Zbiram ponudbe za zavarovanje hiše

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Kasko kritja, OF in izguba bonusa pri TR, GE, ZM in GR še zdaleč niso enaka. Pri GR je najmanj ugodno za zavarovanca. Očitno primerjaš le zavarovano premijo, ne pa splošnih pogojev.
nahrung002.gif


Da ne boš pol javskal, če boš izgubil bonus pri zlonamernem dejanju tretjih oseb.

Ravno obratno.

Pri GR ti ob škodi iz kaska vzamejo samo dva razreda, pri vse ostalih naših zavarovalnicah pa tri.
Pa skoraj pri nobeni ne moreš dobiti zavarovanja brez odbitne franšize, pri GR pa brez vsake težave.

Koliko bodo pa komplicirali pri kakšni škodi pa povem, ko jo bom imel(upam, da še dolgo ne).

Daleč najbolj so mi komplicirali pri TR, pri GE pa niti malenkost ampak ker je GR še za 50 evrov cenejša ob boljših pogojih sem spokal tja.

Zavaroval si avto in nisi pogledal splošnih pogojev 1. točko 1. odstavka 11. člen Določanje zavarovalne premije na podlagi škodnega dogajanja.

11. člen
Določanje zavarovalne premije na podlagi škodnega dogajanja

Moja trditev: "Da ne boš pol javskal, če boš izgubil bonus pri zlonamernem dejanju tretjih oseb." še vedno velja. Predno komentiraš dalje, da se ne boš osramotil, poglej splošne pogoje za zavarovanje avtomobilskega kaska Grawe zavarovalnice. Lahko ti jih pošljem na email.
nahrung002.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:


Druga stvar pa je, da je zavarovanje na novo vrednost. Tukaj se ne gleda samo starosti objekta ampak njegovo stanje. Lahko imas 200 let staro bajto, lepo renovirano in v primeru, da cela pogori, bos dobil evre za postavitev nove.
Lahko imas razjahano 30 let staro podrtijo in izplacana bo dejanska in ne nova vrednost.

Razlika je med "Dobro vzdrževani objekt", "adaptacijo" in "rekonstrukcijo". V slednjem primeru je potrebno pridobiti gradbeno dovoljenje. Pri adaptaciji pa gre samo za npr. zamenjavo oken in vrat, popravilo strešne kritine, popravilo fasade, tlakov, itd.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Odisej, jaz sem zavarovalni zastopnik. Nekatera znanja sem pridobil pri pripravah za licenco, na raznih predavanjih, usposabljanjih in z izkušnjami. Razlike med zavarovalnicami za ljudstvo se vidijo v splošnih pogojih.

Kot zastopnik pa imam še Premijski sistem oz. smernice za sklepanje zavarovanj, v tem primeru za "premoženjska zavarovanja". Vse je natančno določeno. Brez predhodnega znanja bi bili po mojem premijski sistemi za ljudstvo brezpredmetni. Če pa kaka stranka želi, lahko skupaj pogledava kakšne določbe v njih.
smile-1.gif


Morda, kdaj v prihodnosti si bo lahko spisal polico za zavarovanje hiše tudi sam lastnik. Jaz osebno ne bom "oviral" tega trenda.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
fikus, cenilec si ogleda pogorišče. Določeni znaki se še vedno vidijo.
smile-1.gif


Kar se odgovornosti tiče velja pravilo, da nisi odgovoren za vsako škodo. Če obiskovalec pade po stopnicah zaradi svoje nerodnosti (redno vzdrževane, suhe stopnice, ki imajo tudi držalo), ti zagotovo nisi odgovoren.

Pogoji za odškodninsko odgovornost so predvsem
-nedopustno ravnanje,
-škoda,
-vzročna zveza med nedopustnim ravnanjem in nastankom škode, ter
-odgovornost.

V kolikor manjka samo eden od navedenih pogojev odškodnine ni mogoče uspešno uveljavljati oz. odškodninska odgovornost ne obstaja.

Če se objekt uporablja za gospodarske namene (oddajanje v najem) preveri pri zavarovalnici, ali ni morda potrebno zavarovati hišo in odgovornost po drugih gospodarskih tabelah, kritjih, paketih?
nahrung002.gif

467716-post_slo.gif


Citat:
Ali pa, da bi bila višja sila, recimo potres in bi komu kaj padlo na glavo, bi me res lahko iztožil za kakšno odškodnino?
Višja sila je, kot si omenil višja sila v temu primeru ni odgovornost na tvoji strani, če pride do poškodbe/škode zaradi tega, drugo je, če ti nisi saniral posledic in kasneje pride do škodnega dogodka....

