Zbiram ponudbe za zavarovanje hiše

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Glede na to, da si očitno poznavalec mi tole razloži, ker mi še ni popolnoma jasno.

1. 1. Požar je ogenj, ki nastane izven določenega ognjišča ali le-to zapusti, in se je sposoben širiti s svojo lastno močjo.

1. 2. Zavarovanje ne velja za škode na zavarovanih stvareh, ki so:
bile izpostavljene koristnemu ognju, toploti ali dimu


Zdaj vas prosim, da mi tole razložite.
Če recimo mama pozabi likalnik(koristna toplota) in mi zaradi tega pogori hiša ali dobim povrnjeno škodo za hišo ali je ne dobim?

Posrednik pravi, da za hišo dobim povrnjeno vse, za likalnik pa nič.
Ali je dejansko tako ali ni?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Starost hiše je čez sto let, vendar vmes že trikrat adaptirana in povečana, nazadnje sem jo par let nazaj obnovil praktično vse od napeljav do oken, strehe, fasade...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Za podobno hišo sem pri zavarovalnici Grawe plačal 40 evrov za požarno zavarovanje plus strela, vihar in toča.
Me pa res zanima kaj bi dobil ce ti totalno pogori. Ker ta cena je res absurdno nizka

Upam, da tega nikoli ne izvem, glede na pogodbo bi moral dobiti nazaj vso škodo.

Preštudiraš lahko pogoje pa povej v čem bi lahko bil problem:
http://www.grawe.si/si/splosni_in_posebni_pogoji_ter_klavzule.htm#571-tab
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Da je škoda plačana na podlagi amortizirane vrednosti zavarovane stvari. To je edina slabost.
Če imaš 30 let staro streho, ne boš dobil niti toliko da bi stroške odvoza stare kritine pokril, kaj še le za novo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kje si to našel?

V šestem členu lepo piše, da je zavarovanje na novo vrednost.

Amortizirana vrednost ne piše nikjer, razen v devetem členu, kjer piše, da zavarovalnica amortizirano vrednost izplača takoj, ostalo pa po dejanskih stroških ob popravilu.

Hišo je ob zavarovanju poslikal in kot mi je povedal jo v približno tako stanje mora zavarovalnica povrniti-če imam zdaj bramac kritino, ne morem potem recimo zahtevati petkrat dražje keramične kritine...

Katera budala bi najprej hišo deset let obnavljal nato pa jo šel zakurit, da bi dobil nekaj denarja in spet zgubil par let za obnovo?

Potem je bolje hišo prodat in dobiš denar "takoj" brez, da bi šel še kam sedet...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.345
113
40€ je minimalna premija pri GW... skrbi me edino to... da je podzavarovana...

Napisal si 130.000€ zavarovalne vsote in 150m2 pritličje in mansarda.... tukaj mi pa ne gre skupaj...
A je 150m2 (75m + 75m) ali je 150 pritličje + 150 mansarda?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A ima katera zavarovalnica to kaj bolje urejeno, po moje morajo imeti zelo podobno, če ne kar enake pogoje vse zavarovalnice.

Sicer pa piše tudi, da mi zavarovalnica krije do največ šest mesecev stroškov nadomestnega stanovanja/izgube najemnine, plus stroške rušenja, odvoza....

Za 40 evrov premije bi torej kar nekaj dobil, četudi bi mi izplačali amortizirano vrednost.

Kako pa se določa amortizirana vrednost, če sem praktično vse delal sam in je vse praktično novo?

Verjetno se ne more vzeti samo leto izgradnje hiše ampak se mora po moje upoštevati tudi leto obnove.
stupid-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Gre približno za 75m2+75m2.

Zakaj podzavarovano???

Za 130.000 evrov ti jo prodam takoj
wink-1.gif


Gre za čez sto let staro hišo, na katero sem vložil cca 40.000 evrov in slabih deset let svojega dela v prostem času.

Za 130 jurjev bi ti jo prodal in potem za tisti denar naredil dve podobni novi.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Da je škoda plačana na podlagi amortizirane vrednosti zavarovane stvari. To je edina slabost.
Če imaš 30 let staro streho, ne boš dobil niti toliko da bi stroške odvoza stare kritine pokril, kaj še le za novo.

Nekaj je sama kritina, nekaj pa preostalo ostrešje.
Sama kritina po 30tih letih res ni vredna veliko, ostrešje je pa po 30tih letih še praktično kot novo in, če bi mi v primeru požara vsaj to povrnili bi bil že vesel.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.449
865
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
Garaza 50m2
Nebivalni del nad garazo 50 m2
60m2 pritlicje stanovalski del
60m2 mansarda stanovanjski del
120m2 je opremljeno
Streha je bramak
Drugih dejavnikov zunaj ni drevesa ipd.
Je na ravni parceli v strjenem naselju.
Gretje na olje. Kolektorjev se pa nimam.


