ZDA zahodna obala

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Torej, ideja je padla da bi z boljšo polovico proti koncu februarja šla pogledat Z obalo ZDA. Šla bi za 15 dni (več pač služba ne dopušča) pa me zanima od tistih, ki ste že počeli kaj podobnega ali je 15 dni ok za ogled od San Francisca do San diega (in še malo proti notranjosti).
Lani sem bil v Las Vegasu, en dan smo se zapeljali tudi do San diega, to pa je nekako to od mojih izkušenj.
Zanima me torej, kje vnaprej rezervirati kakšna ne predraga prenočišča (rabi se samo čista postelja in kopalnica, nobenega dodatnega luksuza).
Kakršnikoli nasveti, vtisi, pripombe so dobrodošle.
pozdrav.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Rezerviraš preko bookinga 5 minut preden se spraviš spat vsaj tako sem jaz počel. Narodni parki so super San Francisco top shit sploh ljudje Lake Tahoe, Joshia tree....Najem avta zastonj v primerjavi z EU.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Dvomim edino Lake Tahoe lahko spusti ker v zimski sezoni so cene take da bi bankrotiral.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Dvomim edino Lake Tahoe lahko spusti ker v zimski sezoni so cene take da bi bankrotiral.

To pa ne bo drzalo - sem bil lani konec februarja za vec dni in so cene taksne kot vse leto (Truckee, Tahoe City, Squaw Valley). Smucanje je res drago, ampak to je tako vedno. Pa odprto je v Kalifoniji skoraj vse v tem casu.

Tin
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz sem bil na Lake Tahoe sicer v mesecu maju ko so bili apartmaji skoraj zastonj (nekateri) ker ni sezone ampak ko sem govoril z lastnikom je rekel da je cena v sezoni 5 x višja (jaz sem plačal 20$ na noč) smučarska karta je pa itak bolano draga.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Mi2 sva lani aprila v 17dneh predelala od San Franciskca, LA do Monument Valley in preko Vegasa nazaj v SF. Najdes potopis v reportazah. Ce bi ponovil bi le LA izpustil. SF pa je bil tudi nama zakon!
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Hvala, za vse odgovore in priporocila in se priporocam se za kakrsnokoli informacijo.
LA pa bi izpustil zakaj?
 
Nazadnje urejeno:

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
LA pa bi izpustil zakaj?

Ker je totalno boring, v LA je "zanimiv" samo hollywood, ki ga usput obdelaš. Za spanje pa se ustaviš v obcestnih motelih, poceni in čist OK.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
LA pa bi izpustil zakaj?

Ker je totalno boring, v LA je "zanimiv" samo hollywood, ki ga usput obdelaš. Za spanje pa se ustaviš v obcestnih motelih, poceni in čist OK.

Hvala, to sem slišal že od parih ja... Se pravi LA, zapeljati se skozi pogledati Hollyood to je pa to?
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.121
48
48
122
V LA, ce ze moras iti tja, pojdi v Universal studios. Jaz sem pred 10 leti naredil turo SF-monterey-sekvoya-yosemite-vegas-grand canyon-zion-vegas-LA (ne vem, ce je bilo ravno v tem vrstnem redu...) je marsikaj za videt in se splaca, pa nekako sem imel tam obcutek, da je 400km cisto nekaj drugega kot pri nas.
Za spat mas pa prakticno v vsakem mestecu motele zelo poceni. Edino vikendi znajo biti drazji, sploh v vegasu.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Vegas sem obdelal že lani, tako da ke verjetno ne grem več. Skozi LA bi se itak verjetno peljal, kaj dosti ustavljal pa se ne bi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Moj predlog:
Nič ne rezerviraj. Spanja kot kakeca. Razen če ni praznik. Raje naredi rute, poglej kako so postavljeni moteli na cilju, da jih v resnici lažje naješ. Prideš v motel, koliko stane soba, se da videti, je kakšen sconto. Gres drugam. Bil 4x, in samo 1x rezerviral 1 dan in se to samo prvi dan, zaradi vstopa v ZDA. 1x sem jih celo ....l
Ture po 200km/dan. Saj moraš kaj videti. Predstavljaj si pot v Sloveniji na morje - km in sprehod.
Mogece kaksen dan vec, pa drugic manj.
LA Universla studio pozimi? Glej temperature, ker drgace je MUST. SF za mene bolj zanimiv.
Je pa zahod bolj narava, parki. Dolina smrti, atomski poligon, Ryolithe zlatokopska mesta duhovi, joshua tree park, hoover dam,č0 yoshemite, sekvoje, yosemitje, mono lake, tiga pass, ........... mogoce zelis v prelomnico Andreas ne da bi te pri srcu stisnilo.
Salt lake city
smile-1.gif
Daj kaj blize, skoda casa. AC 1 SF to LA je PANORAMSKA jn nima zastonj stevilko 1
OPS, je ze februar? Si ze sel?
Ce si mlad in je tole drugic, bos se sel. NE jemljii z veliko zlico. Ti bo se zal. Iz prve roke.
ps. Nimam cc ss zz
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
tudi jaz se strinjam da je LA živ dolgčas. čisto preveliko mesto s preveč prometa. mogoče greš samo na obalo pogledat, recimo Santa Monica,.. pa Universal studio je tud fajn.

SF pa čisto nasprotje. zame super mesto.
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
ksz...

LA je top shit!
smile-1.gif
Jaz si vedno 1 teden rezerviram za LA...

Santa Monica (pomol čez dan, 3rd street zvečer), Venice...Universal Studios (vsaj 2 dni), Griffith obzervatorij, Getty center, Hollywood (+ Lake Hollywood park), Mulholland dr, Beverly Hills...
Blizu je še Six Flags Mountain (moja ne mara roller coasterjev
frown-1.gif