Najbolj plastičen primer je
imaš smreko, je zdrava in kljubuje vremenskim razmeram, pride do viharja, hitrost vetra več kot 62km/h smreka pade na sosedovo vozilo zaradi tega... ker je bila višja sila, ni odgovornost na tvoji strani, sosed "ne more" uveljavljati odškodnine od tebe..

imaš smreko, je stara, na pol suha in potrebno bi jo bilo obrezati ali podreti, pride do vetra/viharja, smreka pade... v tem primeru si odškodninsko odgovoren...

če pa med potresom ali neposredno zaradi tega nekaj pade iz hiše na nekaj/nekoga ti tukaj nisi odgovoren...

Še ena "posebnost" kar se tiče potresa, če hiše nimaš potresno zavarovane in pride zaradi potresa do požara ter hiša zgori,
nisi opravičen do povračila zaradi požara, saj je bil razlog da je prišlo do požara potres in je za tak primer potrebno imeti potresno zavarovanje...

Kar se tiče padcev in odgovornosti, je Mare2 gor lepo napisal definicijo oz vzročne povezave, da si odgovoren, pri odgovornosti, je glavni faktor, da te zavarovalnica brani pred neutemeljenimi zahtevki, če pa je ugotovljena odgovornost na tvoji strani, te pa še brani
in finančno ščiti (izplača odškodnino) pri odgovornosti je vedno tudi franšiza, po navadi 10%...

V Sloveniji se premalo zavedamo da smo tudi finančno odgovorni, v kolikor drugemu naredimo škodo, ko pridejo posledice za povzročiteljem, predvsem ko se kaj zgodi v tujini (zaletiš še v drugega smučarja, ga poškoduješ in si ti kriv), takrat pridejo zahtevki
po nekaj 10.000€ za stroške zdravljenja, posledice poškodbe, invalidnost itd... takrat če nimaš zavarovane odgovornosti lahko prodaš hišo...

Ampak pri nas je najbolj pomembno da imamo zavarovan indirektni udar strele, stekla in izliv vode, kakšna odgovornost...
rolleyes-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne mi zamerit, ni bilo misljeno žaljivo, verjamem da delo ni preprosto in da zavarovalna premija ni povsem trivialna številka... Ampak gledano s perspektive da se pogovarjamo o €€, ne predstavljam si da hočem vzeti kredit na banki in si sam ne morem izračunat, koliko me bo stal ta kredit... Mojih 5c. (Vem, da bi si moral tudi jaz uredit zavarovanje ampak ravno za to, ker pridobivanje ponudb vzame toliko casa - sestankovanje z vsakim posebaj - preprosto nimam tega casa)

Lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Tega ne razumem, kaj ti vzame toliko časa. Pošlji zastopnikom na email povpraševanje, navedi katere nevarnosti morajo biti krite, pa boš dobil izračun. Seveda boš prej dobil od zastopnika določena vprašanja, ki imajo večji vpliv na premijo ...
Seveda pa se zna zgoditi, da te bo kdo preko emaila preusmeril na osebni razgovor, sploh s takšnim pristopom kot ga imaš v tej temi, ker tudi zastopnik nima časa delati ponudb osebam, ki že v štartu ne kažejo resnega interesa za realizacijo pogodbe.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
(Vem, da bi si moral tudi jaz uredit zavarovanje

Za vsako leto, ko ne skleneš zavarovanja, prišparaš 100 EUR ali več za zavarovalno premijo.
nahrung002.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ob podaljšanju avtomobilskega zavarovanja sem doplačal še zavarovanje kot kolesar. 5€, predvsem mi je 'padlo v uč' kritje 30.000€ za povzročeno škodo...
Mogoče komu BV ampak tudi kot kolesar lahko narediš škodo ki jo kriješ drugim... Nekako zadostuje če koga poškoduješ na cesti... (Pešca...)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To takim ponujajo, ki imajo stanovanjsko zavarovanje z odgovornostjo zasebnika?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ob podaljšanju avtomobilskega zavarovanja sem doplačal še zavarovanje kot kolesar. 5€, predvsem mi je 'padlo v uč' kritje 30.000€ za povzročeno škodo...
Mogoče komu BV ampak tudi kot kolesar lahko narediš škodo ki jo kriješ drugim... Nekako zadostuje če koga poškoduješ na cesti... (Pešca...)

