Zbiram ponudbe za zavarovanje hiše

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Kar je gre men skoz je da mislis da imas za 3 eur na mesc zavarovano nepremicnino za 130.000. Pa da pol se pravis da je to ok

A kdo kaj ve, a je Matej vredu?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Mene malo skrbi...ze ful dolgo se ni oglasil v oni temi glede izplacila iz fotrove police...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Pa kaj ga tok matrata s tem no, dec je več kot očitno (že sedemnajstič) spregledal tisti poziv k obrazložitvi
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Sam imam zavarovano hišo in vse ostalo pri zavarovalnici Tr..... in to na novo vrednost!! hiša je stara preko 5o let vendar je v odličnem stanju in tudi pred leti obnovljena, hišo imamo pri tej zavarovalnici zavarovano že preko 40 let, kaj hočem povedati, zavarovanje je sklenjeno z vsem kar je ta trenutek potrebno če se kaj na hiši pripeti in z nekaj popusta je zvarovanje 140 eur letno, ampak kakor pravim na novo vrednost, in to me dejansko pomirja saj vem da je tako edino pravilno in tudi željeno, kaj mi pomeni zavarovati nekaj za 40 eur in pri tem ne vem kje sem oz. kaj sem zavaroval.Hiša mi je davčno ocenjena na 85 tisoč eur in sedaj si izračunaj če je vredno hišo dobro zavarovati!!
Kako dobr imas zavarovano ugotovis sele ob skodnem dogodku..Če ga sploh uveljavljas.
Ugotavljam da imate ugodna zavarovanja, ali pa zivite v majhnih hisah.
Mene stane zavarovanje na okroglo 1,5 evra/m2 leto. Brez potresa. Tisto bi bilo x2.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Kasko kritja, OF in izguba bonusa pri TR, GE, ZM in GR še zdaleč niso enaka. Pri GR je najmanj ugodno za zavarovanca. Očitno primerjaš le zavarovano premijo, ne pa splošnih pogojev.
nahrung002.gif


Da ne boš pol javskal, če boš izgubil bonus pri zlonamernem dejanju tretjih oseb.

Ravno obratno.

Pri GR ti ob škodi iz kaska vzamejo samo dva razreda, pri vse ostalih naših zavarovalnicah pa tri.
Pa skoraj pri nobeni ne moreš dobiti zavarovanja brez odbitne franšize, pri GR pa brez vsake težave.

Koliko bodo pa komplicirali pri kakšni škodi pa povem, ko jo bom imel(upam, da še dolgo ne).

Daleč najbolj so mi komplicirali pri TR, pri GE pa niti malenkost ampak ker je GR še za 50 evrov cenejša ob boljših pogojih sem spokal tja.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Kar je gre men skoz je da mislis da imas za 3 eur na mesc zavarovano nepremicnino za 130.000. Pa da pol se pravis da je to ok

Glede požara mislim, da imam kar ok zavarovano.

Logično, da pri nobeni zavarovalnici ne boš dobil toliko kot bo dejansko škode ampak, če polovico škode dobim povrnjene bo to že zelo dobro za 40 evrov premije.

Dvomim, če ima katera zavarovalnica kaj boljše pogoje kot GR.
Amortizacijo mislim, da imajo upoštevano prav vse zavarovalnice.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
V šestem členu moje pogodbe lepo piše, da je hiša zavarovana na novo vrednost.

Ampak tale nova vredost je samo vaba za neumne ljudi.
Prav rad bi videl katera zavarovalnica, ti bo za sto let staro hišo, ki bi v celoti pogorela, izplačala toliko, da bi lahko naredil novo enako veliko hišo, mislim, da prav vse upoštevajo neko amortizacijo....

Brez te varovalke zavarovalnic, bi dejansko stare hiše gorele ena za drugo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jap zavarovalnice imajo to klavzulo, da tudi če je zastopnik sklenil polico na novo vrednost, pa to ne bi smel storiti (ker ni ustrezno renovirano), se ob nastanku škode obravnava kot polica na dejansko vrednost.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
zavarovalnice zavarujejo 100 let stare hiše na novo vrednost?
Zakaj pa ne? Stara mestna jedra, so stara 400 let, pa imajo 20 let staro streho, 20 let stare pode, 20 let stare inštalacije, 20 let staro stavbno pohištvo, in zakaj takega objekta ne bi sprejeli v kritje na novo vrednost.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Glede na to, da zadevo očitno obvladaš, daj malo razloži tole z amortizacijo.

Recimo sto let stara hiša, deset let nazaj pa skoraj vse renovirano-razen lesenih stropov, ker so bili še ok.
Kaj dejansko dobim ob požaru?

