USA 2008

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Lep fotopis.

Po slikah bi rekel da si porabil vsaj 1x toliko kot si opisal.

Dobro si jo odnesel, vsaj po finančni plati
smile-1.gif
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Najprej odgovor za Bokca.
Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje v USA dvignil gotovino na ATM-u.
V glavnem vse plačam s karticami. S sabo ponavadi vzamem cca 500 USD gotovine. Včasih malce več, včasih manj - odvisno od tega, za koliko časa grem tja.
Predvidevam pa, da ne bi smelo biti težav z dvigovanjem denarja z Maestro kartico - sodeč po debati na tem linku:

K L I K

Ampak kot rečeno - priporočal bi tudi kako kreditno kartico.

Pa še za Malcoma.
Tam čez sem bil že zadostikrat, da znam zavohat "tourist traps", kjer se hitro znebiš kupa denarja čisto za brezveze.
Dobro je vnaprej malce raziskati kraje, ki jih hočeš obiskati: Preko neta, s popotniškimi knjigami itd. Tako da že vnaprej približno veš, kje in kako poiskati ugodno prenočišče, kje bo dobra in ugodna hrana itd.
Če potuješ čisto na blef, je seveda lahko vse skupaj še bolj zanimiva avantura, ampak treba je vedeti, da se ti lahko zgodi, da kje ne boš mogel najti prenočišča ali pa boš za sobo plačal zelo veliko. Če se Američanom ponudi priložnost, da te oskubijo, bodo to tudi naredili.
Koristno je tudi poznati koga tam čez - v preteklih 15 letih sem spoznal precej ljudi, s katerimi smo skupaj delali ali pa se srečali kako drugače. Tako kot jaz koga obiščem v Ameriki, pridejo tudi oni občasno sem. Novembra je bila pri meni na obisku kolegica iz Kalifornije, prav tako pa iz Kalifornije pričakujem obisk znancev v maju.