Pa vprašaj ga še koliko je lahko kritina stara, da ti pri ujmi povrnejo sorazmerni delež škode!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Če imaš opravka s kolikor toliko normalnim zastopnikom, ti bo zavaroval na novo vrednost.

Tvoja izjava je zavajojoča, brez drobnega tiska pri zavarovanju na novo vrednost. Po navadi so notri omejitve starosti opreme in ostalega...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.285
23
38
Murska republika
Sam imam zavarovano hišo in vse ostalo pri zavarovalnici Tr..... in to na novo vrednost!! hiša je stara preko 5o let vendar je v odličnem stanju in tudi pred leti obnovljena, hišo imamo pri tej zavarovalnici zavarovano že preko 40 let, kaj hočem povedati, zavarovanje je sklenjeno z vsem kar je ta trenutek potrebno če se kaj na hiši pripeti in z nekaj popusta je zvarovanje 140 eur letno, ampak kakor pravim na novo vrednost, in to me dejansko pomirja saj vem da je tako edino pravilno in tudi željeno, kaj mi pomeni zavarovati nekaj za 40 eur in pri tem ne vem kje sem oz. kaj sem zavaroval.Hiša mi je davčno ocenjena na 85 tisoč eur in sedaj si izračunaj če je vredno hišo dobro zavarovati!!
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mene pa zanima kaksna je praksa s fotkanjem hiše. Ker ze nekdo to omenja. Jaz tega se nisem doživel.

Nekatere zavarovalnice zahtevajo od zastopnikov, da fotkajo hišo. Sem bil na enem predavanju kot zastopnik in so pokazali sliko ene hiše (bila je zares podrtija), ko so zavrnili zavarovanje.

Pri nekaterih zavarovalnicah hiše pač ni treba slikat. Tudi avta ne, če gre za kasko, pač zaupajo zastopnikom.
nahrung002.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
retro, Triglav velja za najdražjo zavarovalnico. To, da si plačal več kot fikus, še nič ne pomeni. Fikus ima sklenjeno samo požarno zavarovanje, od tod nizka cena. Tudi objekt je relativno majhen, zavarovalna vrednost mansarde je nižja kot pri navadnem nadstropju. Nič posebnega, bolje kot nič.
smile-1.gif


Če imaš pri Triglavu že dolgo, se pri svojem zastopniku (če ga imaš) pozanimaj, ali niso sedaj posodobljeni paketi ali poskusi dobit konkurenčno ponudno pri drugi zavarovalnici.

Vem, da včasih pri Triglavu pri zavarovanju stanovanjske opreme indirektni udar strele za računalnik ni bil zavarovan v paketu in je bilo potrebno skleniti posebej polico.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Zvarovalnica ti povrne gradbeno vrednost in ne zavarovalne vsote.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če bi hotel denar bi hišo enostavno prodal in bi pokasiral verjetno še nekaj več od zavarovalne vsote.

Meni se gre zato, da bi v primeru požara dobil povrnjeno toliko, da bi hišo lahko spet obnovil na vsaj približno sedanji nivo.
Čeprav razumem tole gradbeno vrednost je potem to to kar pričakujem in lahko mirno spim.

Hiša ima še nekaj lesenih stropov in, če slučajno zagori gre praktično kompletno do tal v nič in ostanem čisto brez vsega in, če mi potem dajo za škodo, za pol nove bom več kot zadovoljen, ker do zdaj nisem imel zavarovano in bi ostal popolnoma brez vsega.

Požar je pa lahko mimogrede že od ene same strele in ostanem brez vsega, potres bo pa hiša do neke 5-6 stopnje zdržala, več je pa minimalna verjetnost, da tak potres doživimo.

Sem prav vesel, da konkurenca vsaj na zavarovalniškem področju deluje.

Kasko zavarovanje avta me je še deset let nazaj stalo pri Triglavu 750 evrov, danes me pa pri Gr. 189 evrov in to celo brez odbitne franšize, še lani me je enako zavarovanje pri Ge. stalo 250 evrov in letos sem za ta prihranek zavaroval še hišo.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kasko kritja, OF in izguba bonusa pri TR, GE, ZM in GR še zdaleč niso enaka. Pri GR je najmanj ugodno za zavarovanca. Očitno primerjaš le zavarovano premijo, ne pa splošnih pogojev.
nahrung002.gif


Da ne boš pol javskal, če boš izgubil bonus pri zlonamernem dejanju tretjih oseb.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Kar je gre men skoz je da mislis da imas za 3 eur na mesc zavarovano nepremicnino za 130.000. Pa da pol se pravis da je to ok