Zastopnik je hišo slikal in, če pride do požara ali sem upravičen, da mi izplačajo(obnovijo) približno toliko(tako), da naredim podobno hišo kot je bila ob sklenitvi zavarovanja ali se bodo izgovarjali na starost, amortizacijo in dejansko ne bom dobil skoraj nič?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Kaj je potem narobe pri mojem zavarovanju v paketu B? da pravite da sem preplačal?Eno ali dvo stanovanjska hiša -
2405436-Zajetaslika.JPG
 

Priponke

  • 2405436-Zajetaslika.JPG
    2405436-Zajetaslika.JPG
    103,9 KB · Ogledi: 240

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Ajoj...
Nepremicnina recimo brez opreme), pa dajmo da je gradbena vrednost 100.000 eur se lahko zavaruje za razlicne rizike...
- npr samo za pozar in ujme pride premija cca med 40 in 60 eur letno
- lahko pa vzames kaj vec kritij in bo premija narasla do nekje 200 za zavarovanje take nepremicnine

Kaj pisete da ni mozno...

Druga stvar pa je, da je zavarovanje na novo vrednost. Tukaj se ne gleda samo starosti objekta ampak njegovo stanje. Lahko imas 200 let staro bajto, lepo renovirano in v primeru, da cela pogori, bos dobil evre za postavitev nove.
Lahko imas razjahano 30 let staro podrtijo in izplacana bo dejanska in ne nova vrednost.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Kaj je potem narobe pri mojem zavarovanju v paketu B? da pravite da sem preplačal?Eno ali dvo stanovanjska hiša -

Narobe je to, da bi pri tujih zavarovalnicah placal nekaj deset eur manj za opazno vec kritja (da izliv in stekla niso limitirana na smesne zneske) ampak so na polno ZV
grims-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Ajoj...
Nepremicnina recimo brez opreme), pa dajmo da je gradbena vrednost 100.000 eur se lahko zavaruje za razlicne rizike...
- npr samo za pozar in ujme pride premija cca med 40 in 60 eur letno
- lahko pa vzames kaj vec kritij in bo premija narasla do nekje 200 za zavarovanje take nepremicnine

Kaj pisete da ni mozno...

Druga stvar pa je, da je zavarovanje na novo vrednost. Tukaj se ne gleda samo starosti objekta ampak njegovo stanje. Lahko imas 200 let staro bajto, lepo renovirano in v primeru, da cela pogori, bos dobil evre za postavitev nove.
Lahko imas razjahano 30 let staro podrtijo in izplacana bo dejanska in ne nova vrednost.

Zavarovanje na novo vrednost je večino omejeno s klavzulo, da mora biti vrednost objekta vsaj 40% ali več gradbene vrednosti...
kar pa za neko vzdrževano hiši ne bi smel biti problem... nekatere zav. imajo glede na leto izgradnje in stopnjo adaptacije določeno
"pomladitev" objekta in s tem zvišanje vrednosti objekta... tam kjer sklepaš, moraš prevriti pogoje, oz. te mora zastopnik opozoriti
ali ponuditi tisto zavarovalnico, ki bo v tvoji situaciji krila novo vrednost... če dela samo za eno zavarovalnico, ja pol bo bolj težje
ponudil še kaj drugega...

40€ je res ugodna cena, sem šel sam preračunavat in sem bil presenečen... tko da to štima
smile-1.gif


p.s. to so tud za zastopnika prenizke premije, od nečesa pa ja mora živeti
rolleyes-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:

Narobe je to, da bi pri tujih zavarovalnicah placal nekaj deset eur manj za opazno vec kritja (da izliv in stekla niso limitirana na smesne zneske) ampak so na polno ZV
grims-1.gif

Preveč si posplošil. Samo Triglav zavarovalnica je znana po tem, da je najdražja in da se v primeru škode najraje pusti tožit.

Smo imeli en primer pred kratkim (eden izmed mnogih), ko je se je še vratar na sodišču zgražal (ko smo se pred obravnavo pogovarjali o dogodku), kakšno mnenje ima njihova (Triglavova) odvetnica. Ni vedela, kdaj velja desno pravilo. Zahtevala je še izvedenca. In seveda na koncu izgubila.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kako pa zavarovalnica ugotovi v kakšnem stanju je bil objekt, če hiša do tal pogori?

So dovolj slike ali rabiš vse račune materiala, del???

Druga stvar, ki me zanima pa je odgovornost?
Recimo, da obiskovalec ali pa najemnik pade po stopnicah, me res lahko toži za odgovornost?
Ali pa, da bi bila višja sila, recimo potres in bi komu kaj padlo na glavo, bi me res lahko iztožil za kakšno odškodnino?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
fikus, cenilec si ogleda pogorišče. Določeni znaki se še vedno vidijo.
smile-1.gif


Kar se odgovornosti tiče velja pravilo, da nisi odgovoren za vsako škodo. Če obiskovalec pade po stopnicah zaradi svoje nerodnosti (redno vzdrževane, suhe stopnice, ki imajo tudi držalo), ti zagotovo nisi odgovoren.

Pogoji za odškodninsko odgovornost so predvsem
-nedopustno ravnanje,
-škoda,
-vzročna zveza med nedopustnim ravnanjem in nastankom škode, ter
-odgovornost.

V kolikor manjka samo eden od navedenih pogojev odškodnine ni mogoče uspešno uveljavljati oz. odškodninska odgovornost ne obstaja.

Če se objekt uporablja za gospodarske namene (oddajanje v najem) preveri pri zavarovalnici, ali ni morda potrebno zavarovati hišo in odgovornost po drugih gospodarskih tabelah, kritjih, paketih?
nahrung002.gif