razgrajajo skupaj s huligani.