Roberto, a si ti sicer tudi lastnik hiše, stanovanja? Mislim, če imaš kaj od naštetega zavarovano?
nahrung002.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Seveda ima. In to preverjen produkt. Ampak bolje dvakrat kot nobenkrat.
Ce pa bo njegov otrok nekoga zbil kot rolerist bo pa pod nosom se obrisal
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Če mu je to prodal njegov agent, ki mu zavaruje tudi hišo, ne bom komentiral, razen če je premija nižja zaradi te akcijske ponudbe,
kar pa tudi dvomim... sicer velja raje 2x kot nobenkrat, ampak vseeno
rolleyes-1.gif


Se pa strinjam, da je zavarovanje odgovornosti kolesarja (če ni zavarovana splošna civilna odgovornost preko doma) pametno imeti,
sploh če si kolesar v Ljubljani(pa tudi drugje), kjer je gost promet in glede na način vožnje hitro lahko povzročiš prometno nesrečo,
pa naj bo to s pešcem, drugim kolesarjem ali avtom... že dosti sitnosti je, če si sam poškodovan, da pa narediš še kakšno konkretno
škodo ali telesno poškoduješ drugega, zna pa to tudi dobro osiromašiti proračun...

Drugače pa če zavaruješ dom in stanovanjsko opremo imaš preko odgovornosti slednje tudi ti. "kolesarsko" odgovornost, seveda če
si krit znotraj pogojev za odgovornost (nosilec zavarovanja in njegov partner, ter otroci ki se še šolajo ipd...)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:

Drugače pa če zavaruješ dom in stanovanjsko opremo imaš preko odgovornosti slednje tudi ti. "kolesarsko" odgovornost, seveda če
si krit znotraj pogojev za odgovornost (nosilec zavarovanja in njegov partner, ter otroci ki se še šolajo ipd...)

Roberto, kot zavarovanec, (npr. če skleneš zavarovanje stanovanjske opreme) poglej, če imaš zavarovano tudi odgovornost. Če "DA" si brez veze plačal 5 EUR. To se vidi na polici. Ni namreč zavarovanje odgovornosti avtomatsko priključeno. Zastopnik pri nekaterih zavarovalnicah lahko zavarovanje odgovornosti enostavno ne doda oz. izključi.
nahrung002.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Zakaj sem omenil rolerista?
Zato ker nimas odgovornosti kot rolerist. Pri zavarovanju nepremičnine si najbrz zavroavan tudi kot rolerist pa smucar, pa.....
Podibna zgodba z AO+. Raje imam za isto ceno 24/7 zavarovanje kot pa AO+ za tiste pol ure na dan. Res da da pri AO+ vec dobis v primeru poškodbe, ampak ne dobis pa nic ce se z motorko vzagas.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pri zavarovanju nepremičnine s

Verjetno si mislil na premičnine, stanovanjsko opremo.

Pri zavarovanju nepremičnine govorimo o zavarovanju odgovornosti iz posesti in lastništva nepremičnine: Strešnik pade na mimoidočega sprehajalca in ga poškoduje.
grims-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Podibna zgodba z AO+. Raje imam za isto ceno 24/7 zavarovanje kot pa AO+ za tiste pol ure na dan. Res da da pri AO+ vec dobis v primeru poškodbe, ampak ne dobis pa nic ce se z motorko vzagas.

Zavarovanje AO+ s popustom za bonus znaša 36,89 EUR minus npr. 43% variabilnega popusta. Kakšno nezgodno zavarovanje lahko za 24/7 narediš za cca. 21 EUR letne premije za odraslega človeka?
redface-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Težko
Si pa zavarovan samo pol ure na dan.. Ce to pomnozis z 48, se pa najde marsikaj za jurja na leto
wink-1.gif

Hvala za namig. Moram preveriti, ker vem da je neka ogromna cifra v odgocornosti navedena

Sem zavarovan za 6evrov/mesec
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Tega ne razumem, kaj ti vzame toliko časa. Pošlji zastopnikom na email povpraševanje, navedi katere nevarnosti morajo biti krite, pa boš dobil izračun. Seveda boš prej dobil od zastopnika določena vprašanja, ki imajo večji vpliv na premijo ...
Seveda pa se zna zgoditi, da te bo kdo preko emaila preusmeril na osebni razgovor, sploh s takšnim pristopom kot ga imaš v tej temi, ker tudi zastopnik nima časa delati ponudb osebam, ki že v štartu ne kažejo resnega interesa za realizacijo pogodbe.

Kot vesten potrošnik hočem pred neko resno zavezo zbrati recimo prt ponudb. Kot si sam ugotovil, verjetno bo vsak hotel sestanek. Pet sestankov znotraj nekega delavnika meni pomeni pet dni (delnega) dopusta/pripagajanja. To si znotraj nabitega delavnika težko privoščim in se, kot stranka ne mislim nekaj ekstra prilagajat. Če se takemu pač zdim neresen, očitno noče stranke
smirk-1.gif